مربی بسکتبال: تمرکز ملی پوشان روی پورتوریکو و تونس باشد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، قاسم کیانی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه تیم ملی بسکتبال آمادگی لازم برای جام جهانی را دارد، گفت: با اردوها و برنامه هایی که برای آماده سازی تیم ملی اجرا شد، ملی پوشان قاعدتا باید به شرایط لازم برای رویارویی با حریفان شان دست یافته و آماده بهره برداری از کوشش های شان باشند.

مربی بسکتبال: تمرکز ملی پوشان روی پورتوریکو و تونس باشد

وی با تاکید بر اینکه همدلی و هماهنگی دو فاکتور مشخص نماینده برای یک تیم است که تیم ملی در حال حاضر آنها را در اختیار دارد، گفت: بازیکنان در کنار هم شرایطی ایجاد نموده اند که بتوانند نتیجه لازم را از سه دیدار مقدماتی کسب نموده و برای نخستین بار از مرحله مقدماتی مسابقات صعود نمایند. هدف اول و اصلی تیم ملی از حضور در جام جهانی همین صعود به مرحله دوم مسابقات است. بعد از آن کسب سهمیه المپیک به عنوان بهترین تیم آسیایی و دومین هدف و طلب از این حضور پیگیری می گردد.

کارشناس بسکتبال با یادآوری اینکه جام جهانی برای نخستین بار با حضور 32 تیم برگزار می گردد و تیم ملی ایران در گروه سوم رقابت ها با اسپانیا، تونس و پورتوریکو همگروه است، توضیح داد: تمام توان و تمرکز ملی پوشان باید روی دو دیدار برابر پورتوریکو و تونس باشد تا بتوانند با شکست آنها از مرحله مقدماتی صعود نمایند. البته منظور این نیست که ایران برابر اسپانیا از پیش باخته است اما به هر حال این را باید در نظر داشت که اسپانیا خود از مدعیان جام جهانی به حساب می آید اما شرایط دو تیم دیگر به گونه ای است که نتیجه گیری ملی پوشان مقابل آنها دور از دسترس نیست.

کیانی با بیان اینکه سطح بسکتبال پورتوریکو از تونس بالاتر است، خاطر نشان کرد: پورتوریکو از تیم های قدرتمند به حساب می آید که بازیکنان شاغل زیادی در اروپا و NBA دارد. آنها از قدرت فیزیکی بالایی برخوردار هستند اما تیم ملی ایران می تواند به نتیجه گیری برابر این تیم امیدوار باشد به خصوص که رجحان های تیم ما در زیر سبد از پورتوریکو بیشتر است. اگر ملی پوشان بازی خود را داشته باشند و مانند دیدارهای تدارکاتی اخیر، عمل نمایند، می توان نتیجه لازم را گرفت.

وی با یادآوری اینکه تیم ملی بسکتبال پیشینه دیدار با تونس در جام جهانی را دارد، ادامه داد: البته که تونسِ حاضر در جام جهانی سال جاری با آن تونس فرق دارد. سطح تونس از پورتوریکو پایین تر است اما اینکه در بازی چه اتفاقی می افتد به روز بازی و شرایط دو تیم هم بستگی دارد. ملی پوشان ما با بازی پیرامونی می توانند این بازی و جریان آن را مدیریت نمایند. در کل اینکه پورتوریکو و تونس حریفان آسانی نیستند اما برای صعود به دور دوم مسابقات باید آنها را شکست داد.

مربی پیشین تیم بسکتبال جوانان در بخش دیگری از تبادل نظر با وبلاگ اخبار و رسانه ها با اشاره به پیشینه تیم ملی از دو دوره حضور در جام جهانی گفت: ملی پوشان برای این حضور نسبت به ادوار گذشته خودباوری بیشتری دارند. دلیل آن هم اردوهای خوبی است که پشت سر گذاشته اند. همواره در تورنمنت های بزرگ، ملی پوشان از رویارویی با تیم های بزرگ هراس داشتند اما الان شرایط به گونه ای شده که هیچ ترسی از حریفان وجود ندارد. همینکه ملی پوشان از پیروزی و امیدواری به صعود حرف می زنند یعنی اینکه به خودباوری لازم رسیده اند، این شرط لازم برای نتیجه گیری است.

وی همچنین به تاثیر حضور بازیکنان دو رگه در ترکیب تیم ملی اشاره نمود و گفت: آرون گرامی پور و مایک رستم پور به عنوان بازیکنان دو رگه در ترکیب تیم ملی حضور دارند. آنها در بسکتبال خارج از کشور آموزش دیده اند و قطعا حضورشان در ترکیب تیم ملی، یاری حال خواهد بود. در زیر سبد ایران با حضور این بازیکنان اعتماد بیشتری وجود دارد.

کیانی با بیان اینکه تیم ملی در صورت صعود از مرحله مقدماتی شانس دارد که به عنوان بهترین تیم آسیایی صاحب سهمیه المپیک گردد، گفت: در صورت صعود به احتمال زیاد با تیم های ایتالیا و صربستان روبرو خواهیم شد. می توان به نتیجه گیری مقابل ایتالیا امیدوار بود. شرایط چین به عنوان رقیب اما متفاوت است. چینی ها در مرحله مقدماتی دیدارهای راحت تری نسبت به ایران دارند و حتی می توانند به عنوان صدرنشین صعود نمایند اما آنها در دور دوم احتمالا با تیم های روسیه و آرژانتین روبرو خواهند شد و کار سختی خواهند داشت.

این کارشناس بسکتبال در انتها گفت: نتیجه دیدارهای تدارکاتی نشان می دهد که بازیکنان به مرور به قابلیت مورد نظر کادر فنی دست یافتند و این یعنی اینکه مربیان هم به مرور توانستند برنامه های موردنظر در ترکیب تیم ملی اعمال نمایند. در جام جهانی هم باید بازی به بازی نتیجه گرفت تا به هدف اصلی دست یافت.

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، جام جهانی 2019 بسکتبال از 9 شهریورماه شروع می گردد. تیم ملی بسکتبال در اولین دیدار به مصاف پورتوریکو می رود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مربی بسکتبال: تمرکز ملی پوشان روی پورتوریکو و تونس باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مربی بسکتبال: تمرکز ملی پوشان روی پورتوریکو و تونس باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید