مردم برای سفرهای نوروز در نمایشگاه گردشگری بهمن برنامه ریزی کردند

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، بازدیدکنندگان از نمایشگاه گردشگری تهران این روزها به نمایشگاه آمدند تا بتوانند برنامه ریزی بهتری برای سفرهای نوروزی خود داشته باشند بسیاری دیگر نیز با هدف بازاریابی و یا شرکت در نشست های تخصصی حضور پیدا کردند.

مردم برای سفرهای نوروز در نمایشگاه گردشگری بهمن برنامه ریزی کردند

به گزارش خبرنگار وبلاگ اخبار و رسانه ها، دوازدهمین دوره از نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته امروز 26 بهمن ماه به کار خود سرانجام می دهد در این دوره از نمایشگاه آنچه که بیشتر به چشم می آمد برگزاری نشست های تخصصی در حوزه گردشگری و امضای تفاهمنامه هاهای گردشگری و سرمایه گذاری بود. از ابتدا نیز قرار بر این شده بود تا نمایشگاه گردشگری به سمت و سوی تخصصی شدن پیش برود.

اما برای نشان دادن ظرفیت های گردشگری استانها، بخش خصوصی و ارگانهای دولتی و اداره های میراث فرهنگی استانها هر کدام سعی نموده بودند تا جاذبه های گردشگری و میراثی و صنایع دستی خود را در معرض نمایش بگذارند.

بخش پررنگ این جشنواره که همان اجرای مراسم موسیقی سنتی استانهای مختلف بود توسط گروههای مشهور هر استان در محوطه باز محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می گردد و مردم زیادی را به سمت خود می کشاند.

برپایی سیاه چادرها و فروش مواد غذایی مخصوص استانها نیز برای آن دسته از مردمی که به نمایشگاه آمده بودند جلب توجه می کرد.

بعضی از مردم تنها برای گذراندن اوقات فراغت و بعضی دیگر به دنبال برنامه ریزی برای سفرهای خود به این نمایشگاه سری زدند.

اسماعیل بخشی زاده یکی از بازدیدنمایندگانی است که پس از ثبت نام در هنگام ورود به سالن 35 نمایشگاه به خبرنگار وبلاگ اخبار و رسانه ها گفت که طریق وب سایت ها و اخبار خبرگزاری ها متوجه برپایی نمایشگاه گردشگری شده است و برای سومین سال متولی است که در این نمایشگاه حضور پیدا می نماید. او در نظر دارد تا هر سال به این نمایشگاه بیاید چون هم اوقات فراغتش را پر نموده است و هم توانسته درباره ظرفیت های گردشگری ایران اطلاعات بیشتری به دست بیاورد.

هنگام خروج از سالن 41 محل دائمی نمایشگاههای تهران نیز عده ای گردشگر چینی زبان قصد بازدید از بخش های دیگر نمایشگاه را دارند. آنها برای اولین بار به نمایشگاه آمده اند و توانسته اند که با آژانس های فعال در حوزه برپایی تور چینی ها در ایران مذاکره نمایند. آنها که به قصد انجام جلسات BTOB به این نمایشگاه آمده اند سعی دارند تا به غرفه های دیگر نیز سری بزنند و زمینه همکاری با آژانسهای ایرانی را فراهم نمایند.

در میان بازدیدنمایندگان ایرانی دیدن گردشگران خارجی نیز به راحتی امکان پذیر است مانند گروهی از پاکستانی ها که به این نمایشگاه برای چهارمین بار آمده اند و طریق آژانسی که با آن همکاری می نمایند از برپایی نمایشگاه آگاه شده اند آنها می خواهند تا به مازندران سفر نمایند به همین دلیل در غرفه استان مازندران در حال مصاحبه با مسئولان اداره کل میراث فرهنگی بودند.

دفاتر خدمات مسافرتی در نمایشگاه گردشگری برنامه ای برای برپایی قرعه کشی سفرهای رایگان در صورت رزرو تور دارند. بسیاری از آنها پکیج سفرهای خود را به نمایشگاه آورده اند تا بتوانند آن را به مردم عرضه نمایند. روح الله کربلایی با خانواده سه نفره اش به این بخش نیز سری می زند تا بتواند برای ایام نوروز برنامه ریزی کند. خیلی ها مانند کربلایی به همین نیت به نمایشگاه آمده اند.

زینب کریمان هم به همراه دوستان خود از سالن خلیج فارس دیدن می نماید تا بتواند اطلاعات بیشتری از استانهای کشور به دست بیاورد و برای یک سفر نوروزی از الان برنامه ریزی کند. او نیز می خواهد به اصفهان برود بنابراین اطلاعاتی از هتلها و جاذبه های استان به دست آورده است و می گوید که توانسته اپلیکیشنی را در این نمایشگاه روی موبایل خود نصب کند که از ظریق آن به راحتی به هتلها ومراکز اقامتی استان دسترسی دارد و می تواند آنلاین هتل رزرو کند.

او همچنین متوجه شده که اقامتگاههای بوم گردی زیادی در اصفهان وجود دارد که ارزان تر از هتل و جذاب تر از آنها هستند و میخواهد تا در راستا سفر خود به چند اقامتگاه بوم گردی نیز سری بزند.

محسن جاشکی هم از فعالان گردشگری استان بوشهر است که پس از دیدن مراسم پایکوبی های سنتی آذربایجان شرقی می گوید: به نمایشگاه آمده ام تا بتوانم از ایده بقیه فعالان برای معرفی جاذبه های گردشگری استان و شهر خودم استفاده کنم.

بازار دریافت عکس یادگاری با مجسمه ها ولباس های سنتی و سیاه چادرها داغ است. بعضی از بازدیدنمایندگان در روزهای آخر هفته به محل دائمی نمایشگاهها آمده اند تا بتوانند ساعاتی از اواقات خود را در کنار خانواده از فضای نمایشگاه لذت ببرند. واحد احمدی یکی از این افراد است که به وسیله بیلبردهای خیابانی متوجه چنین نمایشگاهی شده است او می گوید: اگر می دانستم 12 سال است که این برنامه برگزار می گردد هر سال می آمدم چون توانستم تصمیم بگیرم عید به کجا بروم. از طرف دیگر خانواده ام نیز از دیدن مراسم پایکوبی های سنتی و لباس های محلی لذت بردند و البته با بعضی از فرهنگ های اقوام نیز آشنا شدند در واقع یک تیر و چند نشان زدیم هم اطلاعاتمان درباره استانها بیشتر شد هم تفریح کردیم هم برای عید تصمیم گرفتیم که به استان کردستان برویم و همین جا هتل مان را هم رزرو کردیم و تخفیف نمایشگاهی هم گرفتیم.

احمد سیاحتی یکی از غرفه داران هم که از استان کرمان آمده بود در این نمایشگاه توانسته بود که هنر پته دوزی همسر خود را در این نمایشگاه عرضه کند او می گوید که سال دیگر هم به نمایشگاه می آید اما با طرح ها و کار جدید چون سال جاری در روز سوم نمایشگاه به دلیل استقبال از کارهایش ، همه صنایع دستی خود را فروخته بود. او هم به وسیله اداره میراث فرهنگی استان کرمان به این نمایشگاه دعوت شده بود و چند روزی با خانواده خود هم بازاریابی کردند و هم از نمایشگاه دیدن کردند.

منبع: میراث آریا

به "مردم برای سفرهای نوروز در نمایشگاه گردشگری بهمن برنامه ریزی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم برای سفرهای نوروز در نمایشگاه گردشگری بهمن برنامه ریزی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید