چگونه سیم و کابل های غیراستاندارد را بشناسیم؟

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، مدیرکل استاندارد استان تهران از توقیف 11 هزار متر سیم و کابل غیر استاندارد اطلاع داد و از مردم درخواست کرد از طریق سامانه پیامکی نسبت به استاندارد بودن سیم و کابل های خریداری گردیده اقدام نمایند.

چگونه سیم و کابل های غیراستاندارد را بشناسیم؟

محمودرضا طاهری در گفت وگو با وبلاگ اخبار و رسانه ها، با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون 11 هزار متر سیم و کابل غیراستاندارد توقیف و از بازار جمع آوری گردیده است، اظهار کرد: نسبت به استفاده از سیم و کابل های استاندارد به شهروندان هشدار می دهیم و می خواهیم که کابل و سیم های غیر استاندارد را خریداری ننمایند.

وی در مورد چگونگی اطلاع از استاندارد یا غیراستاندارد بودن کابل و سیم های خریداری گردیده، اعلام کرد: مردم می توانند جهت اطلاع از استاندارد بودن کالای خریداری گردیده کد 10 رقمی پایین علامت استاندارد را به سامانه پیامکی 10001517 پیامک نمایند و از اعتبار و صحت کالای خریداری گردیده آگاه شوند.

مدیرکل استاندارد استان تهران با بیان اینکه در راستای مقابله با فراوری و توزیع سیم و کابل های غیراستاندارد، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل و انجمن صنفی کارفرمایی فراورینمایندگان سیم و کابل منعقد شد، گفت: بر این اساس نظارت بر واحدهای فراوریی و توزیعی این فرآورده ها تشدید می گردد.

طاهری ادامه داد: 90 واحد فراوریی سیم و کابل در پایتخت پروانه استاندارد دارند و این تفاهم نامه به تسریع روند شناسایی و نمونه برداری و آزمون سیم و کابل های موجود در بازار کمک می نماید.

مدیرکل استاندارد استان تهران با تاکید بر اجباری بودن استاندارد سیم و کابل، گفت: از ابتدای سال تاکنون، پروانه استاندارد هفت واحد فراوریی تعلیق و ابطال گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چگونه سیم و کابل های غیراستاندارد را بشناسیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سیم و کابل های غیراستاندارد را بشناسیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید