گل محمدی: سقوط نفت به لیگ دسته سوم حاصل بی مبالاتی مجمع این باشگاه است، نفت وجود خارجی ندارد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، اعضای مجمع باشگاه نفت را مقصر اصلی سقوط این تیم به لیگ دسته سوم دانست.

گل محمدی: سقوط نفت به لیگ دسته سوم حاصل بی مبالاتی مجمع این باشگاه است، نفت وجود خارجی ندارد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، رضا گل محمدی درباره سقوط نفت تهران به لیگ دسته سوم پس از غیبت در دو دیدار لیگ یک گفت: این سقوط به دلیل سهل انگاری متولیان این موضوع بود. با پیگیری های ما و کوشش های اجرا شده برای این تیم ریشه دار، سال جاری به دنبال مسائل مربوطه نرفتند و تیمی دست و پا نکردند تا پس از دو هفته و به خاطر مقررات سازمان لیگ، نفت به لیگ دسته سوم سقوط کرد.

وی ادامه داد: تیم نفت وجود خارجی ندارد که آن را در لیگ دسته سوم ببینیم. افرادی که مسئول باشگاه بودند، تنها وقتی خودشان را متولی آن می دانند که تیم روی کار بوده و در رسانه ها مطرح است. آنها در گرفتاری ها هیچ احساس مسئولیتی نکردند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه مجمع باشگاه نفت را مقصر این سقوط می داند، گفت: صددرصد مجمع واگذاری نفت که عناصرش تمام مسئولان وزارت نفت هستند، مالکیت باشگاه را بر عهده دارند. وقتی شما مالک یک خودرو هستی و خودروی شما آتش می گیرد، نمی توانی تقصیرات را به گردن فرد دیگری بیندازی. من مسئولان مجمع واگذاری نفت را مقصر سقوط این تیم می دانم.

گل محمدی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، اظهار داشت: پیش تر با مسئولان مختلف از وزارت متبوع خودم (وزارت ورزش و جوانان)، فدراسیون فوتبال و مجلس شورای اسلامی جلسه گذاشتیم و این موضوع را خیلی پیگیری کردیم. حتی دو نفر را فرستادم که حاضر بودند مالکیت باشگاه نفت را بر عهده بگیرند. آقای فردوسی حتی حاضر بود پس از سقوط نفت به لیگ دسته اول، مالکیت باشگاه را با همین شکل، همین میزان معوقات و مطالبات مربوط به آن و مالیات ها برعهده بگیرد، اما در مراحل واگذاری موفق نشد امضاهای لازم را بگیرد و تیم رسماً واگذار نشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این سقوط و کم کاری ها عمدی بود یا خیر، توضیح داد: من ورزشی هستم و ترسی از بیان حقیقت ندارم، اما عمدی در کار ندیدم. می توان اسم آن را بی مبالاتی در حد اعلا گذاشت. مجمع باشگاه نفت پنج عضو دارد که باید نامه واگذاری باشگاه نفت را امضا می کردند. می گفتند یک عضو که رئیس گروه است، امضای نهایی را نکرده که ما باشگاه راه به شما واگذار کنیم. مطابق گفته اعضای مجمع، آقای کاردر، مدیرعامل این مجمع گفته ارتباطی به من ندارد. می توانید از آقای شریف حسینی، بازرس ویژه مقام عالی وزارت نفت که مسئول رسیدگی به این موضوع شد، این موضوع را بپرسید. حسینی توسط مقام عالی وزارت نفت، مسئول رسیدگی به باشگاه نفت شد و او می تواند بگوید علت امضا نکردن چیست. من موضوع را به نعمتی نماینده مردم تهران در مجلس گفتم و در مجلس با نمایندگان صحبت کردم، اما متأسفانه پیگیری ها به نتیجه نرسید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با انتقاد دوباره از اعضای مجمع باشگاه نفت گفت: این آقایان فکر ننمایند با پاسخ ندادن، بدهی ها و تعهدات از گردن آنها ساقط می گردد. قانون این موضوع را پیگیری می نماید. کادر فنی تیم نفت از سال 94 از باشگاه طلبکار است. باشگاه نفت حتی به شرکت های هواپیمایی، هتل ها، نیروی انتظامی و افرادی که به تیم خدمات ارائه کردند، بدهکار است. تیم به نام مجمع پنج نفره ثبت گردیده است و مطمئناً قانون این موضوع را پیگیری می نماید.

گل محمدی در پاسخ به پرسش مجری برنامه که از او نام اعضای مجمع باشگاه نفت را پرسید، گفت: نام این پنج عضو در خاطرم نیست. یکی آقای کاردر بود. عضو اصلی این مجمع هم آقای سلحشور بوده که معاونت نیروی انسانی وزارت نفت را بر عهده داشته است.

وی اتفاقات اتفاق افتاده در باشگاه نفت را آفت تیم داری دولتی دانست و توضیح داد: افرادی که مدیریت و مالکیت یک تیم دولتی را بر عهده دارند، هیچ عرقی نسبت به این تیم ندارند و کاری اداری انجام می دهند، اما تیم داری خصوصی با عشق است و افراد با عشق کوشش می نمایند تیم شان به موفقیت برسد. این مشکلات باید اساسی حل گردد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا مالکیت باشگاه نفت به اداره کل ورزش و جوانان تهران پیشنهاد شد یا خیر، اظهار داشت: اصلاً از ما نخواستند که مالکیت باشگاه را بر عهده بگیریم و هیچ وقت به ما این پیشنهاد را ندادند. اگر تیم را بدون بدهی به ما تحویل می دادند، آن را قبول می کردیم، اما می خواستند زیرکانه هر کسی که مالکیت باشگاه نفت را بر عهده می گیرد، 30 میلیارد تومان بدهی باشگاه را به گردن او بگذارند. ارزش یک تیم دسته سومی، سه میلیارد تومان است، اما آقایان می خواستند باشگاه را با 30 میلیارد بدهی واگذار نمایند. با این نظام باشگاهداری ما، مالکیت باشگاه با این حجم بدهی هیچ سودی ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گل محمدی: سقوط نفت به لیگ دسته سوم حاصل بی مبالاتی مجمع این باشگاه است، نفت وجود خارجی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل محمدی: سقوط نفت به لیگ دسته سوم حاصل بی مبالاتی مجمع این باشگاه است، نفت وجود خارجی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید