پلیس نخستین واکنش گر بعد وقوع حوادث، حضور پلیس در مبادی خطر

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، هادی هادی نسب در جلسه ای با فرماندهی نیروی انتظامی استان یزد با اشاره به اهمیت نقش نیروی انتظامی در تامین امنیت استان گفت: نیروی انتظامی به نوعی در مدیریت بحران ها نیز نقشی مهم و حیاتی ایفا می نماید.

پلیس نخستین واکنش گر بعد وقوع حوادث، حضور پلیس در مبادی خطر

وی اعلام کرد: در هر حادثه و بحرانی که در منطقه ای رخ دهد، حضور نیروی انتظامی به شکل محسوس و پررنگی مشاهده می گردد و نیروهای پلیس به واقع در جلوگیری از وارد آمدن خسارت های جانی و مالی برای مردم نقش مهمی بر عهده دارند.

هادی نسب گفت: حضور نیروی انتظامی در مبادی خطر و جلوگیری از ورود مسافران و شهروندان به عرصه خطر، در زمان وقوع سیلاب، بارش برف سهمگین و کولاک، موجب گردیده تا از وقوع فاجعه های انسانی جلوگیری گردد.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان یزد یادآور شد: در سناریوی پیشبینی گردیده در مانورها، نقش این دستگاه ارزشمند، نقشی بازدارنده از گسترش حادثه، همراه با افزایش احساس امنیت برای حادثهدیدگان است.

هادی نسب گفت: از آنجا که پلیس نزدیک ترین واحد اجرایی به محل وقوع بحران بوده و رابطه ای ناگسستنی با مردم از سطح محلی تا ملی دارد، باید آن را اولین واکنشگر در هنگام بروز بحران دانست.

وی همچنین عنوان نمود: پلیس می تواند نقش پشتیبانی از دیگر واحدهای تخصصی را در ساعات بعدی بحران را نیز بر عهده گیرد.

هادی نسب با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی مدیریت بحران ویژه مدیران شهرستان های استان یزد در سالهای گذشته، گفت: با توجه به اهمیت نقش نیروی انتظامی، موضوع امنیت و نیروی انتظامی در دروس و کارخواستههای سناریو این دورههای آموزشی گنجانده گردیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد اظهار امیدواری کرد: تعامل موجود بین اداره کل مدیریت بحران استانداری و نیروی انتظامی استان بیش از گذشته تقویت گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پلیس نخستین واکنش گر بعد وقوع حوادث، حضور پلیس در مبادی خطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس نخستین واکنش گر بعد وقوع حوادث، حضور پلیس در مبادی خطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید