وام ازدواج 2 میلیارد می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره 2 میلیاردی شدن وام ازدواج توضیحاتی داد.

وام ازدواج 2 میلیارد می گردد

محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: چندسالی است که وام ازدواج برای جوانان دم بخت پرداخت می گردد.

او با بیان اینکه سال 96 شبکه بانکی کشور هزار میلیارد تومان وام پرداخت کرد، گفت: طی یکی دوسال اخیر کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مبلغ وام را افزایش داده است و در سال 97 نیز دولت 15 هزار میلیارد تومان بر مبنای افزایش وام ازدواج پرداخت کرد.

تندگویان اضافه نمود: مطابق تصمیم کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مبنی بر پرداخت وام 30 میلیون تومانی به جوانان دم بخت در امسال، پیش بینی می گردد تا انتها امسال 30 هزار میلیارد تومان شبکه بانکی در این قالب پرداخت کند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه معاونت جوانان با پرداخت وام به جوانان مخالف نیست، توضیح داد: ما با هر نوع یاری برای آسان تر شدن امر ازدواج مخالف نیستیم.

او با بیان اینکه همزمان با افزایش هر ساله وام ازدواج آمار ها از کاهش امر ازدواج نسبت به سال قبل خبر می دهد، اضافه نمود: نکته قابل توجه آن است که با افزایش مبلغ وام ازدواج دولت هنوز نتوانسته است به اهداف خود برسد، چرا که مشکل ازدواج جوانان وام ازدواج نیست.

تندگویان ادامه داد: موارد اصلی مثل اشتغال مهم ترین مشکل جوانان است.

او با اشاره به پیشنهاد پرداخت وام ازدواج 2 میلیارد تومانی به جوانان گفت: برای اجرای این طرح منابع، مدل درخواست، پرداخت، بازپرداخت و نحوه نظارت ویژه ای در نظر گرفته شده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه برای اجرای این طرح پیشنهادی باید بودجه نهاد هایی که در حوزه جوانان فعالیت می نمایند در یک بخش یا نهاد خاصی تجمیع گردد، چرا که عدد قابل توجهی خواهد بود.

او با بیان اینکه بودجه بعضی از بخش های مربوط با سیاست گذاری و اهداف استراتژیک کشور را نمی توانیم حذف کنیم، ادامه داد: این بودجه باید همچنان در اختیار نهاد های سیاست گذار باشد.

تندگویان گفت: اگر بودجه توسعه اشتغال در مناطق محروم، وام های مسکن، ساخت و ساز ارزان، حوزه بهداشت یا فرهنگ سازی، آموزش فنی- حرفه ای و سرباز مهارت را در صندوق اندوخته جوانان یا هر محل دیگری تجمیع کنیم تا حدودی به قانون اجرایی نشده تسهیل امر ازدواج جوانان و پرداخت مبلغ 2 میلیارد تومانی به جوانان خواهیم رسید.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از عملکرد نادرست سایر دستگاه های مربوط به حوزه جوانان انتقاد کرد و گفت: هر سال همین اعتبارات به همه این نهاد ها با یک ضریب افزایش دوباره پرداخت می گردد، اما اگر همه این اعتبارت را تجمیع کنیم، این مشکل برطرف خواهد شد.

او درباره اجرا و نظارت بر اجرای این طرح اظهار کرد: تمام موارد در قانون اجرا نشده تسهیل امر ازدواج وجود دارد و تنها راه چاره برای اجرای آن بازنگری مجدد و برطرف ایرادات جزئی آن است، همچنین ما در بحث کنترل، نظارت بر اجرای این طرح یک سری موارد را در نظر گرفته ایم.

تندگویان گفت: اگر این مبلغ به جامعه هدف مورد نظر برسد، ساختار قوه قضاییه و مقننه نیز کوچک خواهد شد.

او با بیان اینکه با اجرای این طرح ما شاهد رونق در بازار مسکن خواهیم بود، ادامه داد: جوانان به جای اجازه یا رهن مسکن می توانند با استفاده از این پول خانه هایی را برای آغاز زندگی بخرند، همچنین از مهاجرت جوانان جلوگیری خواهد شد و ما حتی شاهد مهاجرت معکوس در این زمینه خواهیم بود.

معاون ساماندهی امور جوانان اضافه نمود: مشکل معاونت جوانان این است که ما در جایی قرار داریم که بودجه بخش جوانان تماما در اختیار ما نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "وام ازدواج 2 میلیارد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام ازدواج 2 میلیارد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید