محدودیت تعداد ایستگاه های ارزشیابی آلودگی هوا در کشور

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، یک متخصص آلودگی هوا گفت: ایستگاه های ارزشیابی آلودگی هوا در سطح ایران به دلیل تخصیص نیافتن بودجه کافی بسیار محدود هستند.

محدودیت تعداد ایستگاه های ارزشیابی آلودگی هوا در کشور

رامین عزتی در گفت و گو با خبرنگاران درباره دلایل آلودگی هوا گفت: آلاینده ها ممکن است حتی از قاره های مختلف وارد ایران شوند. بین کشورما و کشورهای دیگر مرز وجود دارد اما این مرزبندی جغرافیایی نمی تواند جلوی جریان هوایی که وارد کشور می شود را بگیرد و این آلاینده ها ممکن است حتی از کشورهایی مانند لیبی، تونس و الجزیره وارد ایران شوند.

وی اضافه نمود: اگر مردم آگاه باشند که آلاینده ها ممکن است از کشورهای دیگر وارد ایران شده باشند، متوجه می شوند که آلودگی هوا می تواند حامل باکتری و قارچ هایی از کشور های دیگری چون ترکیه یا عراق باشد بنابراین تحت نظر پزشک قرار می گیرند، از ماسک استفاده می کنند و نسبت به حفظ سلامتی خود و کمک به کاهش آلودگی هوا بیشتر تلاش می کنند .

این عضو هیأت علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی تأکید کرد: تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا به این معنا نیست که بچه ها به مدرسه نروند تا در حیاط و کوچه بازی کنند بلکه پدر و مادرها باید در این خصوص توجه بیشتری داشته باشند و این فرهنگ را به بچه ها خود منتقل کنند که تعطیلی مدارس به این معناست که باید در خانه بمانند تا در معرض آلاینده ها قرار نگیرند نه آنکه در کوچه دوچرخه سواری کنند.

وی در بخشی دیگری از صحبت های خود درپاسخ به این پرسش که چه قدر وسایل نقلیه عمومی برای استفاده مردم کافی است ضمن بیان اینکه شهرداری تهران باید در بودجه بندی سال جاری در بخش وسایل نقلیه عمومی سرمایه گذاری جدی انجام دهد،گفت: تعداد وسایل نقلیه عمومی و اتوبوس ها اگر بیشتر شود، مردم ترجیح می دهند از آن ها استفاده کنند تا از دردسر جای پارک و استرس و تنش رانندگی نجات پیدا کنند و در نتیجه شاهد تردد خودروهای شخصی کمتری در خیابان خواهیم بود.

این متخصص آلودگی هوا به ذکر مثالی پرداخت و اظهارکرد: در خیابان های کشوری مانند ترکیه بیشتر مینی بوس و اتوبوس می بینید تا خودروهای شخصی. این فرهنگ را باید از سیستم دولتی آغاز کرد تا در ادامه به مردم تسری یابد و آنان به این نتیجه برسند که استفاده از وسیله نقلیه عمومی به نفعشان است.

عزتی تاکید کرد: دولت در این خصوص لطف کند و به فکر مردم باشد و با افزایش وسایل نقلیه عمومی و بالا بردن کیفیت آن ها شرایطی را فراهم کند که مردم بتوانند به راحتی با استفاده از این وسایل نقلیه در سطح شهر جابه جا شوند.

این متخصص آلودگی هوا در ادامه گفت: مردم نیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و هر فردی خودروی شخصی خود را از خانه بیرون نیاورد.

این عضو هیأت علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی در ادامه توضیح داد: ایستگاه های ارزشیابی آلودگی هوا در سطح ایران به دلیل تخصیص نیافتن بودجه کافی بسیار محدود هستند. در صورت تخصیص بودجه کافی این ایستگاه ها نه تنها تهران بلکه در دیگر مناطق کشور تعبیه می شد.

وی در ادامه تأکید کرد: در خیلی از کشورها سازمان محیط زیست جزو بیشترین دریافت کننده های بودجه است. اگر بودجه کافی در اختیار سازمان محیط زیست ایران قرار گیرد، این سازمان می تواند از آلات و ادوات مدرن تری برخوردار شود و از آن ها استفاده کند.

این متخصص آلودگی هوا اضافه نمود: ایستگاه های پالایش هوا می تواند به ما نشان دهند که منشا آلاینده وارد شده به پایتخت در خود تهران است یا شهرهای دیگری مانند زنجان یا قزوین.

عزتی در ادامه گفت: احتمال دارد سازمان محیط زیست برای دریافت بودجه مراعات حال فعلی مملکت را کرده باشد البته شاید نتوانسته نیازهای خود برای دریافت بودجه را به خوبی مطرح کند این در حالیست که به دلیل ارتباط مستقیم آلاینده ها با سلامت مردم لازم است برنامه ریزی بودجه به نحوی باشد که سازمان محیط زیست بتواند از امکانات کافی استفاده کند.

این متخصص آلودگی هوا در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه استفاده کارخانه ها از فیلتر می تواند در کاهش آلودگی هوا مؤثر باشد، گفت: چند نوع فیلتر وجود دارد که اگر مانند کشورهای صنعتی از فیلترهای خوب استفاده شود می توانند در کاهش ورود آلاینده ها به اتمسفر مؤثر باشد.

وی در ادامه گفت: کارخانه سیمان می تواند بزرگ ترین منبع آلودگی یک کشور باشد اما کارخانه سیمان آبیک با استفاده از فیلترهای اسکرابر و از طریق عبور آلودگی ها از داخل تونل های آب، از ورود آلودگی به اتمسفر جلوگیری می کند.

عزتی در انتها با بیان اینکه هزینه این فیلترها مقداری زیاد است و کارخانه های دارای درآمد متوسط ترجیح می دهند از آن ها استفاده نکنند،اظهارکرد: این وظیفه سازمان محیط زیست و در داخل شهر وظیفه شهرداری است که کارخانه ها را بازرسی و در صورت انجام تخلف و استفاده نکردن از فیلتر، آن ها را پلمب کنند و اجازه کار به این واحدها ندهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "محدودیت تعداد ایستگاه های ارزشیابی آلودگی هوا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت تعداد ایستگاه های ارزشیابی آلودگی هوا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید