مبارزه با مگس میوه مدیترانه در جنوب کرمان

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: تاکنون در جنوب کرمان در سطح بیش از 900 هکتار علیه آفت مگس میوه مدیترانه ای مبارزه اجرا شده است.

مبارزه با مگس میوه مدیترانه در جنوب کرمان

به گزارش خبرنگار از، سعید برخوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، در دومین جلسه کمیته فنی گیاه پزشکی با حضوراعضاء کمیته با موضوع مدیریت آفت کرم خراط و مگس میوه مدیترانه ای در محل سالن اجتماعات سازمان برگزار گردید گفت: اهمیت ساماندهی موضوعات گیاهپزشکی جنوب کرمان از اهمیت بالایی برخوردار هست و باید به آن رسیدگی گردد که این کمیته با هدف انسجام و هماهنگی بین بخشی در جهت کاهش خسارت ناشی از عوامل خسارت زا گیاهی برگزار گردیده است.

او اضافه نمود: نحوه اجرای پروژه های مدیریت آفت کرم خراط و مگس میوه مدیترانه ای و تهیه دستورالعمل فنی جهت ابلاغ به شهرستان ها در دستور کار این کمیته واقع شده است و با مشارکت آن ها اجرایی خواهد شد.

برخوری گفت: شناسایی مسائل مربوط به عوامل خسارت زای گیاهی و راهنمایی اولویت های تحقیقاتی منطقه از اهداف این کمیته در جنوب کرمان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت:بامشارکت باغداران مناطق آلوده به آفات کرم خراط و مگس میوه مدیترانه ای در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در راستای کاهش خسارت وارده به باغات انجام و این خسارات کاهش یافته است.

او به باغداران در زمینه انجام آبیاری منظم، تغذیه و حذف سرشاخه های آلوده به کرم خراط و سوزاندن بقایای آلوده را توصیه کرد و اضافه نمود:مدیریت تلفیقی آفت مگس میوه مدیترانه ای نظیر جمع آوری و دفع میوه های آلوده، برداشت زود هنگام و استفاده از تله ها و طعمه پاشی در مناطق آلوده به آفت مگس میوه مدیترانه از اقداماتی است که باغدار باید انجام دهد.

برخوری اضافه نمود: تاکنون در جنوب کرمان در سطح 2 هزار هکتار عملیات ردیابی آفت کرم خراط انجام شده که تعداد 3 هزار اصله درخت آلوده شناسایی و همچنین در سطح بیش از 900 هکتار علیه آفت مگس میوه مدیترانه ای مبارزه انجام شده است.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مبارزه با مگس میوه مدیترانه در جنوب کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با مگس میوه مدیترانه در جنوب کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید