لیبی، ادامه درگیری ها در اطراف طرابلس

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، گروه موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر در حالی از پیشروی خود در حومه طرابلس خبر داده است که دولت الوفاق آن را تکذیب نموده است.

لیبی، ادامه درگیری ها در اطراف طرابلس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار و رسانه ها به نقل از رسانه های لیبی، گروه موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر خاطرنشان کرد که مقر ریاست ستاد مشترک در جاده فرودگاه واقع در طرابلس را به کنترل خود در آورده است.

گروه موسوم به ارتش ملی لیبی روز پنجشنبه اعلام نموده بود که پادگان التکبالی در منطقه صلاح الدین واقع در 10 کیلومتری طرابلس را به کنترل خود در آورده و در دو محور الخله و مشروع الهضبه پیشروی نموده است.

این در حالی است که دولت الوفاق لیبی ادعای حفتر را تکذیب و از مقابله با تجاوزات شبه نظامیان وابسته به وی خبر داده است.

از زمان سرنگونی رژیم معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی در سال 2011، این کشور به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است.

ژنرال بازنشسته ارتش لیبی خلیفه حفتر که کنترل شرق کشور را بر عهده دارد، مورد حمایت بعضی طرف های منطقه ای و بین المللی از جمله مصر و فرانسه است. وی طی چند ماه گذشته بارها کوشش نموده است به وسیله لشکرکشی طرابلس را به سیطره خود درآورد و این در حالی است که حملات حفتر تا به امروز نتیجه ای به جز کشته شدن شهروندان لیبی و آواره شدن هزاران نفر از آنها نداشته است.

از سوی دیگر، دولت وفاق ملی نیز که مورد پذیرش بین المللی قرار گرفته، تحت ریاست فائز السراج عمل نموده و کنترل غرب لیبی را در دست دارد و نیروهای این دولت با حملات حفتر مقابله نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیبی، ادامه درگیری ها در اطراف طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، ادامه درگیری ها در اطراف طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید