مقررات منع آمد و رفت در پایتخت اکوادور اعلام شد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها به نقل از دویچه وله، در پی تشدید تظاهرات ضد دولتی در اکوادور، لنین مورنو رئیس جمهوری این کشور در شهر کیتو پایتخت و نواحی اطراف آن، مقررات منع آمد و شد اعلام نمود.

مقررات منع آمد و رفت در پایتخت اکوادور اعلام شد

رئیس جمهوری اکوادور طی یک نطق تلویزیونی در این خصوص بیان کرد: از ارتش خواسته ام تا برای برقراری نظم وارد عمل شود. ما نظم را در سراسر اکوادور مجددا برقرار خواهیم کرد.

این در حالیست که نمایندگان معترضان مردمی در اکوادور دیروز شنبه درخواست مذاکره با دولت این کشور را رد کردند. معترضان در این خصوص بیان کردند که تنها در شرایطی می توانند با لنین مورنو رئیس جمهوری اکوادور به مذاکره بپردازند که طرح وی مبنی بر حذف یارانه سوخت لغو شود.

لازم به ذکر است با ادامه و تشدید اعتراضات مردمی در اکوادور، دولت این کشور سه شنبه هفته گذشته دستور خارج کردن دولت از شهر کیتو (Quito) پایتخت را صادر کرد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، دولت اکوادور دستور داد تا کلیه عملیات ها و اقدامات دولتی به صورت موقت از پایتخت به شهر بندری گوایاکوییل (Guayaquil) انتقال یابد.

لنین مورنو رئیس جمهوری اکوادور در نطق تلویزیونی در این خصوص اعلام نموده بود: هرگز حاضر به عقب نشینی از طرح قطع یارانه های سوخت در کشور نیستم.

رییس جمهوری اکوادور در ادامه سخنان خود همچنین معترضان به سیاست های مالی دولت را به کوشش برای کودتا نیز متهم کرد.

لازم به ذکر است، اعتراضات اخیر در اکوادور باعث بدترین ناآرامی ها در سالهای اخیر در این کشور شده است.

اعتراض ها زمانی شروع شد که رئیس جمهوری اکوادور در راستای طرح های ریاضت مالی یارانه سوخت را حذف کرد تا کسری بودجه دولت این کشور کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مقررات منع آمد و رفت در پایتخت اکوادور اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات منع آمد و رفت در پایتخت اکوادور اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید