ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده ، اقدامی هدف دار علیه صنعت کیک و شکلات

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، وزیر بهداشت درباره آخرین شرایط پیگیری پرونده کیک های آلوده با بیان اینکه خوشبختانه در این رابطه تا این لحظه مورد نامطلوبی از مسمومیت یا عارضه نداشتیم، گفت: این موضوع یک بحث امنیتی است و وزارت بهداشت با همکاران امنیتی و اطلاعاتی در حال ردیابی شبکه های آن هستند.

ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده ، اقدامی هدف دار علیه صنعت کیک و شکلات

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، دکتر سعید نمکی در حاشیه مراسم بزرگداشت پوشش همگانی سلامت با حضور در جمع وبلاگ اخبار و رسانه ها گفت: یکی از مسائل نقاط کمتر برخوردار کشور همیشه ماندگاری طبیب و کادر پزشکی بوده است. در این زمینه وزارت بهداشت، طرح هایی را برای جلب ماندگاری طبیب در مناطق محروم برنامه ریزی نموده و طرحی که بیشترین تاثیر گذاری را خواهد داشت، تربیت نیروهای بومی در این مناطق است که خوشبختانه از اوایل سال 99 این افراد وارد چرخه نظام ارائه خدمات می شوند و تعهد خدمت ماندگاری خواهند داشت.

وی اضافه کرد: نکته دیگری که در این زمینه دنبال می کنیم این است که باید برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم جاذبه ایجاد کنیم. یکی از این جاذبه ها جاذبه های مالی است. به این صورت که با تفاوت هایی که در شیوه پرداخت در نقاط کمتر برخوردار و به نسبت محرومیت شان به کادر پزشکی و پزشکان ارائه می دهیم بتوانیم انگیزه بیشتری برای ماندگاری کادر پزشکی در این مناطق ایجاد کنیم.

اقدامی سازمان یافته برای تخریب صنعت کیک و شکلات کشور

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباره آخرین شرایط کیک های مشکوک که در آنها قرص جاسازی شده بود، گفت: این اتفاق بیرون از چرخه فراوری و حتی توزیع رسمی اجرا شده است. این موضوع یک بحث امنیتی است و گروهی به شکل سازمان یافته برای تخریب اذهان عمومی و فلج کردن صنعت پیروز مواد غذایی کشور به ویژه صنعت کیک و شکلات مملکت اقدام نموده اند.

ردیابی شبکه مرتبط با کیک های آلوده

وی اضافه کرد: در این زمینه همکاران وزارت بهداشت، با همکاران امنیتی و اطلاعاتی در حال ردیابی این شبکه ها هستند. البته خوشبختانه تا این لحظه مورد نامطلوبی از مسمومیت یا عارضه نداشتیم و امیدوارم با کوشش شبانه روزی تیم های مختلفی که در این زمینه کار می نمایند، بتوانیم شبکه ای را که در این زمینه اقدام نموده شناسایی نموده و خاطر مردم را از این بابت راحت کنیم.

نمکی در پاسخ به سوالی درباره آزمون ارزیابی وسع که باید از سوی وزارت رفاه در بحث اجرای پوشش اجباری بیمه سلامت انجام می شد، گفت: در این زمینه با وزارت رفاه نشست های مختلفی را داشته ایم و آقای موهبتی در بیمه سلامت با همکاران وزارت رفاه جلسات خوبی را در این زمینه داشته اند که امیدواریم بتوانیم بزودی به یک جمع بندی مورد اتفاق دو وزارت خانه برسیم.

سال آینده، سال سختی است

وی در پاسخ به سوال دیگر وبلاگ اخبار و رسانه ها درباره شرایط بودجه ای وزارت بهداشت نیز گفت: در این زمینه با سازمان برنامه و بودجه بحث هایی را داشته ایم، اما سال آینده سال سختی است و باید خودمان را برای این سال سخت آماده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده ، اقدامی هدف دار علیه صنعت کیک و شکلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده ، اقدامی هدف دار علیه صنعت کیک و شکلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید