والیبال انتخابی المپیک، ایران با بردی قابل پیش بینی برابر مکزیک مهیای مصاف با روسیه شد، محک جدی تیم دوم کولاکوویچ

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، تیم ملی والیبال ایران با ترکیبی از بازیکنان جوان و ذخیره مقابل مکزیک به فزونی رسید تا با دو پیروزی مهیای دیدار حساس و نفس گیر فردا مقابل روسیه گردد.

والیبال انتخابی المپیک، ایران با بردی قابل پیش بینی برابر مکزیک مهیای مصاف با روسیه شد، محک جدی تیم دوم کولاکوویچ

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، دومین بازی تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی المپیک توکیو و از گروه E این رقابت ها در سالن سیبور آره نا شهر سن پترزبورگ مقابل مکزیک برگزار گردید که در سرانجام به فزونی 3 بر صفر شاگردان کولاکوویچ انجامید. آنها در این بازی که پیروزی شان از قبل قابل پیش بینی بود در سه ست به ترتیب با نتایج 25 بر 18، 25 بر 21 و 27 بر 25 به فزونی رسیدند.

سرمربی اهل مونته نگروی تیم ملی ایران با توجه به بازی طولانی روز گذشته مقابل کوبا و بازی فوق العاده مهم پیش رو برابر روسیه، به ترکیب ثابت و همیشگی خود استراحت داد و برای آغاز دومین بازی در مسابقات انتخابی المپیک مقابل مکزیک از جواد کریمی، پوریا یلی، فرهاد قائمی، جواد معنوی نژاد، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی و محمدرضا موذن (لیبرو) استفاده کرد. فاصله سطح و تجربه دو تیم در حدی بود که نباید توقع مقاومت چندانی از سوی مکزیک حتی مقابل تیم دوم ایران را داشت. شاگردان کولاکوویچ در ست نخست با ارائه یک بازی برتر در حمله و دفاع با نتیجه 25 بر 18 به پیروزی رسیدند.

تیم ایران در سرانجام ست نخست، 15 امتیاز از اسپک، سه امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و شش امتیاز از اشتباهات حریف کسب نموده و تیم مکزیک در مقابل 12 امتیاز در حمله، یک امتیاز از دفاع روی تور و پنج امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورده بود.

بازیکنان مکزیک در ست دوم، عملکرد بهتری داشتند و پا به پای تیم ایران امتیاز گرفتند. از حرص خوردن سرمربی مکزیک تعیین بود که انتظار داشت شاگردانش حداقل یک ست را به خود اختصاص دهند. کولاکوویچ هم در مقابل به شاگردانش اجازه داد بدون استرس تعویض شدن، برنامه های خود را در زمین پیاده نمایند. تیم ایران در ست دوم نیز با نتیجه 25 بر 21 مقابل مکزیک به پیروزی رسید.

مکزیکی ها در ست سوم نیز عملکرد قابل قبولی در حمله داشتند و حتی از ایران هم در ابتدای ست، پیش افتادند، اما اسپک های پوریا یلی در کنار جواد معنوی نژاد، فزونی را به نفع تیم ایران رقم زد. مکزیک در حالت عادی به هیچ عنوان در حدی نبود که بتواند برای تیم ایران مسئله ای ایجاد کند، ولی بازی با این تیم، محکی مناسب و تا حدی جدی برای بازیکنانی بود که به آنها بازی چندانی نرسیده بود. کوشش بازیکنان مکزیک تا لحظات سرانجامی بازی ادامه داشت و آنها تمام سعی خود را کردند تا حداقل برنده یک ست باشند، اما در نهایت 25 بر 27 باختند.

تیم ایران در سرانجام این بازی، 44 امتیاز از اسپک، هفت امتیاز از دفاع روی تور، چهار پوئن سرویس و 22 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم مکزیک در مقابل 40 امتیاز از حمله، دو امتیاز از دفاع روی تور، سه پوئن سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، تیم ملی ایران در بازی سوم و سرانجامی خود در این چارچوب از ساعت 20:30 فردا یکشنبه به مصاف روسیه می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "والیبال انتخابی المپیک، ایران با بردی قابل پیش بینی برابر مکزیک مهیای مصاف با روسیه شد، محک جدی تیم دوم کولاکوویچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال انتخابی المپیک، ایران با بردی قابل پیش بینی برابر مکزیک مهیای مصاف با روسیه شد، محک جدی تیم دوم کولاکوویچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید