نشست فعالان گردشگری هرمزگان با معاون سرمایه گذاری سازمان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، نشست فعالان، بهره برداران و سرمایه گذاران گردشگری استان هرمزگان با حضور همتی استاندار هرمزگان، حسین اربابی معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، پروانه سلحشوری نماینده مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، رضا برومند مدیر کل میراث فرهنگی استان و جمعی از فعالان و سرمایه گذاران حوزه گردشگری برگزار گردید.

نشست فعالان گردشگری هرمزگان با معاون سرمایه گذاری سازمان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در این نشست با بیان اینکه ظرفیت های گردشگری هرمزگان متفاوت و کم نظیر است، مطرح نمود: ویژگی های منحصر بفرد گردشگری در سواحل، جزایر و سرزمین خشکی هرمزگان وجود دارد.

او ادامه داد: در هرمزگان می توان سفرهای متنوع دریایی، سواحل و سرزمین اصلی داشت و باید ظرفیت های این استان را خوب بشناسیم و معرفی کنیم.

استاندار هرمزگان اضافه نمود: هر نقطه از هرمزگان مملو از زیبایی است که از جمله آن می توان به جنگل های حرا و تالاب ها اشاره نمود.

همتی اعلام کرد: اتکا به ظرفیت گردشگری می تواند برای استان هرمزگان درآمدزایی و ایجاد اشتغال داشته باشد.

او گفت: در جزیره هرمز اقدامات خوبی برای جذب گردشگر اجرا شده است و بوم گردی ها در این جزیره رونق یافته که موجب افزایش حضور گردشگران در آن شده است.

استاندار هرمزگان توضیح داد: کارگروه گردشگری در استان باید بیشتر فعال باشد و مسائل این حوزه را مورد آنالیز قرار دهد و برطرف کند.

همتی اعلام نمود: باید سرمایه گذاری های وسیع و بزرگی در حوزه گردشگری هرمزگان صورت گیرد و احتیاج است در این راه موانع و مسائل را برطرف کنیم تا روند کار تسهیل و روان گردد.

حسین اربابی معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور نیز اضافه نمود: در حوزه زیر ساخت های گردشگری منابع ما کم است و متاسفانه معافیت های مالیاتی مناطق نمونه گردشگری برداشته شده و امروز این مناطق هیج مزیت قانونی نسبت به سایر مناطق ندارند، همکاری بین بخشی ما قوی نیست و امیدواریم این مسائل به زودی حل گردد.

او در مورد مالیات بر ارزش اضافه نموده گفت: این یک بحث قانونی است که در مجلس طرح شده و در حال آنالیز است و تا قانون تصویب نگردد ما نمی توانیم کاری انجام دهیم اما تمام کوشش مان را می کنیم که تخصیص های گردشگری حداقل برای مدتی هم که شده از مالیات ارزش اضافه نموده معاف شوند.

اربابی در مورد مسائل بومگردی ها با اداره بهداشت نیز گفت: با توجه به اینکه تدوین ضوابط اقامتگاههای بوم گردی با مشکل روبرو بوده، کارگروهی تشکیل شده که در آن ارائه خدمات و تدوین ضوابط درجه بندی شده است.

او در مورد مسائل بیمه راهنمایان گردشگری اضافه نمود: مشکل ما این است که در خیلی از جاها هدایت تور شغل محسوب نمی گردد و در رسته مشاغل نیامده، کوشش می کنیم راهنمایان را در رسته شغلی بیاوریم و بتوانیم از تعرفه های صنعتی برای بیمه آنان استفاده کنیم.

اربابی در مورد تسهیلات صنایع دستی هم اضافه نمود: در بخش صنایع دستی با صندوق توسعه ملی به نتایج خوبی رسیده ایم و قرار شده این صندوق برای ایجاد نمایشگاه و اماکن و تاسیساتی که برای فروش صنایع دستی ایجاد می گردد تسهیلات در نظر بگیرد.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: سرمایه گذاران و فعالان گردشگری مهمترین سرمایه های ما هستند و ما هر کاری بتوانیم برای توسعه این صنعت انجام می دهیم.

او با بیان اینکه گردشگری 58 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است، اضافه نمود: برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در آبان ماه سال جاری ما تراز منفی خروج گردشگر از کشور داشته ایم یعنی ورود گردشگر به کشور بالاتر از خروج آن از کشور بوده است که همه اینها در اثر کوشش های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در مورد ویزای صادر شده در مبادی وردی گفت: ویزای الکترونیک در بیشتر مبادی ورودی انجام می گردد.

او در مورد لغو ویزا با کشورها گفت: ما با عمان لغو ویزا به صورت یکطرفه صورت گرفته است و تقاضای لغو ویزا با چین را نیز داشته ایم که همه اینها در افزایش ورود گردشگر موثر بوده است.

اربابی در انتها گفت: امیدوارم این جهت را با یاری تاثیرگذاران این حوزه به ثمر بنشیند و ما با همه توان و ظرفیتی که داریم در خدمت شما عزیزان هستیم.

منبع: میراث آریا

به "نشست فعالان گردشگری هرمزگان با معاون سرمایه گذاری سازمان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست فعالان گردشگری هرمزگان با معاون سرمایه گذاری سازمان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید