مربی تیم ملی سنگ نوردی: عملکرد دختران بهتر از پسران بود

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها از اندونزی، علیرضا بلاغی مربی تیم ملی سنگ نوردی ایران در تشریح تیم اعزامی به بازی های آسیایی اندونزی گفت: به نظر من دختران ما بهتر از پسران نتیجه گرفتند. البته انتظار بیش از این هم نمی رفت با توجه به این که سطح امکانات، نوع تمرینات در نتیجه بدست آمده تاثیرگذار بود.

مربی تیم ملی سنگ نوردی: عملکرد دختران بهتر از پسران بود

وی اضافه نمود: در بسیاری از موارد دختران ما به دلیل دوری راه مجبور هستند در شهرهای خودشان تمرین نمایند و این قضیه باعث می گردد با کمبود مربی در سطح ملی روبرو باشند. مربیان خانم در سطح کشور تعدادشان کم است. اینها محدودیت های هست که کار خانم ها را برای رسیدن به آمادگی مطلوب سخت می نماید. با همه اینها نتایج دختران ما در پالمبانگ قابل قبول بود.

بلاغی در ادامه به عملکرد پسران در این دوره از بازی ها اشاره نمود و گفت: اگرچه یک مدال طلا در بخش سرعت توسط رضا علیپور کسب شد اما در دو بخش کامباین و سرعت امدادی انتظار داشتیم بهتر از این عمل نمایند و حداقل یک مدال دیگر کسب گردد.

وی اضافه نمود: البته اگر امکان این وجود داشت مثل اکثر رقبایمان با دو تیم در مسابقات شرکت می کردیم با شرایط بهتر و متفاوت تری روبرو می شدیم چراکه خطاهای احتمالی و بعضا اشتباهات اگر موجب حذف یک تیم از آن کشور می شد تیم دیگر همان کشور این فرصت را داشت که جبران کند. این موضوع در تیم اندونزی و چین مشاهده شد. به عنوان مثال یک تیم اندونزی در مسابقه با ایران مرتکب خطا شد اما دیگر تیم شان با اقتدار مدال طلا را کسب کرد.

بلاغی توضیح داد: در بخش بانوان امکان حضور دو تیم را نداشتیم اما در بخش آقایان می توانستیم با دو تیم شرکت کنیم اما سهمیه ما از سوی کمیته ملی المپیک یک تیم عنوان گردیده بود.

مربی تیم ملی سنگ نوردی ایران به وضعیت این رشته در ایران اشاره نمود و اضافه نمود: درحالی که این رشته در دنیا به سرعت در حال رشد و توسعه است اما ما در کشورمان به لحاظ امکانات دچار مشکل هستیم و این باعث گردیده که سنگ نوردهای ما مثل رضا علیپور که رکورددار دنیا است به صورت گلخانه رشد پیدا نمایند.

وی ادامه داد: بحث اعزام ها هم مشکل دیگری است که فدراسیون در توانش نیست تیم ملی را به اکثر مسابقات مهم بین المللی اعزام کند و این ها مواردی است که موجب گردیده شرایط سختی پیش روی سنگ نوردی ایران باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مربی تیم ملی سنگ نوردی: عملکرد دختران بهتر از پسران بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مربی تیم ملی سنگ نوردی: عملکرد دختران بهتر از پسران بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید