چرا نباید لیموترش را پس از آبگیری دور بریزیم؟

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، مواد تلخ طبیعی موجود در پوست لیمو، چندین اثر دارویی از جمله تقویت معده و کبد، بهبود ترشح شیره های گوارشی معده، و بهبود فراوری و حرکت صفرا در مجرا های صفراوی دارد.

چرا نباید لیموترش را پس از آبگیری دور بریزیم؟

به گزارش، یک متخصص طب سنتی تاکید نمود: لیموترش را پس از فشردن و آبگیری دور نریزید چراکه لیموی آب گرفته شده، زباله نیست.

دکتر مجید انوشیروانی، استادیار دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بخش گوشتی ترشِ میوه لیمو، اثر سردی زا و خشکی آور دارد و برخلاف آن، پوست و دانه های تلخ لیمو گرمی بخش هستند. از این رو، پوست لیمو، دانه ها و باقیمانده بخش گوشتی آن، زباله نیست و بعد از آبگیری نباید دور ریخته گردد.

وی همچنین گفت: مواد تلخ طبیعی موجود در پوست لیمو، چندین اثر دارویی از جمله تقویت معده و کبد، بهبود ترشح شیره های گوارشی معده، و بهبود فراوری و حرکت صفرا در مجرا های صفراوی دارد. این اثرات، عملکرد گوارش را قوت می دهند و از پیدایش و انباشت مواد تباه بلغمی در بدن پیشگیری می نمایند؛ بنابراین توصیه می گردد لیمو را پس از آبگیری، در آفتاب خشک کنید، به صورت نیمه درشت آسیاب کنید پیش و پس از غذا به اندازه سر قاشق چای خوری از آن بچشید و نوش جان کنید.

دکتر انوشیروانی اظهار داشت: اگرچه سلیقه چشایی بیشتر ما تلخی را نمی پسندد، ولی اگر خودمان با این اندازه تلخی کنار بیاییم، از تحمل تلخکامی بیماری های متابولیک دورتر خواهیم ماند. توصیه می گردد همه افراد به خصوص بیماران مبتلا به دیابت، چاقی، کبد چرب و آکنه های مزمن مصرف این پودر را قبل و بعد از خوردن غذا فراموش ننمایند.

منبع: سلامانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چرا نباید لیموترش را پس از آبگیری دور بریزیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نباید لیموترش را پس از آبگیری دور بریزیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید