عزیمت حجاج به جمرات، یک پزشک برای هر 500 زائر

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، رضا حسنی خو مسئول محور جمرات در ایام تشریق درباره آخرین برنامه ریزی های انجام شده برای عزیمت زائران به جمرات اظهار کرد: تمامی تمهیدات برای عزیمت زائران کشورمان به جمرات اندیشیده گردیده است و زائران در دو بخش عازم منا و جمرات می شوند.

عزیمت حجاج به جمرات، یک پزشک برای هر 500 زائر

وی شرح داد: بخش نخست زائران خانم و کهنسالان(معذورین) که حدود 42 هزار نفر هستند در شامگاه روز نهم ذی الحجه پس از حضور در عرفات و بعد از توقف کوتاه در مشعر(مزدلفه) راهی منا می شوند.

مسئول محور جمرات در ایام تشریق گفت: این افراد بعد از حضور در منا و استراحت کوتاه، باید بین ساعت 20 تا 23:30 به سمت جمرات حرکت نمایند و رمی جمره را انجام دهند.

حسنی خو ادامه داد: اما باقیمانده زائران که همان آقایان هستند پس از وقوف در عرفات در شب نهم به سمت مشعر(مزدلفه) رهسپار می شوند و بعد از توقف تا اذان صبح و استراحت، راهی سرزمین منا می شوند.

حسنی خو توضیح داد: زائران که وارد منا گردیده اند از ساعت 10:30 صبح روز دهم در قالب دسته های 250 نفره از مسیرهای معین گردیده به سمت جمرات حرکت می نمایند.

وی اضافه نمود: برای هر دو دسته 250 نفره، یک نفر پزشک با تجهیزات ضروری حضور خواهد داشت و خدمات لازم را ارایه خواهد نمود.

مسئول محور جمرات در ایام تشریق شرح داد: زائران که صبح راهی جمرات می شوند، بعد از طی مسیر 2.5 کیلومتری به جمره اکبر می رسند و عمل رمی جمرات را به جا می آورند و سپس به سمت چادرهای محل استقرار در منا بازمی گردند و بدین ترتیب عمل رمی جمرات در روز مد پ اول خاتمه می پذیرد.

حسنی خو اضافه نمود: این زائران فرصت دارند از صبح روز دهم تا قبل از غروب آفتاب رمی جمرات را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در روز یازدهم زائران باید از 5 صبح تا ساعت 12:30 دقیقه ظهر به رمی کامل جمرات بپردازند، گفت: در روز دوم نیز این کار به صورت منظم باید از سوی زائران انجام گیرد و طول مسیر رفت و برگشت نیز جمعا کیلومتر خواهد بود.

مسئول محور جمرات در ایام تشریق شرح داد: در روز دوازدهم نیز زائران به دو بخش تقسمیم می شوند و بخشی که هتل های محل استقرارشان دورتر از منا قرار گرفته است از ساعت 5 تا 9 صبح به رمی جمرات می پردازند و تعداد آنها حدود هزار نفر است.

حسنی خو اضافه نمود: سایر زائران باقیمانده نیز تا بعداز ظهر روز دوازدهم فرصت دارند به رمی جمرات بپردازند و به دلیل اینکه هتل های محل استقرارشان نزدیک منا و جمرات است، به صورت پیاده مسیر را طی می نمایند.

وی به زائران توصیه کرد که در زمان حضور در عرفات به استراحت کافی بپردازند تا در ساعات حرکت به جمرات و بازگشت دچار خستگی نشوند.

مسئول محور جمرات در ایام تشریق توضیح داد: در طول مسیر منا به جمرات و بالعکس درمانگاه سعودی برای رسیدگی به وضعیت زائران وجود دارد و برای هر دسته 500 نفره از زائران نیز یک پزشک به همراه تجهیزات حضور خواهد داشت.

حسنی خو توضیح داد: در طول مسیر منا به جمرات نیز واحد راهنمایان با کاورهای زرد رنگ حضور خواهند داشت و در صورت گم شدن زائران به هدایت می پردازند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عزیمت حجاج به جمرات، یک پزشک برای هر 500 زائر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیمت حجاج به جمرات، یک پزشک برای هر 500 زائر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید