میانمار کمپینی سیاسی برای ساکت کردن خبرنگاران به راه انداخته است

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد، مقام های ارتش و دولت میانمار کمپینی سیاسی برای ساکت کردن خبرنگاری مستقل در این کشور به راه انداخته اند و عده زیادی را با دستاویز قرار دادن قوانینی مبهم مورد پیگرد قرار داده و بازداشت می نمایند.

میانمار کمپینی سیاسی برای ساکت کردن خبرنگاران به راه انداخته است

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در گزارشی به آنالیز پنج پرونده از جمله پرونده دستگیری و محکومیت هفت ساله وبلاگ اخبار و رسانه ها رویترز پرداخته است.

در این گزارش، از این پرونده به عنوان نمونه ای از تعرض قضایی علیه رسانه ها در میانمار یاد گردیده است.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: پیگرد قانونی و دستگیری اصحاب رسانه در میانمار تعرض به حق آزادی بیان محسوب می گردد.

در همین حال، سخنگوی وزارت اطلاع رسانی میانمار از اظهارنظر درباره این گزارش خودداری کرد.

راوینا شامداسانی، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: این گزارش به استفاده ابزاری از قانون و دادگاه از جانب دولت و ارتش میانمار در راستای به راه انداختن کمپینی سیاسی علیه خبرنگاری مستقل در میانمار اشاره دارد.

وی ادامه داد، مقررات مربوط به ارتباطات، اسرار دولتی و غیره در چارچوبی علیه وبلاگ اخبار و رسانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شامداسانی گفت: گروه وبلاگ اخبار و رسانه ها بدون مرز برآورد نموده که حدود 20 خبرنگار در سال گذشته مورد پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میانمار کمپینی سیاسی برای ساکت کردن خبرنگاران به راه انداخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانمار کمپینی سیاسی برای ساکت کردن خبرنگاران به راه انداخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید