همکاری مایکروسافت و گرب در استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، دو شرکت مایکروسافت و شرکت سرویس های آنلاین گرب در پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی با یکدیگر توافقنامه همکاری امضا کردند.

همکاری مایکروسافت و گرب در استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از تک کرانچ، شرکت مایکروسافت، یک سرمایه گذاری راهبردی را در شرکت فناوری گرب(Grab) شروع نموده است. این سرمایه گذاری، مشارکت در پروژه های هوش مصنوعی را نیز شامل می گردد.

شرکت گرب با این توافق، پلتفرم رایانش ابری مایکروسافت موسوم به مایکروسافت آژور(Microsoft Azure) را به عنوان سرویس محاسبات ابری خود به کار خواهد گرفت.

هدف گرب از این همکاری، به کار بردن محصول مایکروسافت برای مقیاس بندی پلتفرم دیجیتال خودروهای خود است. گرب، سرویس های پرداخت و رساندن غذای مخصوص به خود را دارد.

پگی جانسون(Peggy Johnson)، معاون اجرایی مایکروسافت، در بیانیه ای گفت: همکاری ما با گرب، فرصت های جدیدی برای تکامل سریع صنعت فراهم می نماید.

این دو شرکت قصد دارند در چندین پروژه جدید فناوری، از جمله تشخیص چهره با یاری هوش مصنوعی نیز با یکدیگر همکاری نمایند.

همچنین، کاربردهای پردازش زبان طبیعی، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی نیز در پلتفرم های گرب از جمله سیستم های ایجاد نقشه مورد آنالیز قرار خواهند گرفت. به کارگیری این سیستم ها به کاربر امکان می دهد از مکان های گوناگون عکسبرداری کند و آن را به شکل یک نشانی معمولی به راننده تحویل دهد.

این دو شرکت، هنوز اطلاعاتی درباره مسائل مالی مطرح شده، منتشر ننموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "همکاری مایکروسافت و گرب در استفاده از هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری مایکروسافت و گرب در استفاده از هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید