گفتگوی وزرای دفاع آمریکا و قطر پیرامون نوین سازی پایگاه العدید

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها به نقل از اسپوتنیک، جاناتان هافمن سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اظهار داشت که مارک اسپر وزیر دفاع این کشور در دیدار با خالد العطیه همتای قطری خود پیرامون نوین سازی پایگاه هوایی العدید با وی مصاحبه کرد.

گفتگوی وزرای دفاع آمریکا و قطر پیرامون نوین سازی پایگاه العدید

هافمن در این باره گفت: مقامات بلندپایه دو کشور پیرامون طیف وسیعی از موضوعات دفاعی و امنیتی از جمله درخواست قطر برای ارتقاء و نوین سازی زیرساخت پایگاه هوایی العدید با یکدیگر تبادل نظر کردند.

به گفته هافمن، اسپر و العطیه روز چهارشنبه برای اعلام حمایت از شراکت امنیتی و استراتژیک میان آمریکا و قطر با یکدیگر دیدار کردند و مارک اسپر در این دیدار بر تأثیر فزاینده همکاری قطر با فرماندهی مرکزی آمریکا تأکید و از خالد العطیه برای میزبانی هزاران نیروی آمریکایی قدردانی کرد.

دو طرف در این دیدار همچنین بر این نکته توافق کردند که حضور آمریکا در منطقه خلیج فارس ثبات و امنیت را به ارمغان می آورد!

وزیر دفاع آمریکا همچنین بر تعهد این کشور به تداوم مشارکت با قطر در حوزه بعضی ابتکارعملها از جمله تبادلهای نظامی و بهبود قابلیت همکاری میان نیروهای نظامی دو کشور تأکید کرد.

طبق گفته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، پایگاه هوایی العدید در جنوب غربی دوحه محل استقرار 13 هزار پرسنل ائتلاف آمریکا است. پیش از این نیز پمپئو با هدف توسعه حضور نظامی آمریکا در پایگاه هوایی العدید که بزرگترین پایگاه آمریکا در خاورمیانه به شمار می رود، یادداشت تفاهمی با قطر به امضا رساند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گفتگوی وزرای دفاع آمریکا و قطر پیرامون نوین سازی پایگاه العدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی وزرای دفاع آمریکا و قطر پیرامون نوین سازی پایگاه العدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید