135 قلم داروی راهبردی و ماده اولیه ایران ساخت می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری در افتتاح پنجمین نمایشگاه ایران فارما با بیان اینکه در فراوری و صادرات داروهای بیوتک یک رجحان ذاتی داریم، گفت: بیش از پنجاه درصد فرآورده های دارویی ایران ساخت که به دیگر کشورها صادر می گردد مربوط به این حوزه است.

135 قلم داروی راهبردی و ماده اولیه ایران ساخت می گردد

وی اضافه کرد: صنعت داروهای نوترکیب و بیوتک، جزو حوزه های راهبردی دانش بنیان به شمار می رود و معاونت علمی و فناوری، با حمایت زیرساختی از فراوریکنندگان دانش بنیان و استارت آپ های این حوزه، کوشش می نماید تا راه را برای کاهش وابستگی کشور به این فرآورده های راهبردی و مهم در کنار خلق ارزش اضافه نموده و اشتغال میسر کند.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، از سال گذشته با اجرای برنامه خودکفایی فراوری دارو را شروع نموده ایم، 27 داروی بیولوژیک 50 داروی شیمیایی و 58 ماده اولیه دارویی که 570 میلیون دلار ارزبری دارد به مدد شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها ایران ساخت می گردد.

ستاری خاطر نشان کرد: به زودی با ورود این فرآورده ها به بازار، احتیاج کشور به این اقلام فناورانه و راهبردی به مدد فراوریات ایران ساخت تأمین خواهد شد.

وی تاکید نمود: یکی از گام های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت از فراوریکنندگان داخلی، تحقق معافیت های مالیاتی بوده است؛ کوشش کردیم این معافیت های مالیاتی در تحقیق و توسعه شرکت ها و فراوری محصولات نوآورانه و جدید، اثرمند گردد.

ستاری با بیان اینکه 135 قلم داروی راهبردی و ماده اولیه ایران ساخت می گردد، گفت: توانمندی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های داخلی، ارزش فراوریاتمان را در حوزه دارو به حدود 1.2 میلیارد دلار رسانده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، بر ضرورت عزم جدی و همدلی برای برطرف وابستگی در حوزه غذا تأکید کرد و گفت: در حوزه غذا به ویژه در حوزه های دام، طیور و آبزیان وابستگی های جدی داریم.

به گزارش خبرنگاران، پنجمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما (دارو و صنایع وابسته)، با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو و معاون مالی وزیر امور خارجه افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "135 قلم داروی راهبردی و ماده اولیه ایران ساخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "135 قلم داروی راهبردی و ماده اولیه ایران ساخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید