پاسکاری فدراسیون و هیئت های استانی بابت پرداخت حقوق داوران وزنه برداری

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، طی 2 سال گذشته پول داوران و عوامل برگزاری بازی های استانی و استعدا های برتر رشته وزنه برداری پرداخت نشده است.

پاسکاری فدراسیون و هیئت های استانی بابت پرداخت حقوق داوران وزنه برداری

به گزارش ، مسائل اقتصادی در فدراسیون وزنه برداری این روز ها به اوج خود رسیده است. همین یک ماه پیش بود که به دلیل همین مسائل، تیم های پایه نوجوانان و جوانان از اعزام به بازی های آسیایی کره شاقتصادی بازماندند. حالا موضوع جدیدی درباره پرداخت نشدن مطالبات داوران و عوامل برگزاری بازی های کشوری و استعداد های برتر که در شهرستان های مختلف کشور برگزاری می گردد، عنوان می گردد.

دبیر فدراسیون وزنه برداری: از وزارت ورزش سوال کنید

ابتدا برای پیگیری این موضوع با دبیر فدراسیون وزنه برداری، محسن بیرانوند گفت و گو کردیم که او در این باره اظهار کرد: این موضوع ارتباطی با فدراسیون وزنه برداری ندارد و باید پرداخت معوقات داوران و عوامل برگزاری چنین مسابقاتی را وزارت ورزش و جوانان برعهده بگیرد.

او ادامه داد: باید یک اولویت بندی صورت بگیرد و پرداخت داوران زحمت کش وزنه برداری کشور انجام پذیرد.

با نگاهی به تقویم برگزاری رقابت های وزنه برداری، متوجه می شویم که طی سالیان گذشته، رقابت های المپیاد استعداد های برتر نیز در کنار بازی های کشوری برگزار می گردد.

این بازی ها در استان هایی همچون، اصفهان، کردستان، چهارمحال و بختیاری و لرستان و دیگر استان های کشور برگزار شده است، اما طبق پیگیری های ما داوران و عوامل برگزاری این رقابت ها هیچ دریافتی نداشتند.

فدوی: حقوق داوران با فدراسیون است

حمیرضا فدوی رئیس هیئت وزنه برداری استان اصفهان، که پیش از این نقدها زیادی را به خاطر نحوه برگزاری بازی های وزنه برداری کشوری در این استان به خود می دید، در گفت و گو با خبرنگار ما به موضوع پرداخت نشدن مطالبات داوران و عوامل برگزاری این بازی واکنش نشان داد و اعلام کرد: پرداخت حقوق داوران ارتباطی با هیئت وزنه برداری ندارد. حق الزحمه داوران بازی های کشوری با فدراسیون است. این که گفته می گردد هیئت های استانی باید حقوق داوران بازی های وزنه برداری کشوری را پرداخت نمایند، حرفی بی پایه و اساس است.

فدوی در پاسخ به نقدهای که از او می گردد، گفت: آقایان بی کار هستند و هر از گاهی مطالبی را در فضای مجازی بیان می نمایند. من هیچگاه به چنین مطالبی جواب نمی دهم. صفر تا صد پرداخت حقوق داوران با فدراسیون وزنه برداری بوده و چه ارتباطی با هیئت های استانی ندارد که این موضوع را به ما انتصاب می دهند.

رئیس هیئت وزنه برداری استان اصفهان در پاسخ به یک ابهام که گفته می گردد، پول داوران اصفهانی از سوی این هیئت پرداخت شده است و به دیگر داوران استان های دیگر اطلاع داده شده که پول خود را از جای دیگری پیگیری نمایند، گفت: من هیچگاه چنین حرفی نزدم. این حرفی است که نمی دانم از کجا مطرح شده است. جوابی به این حرف ها نمی دهم و وارد چنین داستان هایی نخواهم شد.

او گفت: به جز رقابت های وزنه برداری کشوری که در استان های مختلف کشور برگزار می گردد، بازی های دیگری طی ماه های گذشته تحت عنوان المپیاد استعداد های برتر در رشته وزنه برداری اجرا شده است.

جوانمردی: اداره کل ورزش و جوانان استان ها مسئول است

طی 2 سال گذشته بازی های استعداد برتر در این استان برگزار شده است و رئیس هیئت وزنه برداری استان کردستان یعنی شاهو جوانمردی در گفت و گو با ما عنوان نمود: طی بخشنامه ای که در دوره اول برگزاری این بازی ها به ما شده است، قرار بود که حق الزحمه عوامل برگزاری بازی ها به وسیله وزارت ورزش به فدراسیون وزنه برداری داده گردد. سپس فدراسیون آن پول را به هیئت های استانی بدهد و ما هم حقوق داوران و دیگران را بدهیم.

جوانمردی ادامه داد:، اما بعد ها تصمیم عوض شد و اعلام کردند که پول مستقیم از وزارت ورزش به اداره کل ورزش و جوانان استان ها داده گردد بعد پول به هیئت ها بیاید. اما مبلغی که برای برگزاری این بازی ها در نظر گرفته شد، کم بود و جوابگوی پرداخت حق و حقوق داروان و عوامل برگزاری بازی ها نبود. این پول برای میزبانی بازی ها هم مناسب نبود. دست ما بسته بود و منتظر باقی مانده پول بودیم. اما پرداخت نماینده در بازی های استعداد های برتر، اداره کل ورزش و جوانان استان ها هستند. استان ما طی سال های گذشته 5 میزبانی داشته است، اما مبالغ آن جوابگوی پرداختی ها نبود.

رئیس هیئت وزنه برداری استان کردستان با اشاره به قولی که اداره کل ورزش و جوانان این استان داده است، گفت: البته به ما اعلام کردند که اوایل ماه آینده این پول ها به هیئت وزنه برداری کردستان داده می گردد و ما حق و حقوق داوران و عوامل برگزاری بازی ها را می دهیم. چرا که بازی های استعداد های برتر با رقابت های کشوری تفاوت دارد. بازی های استانی زیر نظر فدراسیون برگزار می گردد و رقابت های استعداد های برتر زیر وزارت ورزش و جوانان است.

به هر حال این پاسکاری که از سوی فدراسیون، هیئت های استانی و اداره کل وزارت ورزش و جوانان استان ها صورت می گیرد، باعث شده تا حقوق داوران و عوامل برگزاری بازی های استانی و استعداهای برتر پرداخت نگردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پاسکاری فدراسیون و هیئت های استانی بابت پرداخت حقوق داوران وزنه برداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسکاری فدراسیون و هیئت های استانی بابت پرداخت حقوق داوران وزنه برداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید