پسته دوست ها دور هم جمع می شوندو جشن می گیرند

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، دبیر جشنواره ملی پسته دامغان از حضور وزیر جهادکشاورزی، چندین معاون وزیر، معاون سازمان میراث فرهنگی کشور، استانداران استان های پسته خیز و هنرمندان و فعالانی از 10 استان کشور در جشنواره پسته سال جاری اطلاع داد.

پسته دوست ها دور هم جمع می شوندو جشن می گیرند

رضا زارع زاده در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ اخبار و رسانه ها اظهار کرد: جشنواره پسته دامغان از فردا 12 شهریور لغایت 16 شهریور در دامغان برگزار می گردد.

وی از معرفی فرصت های سرمایه گذاری دامغان به عنوان یکی از اهداف کلان این جشنواره اطلاع داد و اضافه نمود: در جشنواره سال جاری علاوه بر پسته به محصولات ویژه ای همچون زعفران و گل محمدی نیز پرداخته می گردد.

رئیس شورای شهر دامغان ادامه داد: آموزش باغداران دامغانی، بروزرسانی اطلاعات فعالان این بخش، ایجاد فضایی فرح بخش برای مردم، شکرگذاری از نعمت های الهی، معرفی و عرضه فرصت های سرمایه گذاری در دامغان و...از دیگر اهداف این جشنواره ملی است.

وی از برپایی یک نمایشگاه بزرگ در این جشنواره اطلاع داد و گفت: این نمایشگاه دربرگیرنده 200 غرفه است و ادوات کشاورزی، اقلام مختلف پسته، مواد غذایی و صنایع دستی از 10 استان کشور در آن در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

زارع زاده از برگزاری کارگاه های تخصصی به عنوان یکی از مهمترین بخش های این جشنواره اطلاع داد و اظهار کرد: آموزش کارگاهی کشت پسته، گل محمدی، زعفران و همچنین کارگاه تخصصی زنبورداری با حضور کارشناسان خبره از بخش های دیگر این جشنواره در دامغان است.

وی با بیان اینکه این دوره ها در راستای یاری به اصلاح الگوی کشت در استان برگزار می گردد، ادامه داد: خشکسالی ها و کمبود منابع آبی ایجاب می نماید کشاورزی و باغداری به سمت کشت های کم آب بری همچون پسته و زعفران که احتیاج آبی کمتری دارند سوق داده گردد ضمن اینکه این محصولات ارزش اضافه نموده خوبی نیز به همراه دارند.

دبیر جشنواره ملی پسته دامغان در پاسخ به پرسشی در خصوص میهمانان این جشنواره گفت: وزیر جهادکشاورزی و معاون باغداری این وزارتخانه، معاون میراث فرهنگی کشور، 100 نفر از لیدرهای گردشگری از استان های مختلف کشور، استانداران و روسای جهادکشاورزی استان های پسته خیز، گروه های هنری از استان های خراسان، مازندران، سیستان و بلوچستان، استان سمنان و تهران از میهمانان ویژه جشنواره سال جاری هستند.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار وبلاگ اخبار و رسانه ها که چرا جشنواره سال جاری همچون سال های قبل محدود به پسته نبوده گفت: بعد از پنج دوره این جشنواره به جایگاهی رسیده که گام ها را فراتر گذاشته و از طریق آن فرصت های سرمایه گذاری شهرستان در آن معرفی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پسته دوست ها دور هم جمع می شوندو جشن می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسته دوست ها دور هم جمع می شوندو جشن می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید