یحیی گل محمدی: مربیان ایرانی هم می توانستند مثل کی روش نتیجه بگیرند، منطق می گوید باشگاه پرسپولیس برانکو را حفظ کند

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، یحیی گل محمدی، سرمربی تیم فوتبال پدیده شهر خودرو اعتقاد دارد مربیان ایرانی هم می توانستند مانند کارلوس کی روش در تیم ملی نتیجه بگیرند.

یحیی گل محمدی: مربیان ایرانی هم می توانستند مثل کی روش نتیجه بگیرند، منطق می گوید باشگاه پرسپولیس برانکو را حفظ کند

یحیی گل محمدی، سرمربی تیم فوتبال در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ اخبار و رسانه ها به اظهارنظر در خصوص شرایط این تیم، رقابت مدعیان قهرمانی لیگ برتر، احتمال ادامه حضورش در جمع سرخپوشان مشهدی و ... پرداخته است که مشروح آن در زیر می آید:

وبلاگ اخبار و رسانه ها: شرایط پدیده در فاصله پنج هفته مانده به پایان لیگ چطور است؟

با توجه به موجودی تیم و مشکلاتی که در طول فصل وجود داشت، تا به اینجا عملکرد خوبی داشته ایم. در اینجا باید از کوشش بازیکنان و حمایت طرفداران تشکر کنم. قطعاً کوشش ما در بازی های آینده هم ادامه خواهد داشت تا حداقل سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنیم.

وبلاگ اخبار و رسانه ها: به کسب قهرمانی امیدوار نیستید؟

ما به این موضوع هم فکر می کنیم، ولی اتفاقات عجیبی باید رخ دهد تا قهرمان شویم، ضمناً باید تمام بازی ها را هم ببریم. دوست ندارم فشار کاذب روی بازیکنان ایجاد گردد. ضمناً کسی هم از پدیده توقع قهرمان شدن ندارد.

وبلاگ اخبار و رسانه ها: چه تیمی قهرمان لیگ برتر خواهد شد؟

شرایط پرسپولیس نسبت به دیگر مدعیان بهتر است و آنها توانستند امتیاز بیشتری تا اینجا جمع نمایند. بازی های پرسپولیس برابر سپاهان و تراکتورسازی مشخص نماینده است، ولی در مجموع پرسپولیس شانس اول است.

وبلاگ اخبار و رسانه ها: طرفداران پرسپولیس با توجه به اتفاقات چند روز اخیر و مصاحبه های برانکو، نگران جدایی احتمالی این مربی هستند. فکر نمی کنید که باشگاه پرسپولیس باید این مربی را حفظ کند؟

نمی دانم آیا مسئله ای برای ماندن برانکو وجود دارد یا خیر، ولی او گفته است که یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد. برانکو در این سه سال بهترین عملکرد را در پرسپولیس داشته و منطق می گوید که باشگاه پرسپولیس شرایط لازم را برای حفظ این مربی فراهم کند. البته این مسائل بستگی به باشگاه و خود برانکو دارد.

وبلاگ اخبار و رسانه ها: آیا همکاری شما با پدیده درفصل آینده ادامه خواهد داشت؟

ما یک کاری را آغاز کردیم و تمایل دارم آن را به پایان برسانم. واقعیت این است که دوست ندارم مدام تیم عوض کنم. اگر شرایط فراهم باشد دوست دارم در پدیده بمانم و اتفاقاً قرار است در این زمینه جلسه ای با مالک باشگاه داشته باشیم. هر چند از لحاظ امکانات تمرینی از جمله زمین تمرین، مشکلاتی را احساس کردیم، ولی امیدواریم این مشکل رفع گردد. من از کار در پدیده و زندگی در مشهد خوشحالم. اینجا طرفداران خوبی هم هستند که از تیم حمایت می نمایند.

وبلاگ اخبار و رسانه ها: فدراسیون فوتبال هنوز سرمربی تیم ملی را انتخاب نکرده است. ظاهراً قرار است سرمربی بعدی هم خارجی باشد، در این مورد چه نظری دارید؟

کی روش در تیم ملی هشت سال فعالیت کرد که ما دو بار به جام جهانی رفتیم و در دو جام ملت ها هم ناکام بودیم. فرصتی که کی روش در تیم ملی در اختیار داشت زیاد بود و اگر ما این فرصت را به مربیان ایرانی هم می دادیم، انها هم می توانستند این نتایج را بگیریم. این فرصت هشت ساله به قلعه نویی و علی دایی داده نشد، ضمناً وقتی ما شعار حمایت از فراوری ایرانی را می شنویم باید به آن عمل کنیم. این در حالی است که شرایط مالی خاصی در ایران وجود دارد.

وبلاگ اخبار و رسانه ها: پس شما موافق استفاده از مربی ایرانی هستید؟

الان از قاره آسیا پنج تیم به جام جهانی می روند که در این شرایط صعود سخت نیست ضمناً کمترین نتایجی که مربیان ایرانی در جام ملت ها می توانند بگیرند، همین نتایجی است که کی روش گرفت. البته حضور این مربی در ایران هم حاشیه های خاص خودش را در این چند سال در پی داشت. او هیچ وقت در این هشت سال حاضر نشد با مربیان ایرانی جلسه یا نشست بگذارد و با آنها ارتباط برقرار کند. از طرفی استفاده از مربی خارجی و دستیارانش، هزینه سنگینی در پی دارد. در این شرایط می توان از مربیان ایرانی استفاده کرد و به آنها فرصت داد که برنامه های شان را پیاده نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یحیی گل محمدی: مربیان ایرانی هم می توانستند مثل کی روش نتیجه بگیرند، منطق می گوید باشگاه پرسپولیس برانکو را حفظ کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یحیی گل محمدی: مربیان ایرانی هم می توانستند مثل کی روش نتیجه بگیرند، منطق می گوید باشگاه پرسپولیس برانکو را حفظ کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید