200 کانتینر لوازم آرایشی، همچنان بلاتکلیف

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران از دپوی 200 کانتیر لوازم آرایشی در گمرک اطلاع داد.

200 کانتینر لوازم آرایشی، همچنان بلاتکلیف

موسی احمدزاده در گفت وگو با وبلاگ اخبار و رسانه ها، از دپوی 200 کانتینر لوازم آرایشی از حدود 10 ماه پیش در گمرک اطلاع داد و علت آن را درخواست منشاء ارز از سوی بانک مرکزی توصیف کرد.

وی با بیان اینکه 200 کانتینر لوازم آرایش دپو شده در گمرک با ارز آزاد وارد شده است، اظهار کرد: سازمان های مسئول باید توجه نمایند که این محصولات بهداشتی است و تاریخ بعضی از آن ها در این مدت منقضی می گردد و در حال حاضر وزارت بهداشت نیز باید برای ترخیص آن ها تصمیم گیری کند.

احمدزاده در ادامه خواهان حل مشکل کالاهای دپو شده در گمرک شد و توضیح داد: علاوه بر ورود کالای قاچاق به کشور، شاهد فراوری کالاهای فیک برندهای مشهور نیز هستیم.

ادامه ممنوعیت واردات قانونی لوازم آرایشی

عضو هیئت مدیره انجمن واردنمایندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران در ادامه اظهار کرد: 20 مهر ماه وزیر صنعت، معدن و تجارت طی جلسه ای در اتاق بازرگانی ایران وعده داد که بخشنامه ممنوعیت لوازم آرایشی لغو گردد، اما این وعده تاکنون عملی نشده است.

وی با بیان اینکه فراوری فعلی کشور در بخش لوازم آرایشی احتیاج کشور را برطرف نمی کند، توضیح داد: ممنوعیت واردات لوازم آرایش و وجود 15 مرز در کشور باعث شده کالای بی کیفیت و بدون نظارت وزارت بهداشت به کشور وارد گردد که ممکن است منجر به بیماری های پوستی گردد.

به گفته عضو هیئت مدیره انجمن واردنمایندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران، قانون برنامه پنجم توسعه واردات بعضی کالاها ممنوع شد، اما در قانون برنامه ششم توسعه تعدای از این ممنوعیت ها از جمله برای لوازم آرایشی لغو و به احکام دائمی تبدیل شد؛ بنابراین واردات کالاهایی که در احکام دائمی ذکر شده نمی تواند ممنوع گردد و فقط تعرفه آن ها قابل تغییر است.

احمدزاده واردات سالانه لوازم آرایشی را 112 میلیون دلار مطرح نمود و گفت: این مقدار ارز زیادی نیست، اما ممنوعیت واردات این محصولات باعث کاهش درآمدهای دولت و افزایش سود قاچاقچیان می گردد.

وی با اشاره به پیروزیت فراوری محصولات داخلی در بخش شوینده ها و بعضی محصولات بهداشتی، توضیح داد: در زمینه فراوری لوازم آرایش نیز می توانیم با الگوبرداری از بعضی برندهای پیشرو پیروز شویم.

عضو هیئت مدیره انجمن واردنمایندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران همچمین با اشاره به لزوم حمایت دولت از فراوری مانند برطرف موانع کسب و کار و ارائه مشوق های صادراتی، گفت: در سال گذشته در صنعت لوازم آرایش بیش از 8000 نیرو تعدیل شدند.

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، احمدزاده اواخر تیرماه از توقف واردات محصولات آرایشی و بهداشتی در امسال اطلاع داده و گفته بود که طی این مدت بازار از کالاهای بی کیفیت اشباع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "200 کانتینر لوازم آرایشی، همچنان بلاتکلیف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200 کانتینر لوازم آرایشی، همچنان بلاتکلیف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید