عاملی: تا 6 ماه آینده به یک مدل قطعی درباره کنکور می رسیم

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مساله کنکور یک مساله ملی است و کوشش داریم در 6 ماه آینده به یک مدل قطعی برسیم.

عاملی: تا 6 ماه آینده به یک مدل قطعی درباره کنکور می رسیم

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ اخبار و رسانه ها،، سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک تماس تلفنی در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره آخرین وضعیت اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش چند بار برای اجرایی کردن این سند اراده نموده و در زمان وزیر قبلی 15 برنامه برای این موضوع در نظر گرفتند و شاخص هایی را برای اجرای ان داشتند، اما در فصل 8 دبیرخانه شورا مسئولیت نظارت و ارزیابی را دارد.

وی با اشاره به اینکه اکنون گزارشی از پیشرفت کار سند تحول دریافت نکردیم، اضافه نمود: این موضوع باید با جدیت در این هفته با حضور وزیر اموزش و پرورش بحث گردد. رهبری نگاهی به ظرفیت نظام دارند ما نیز باید برای اجرایی شدن این موضوع با جدیت جلو برویم.

عاملی گفت: علم و فناوری زنجیره ای است که از قبل دبستان شروع می گردد و تا پس از فارغ التحصیلی باید دنبال گردد؛ ضمن اینکه سند تحول و نقشه علمی جامع کشور نگاه به علم ندارند و احتیاج است علم نافع را تقویت کنیم تا رشد و تعالی برای فرهنگ ایجاد کند.

وی در ادامه اضافه نمود: اکنون هدف رسیدن به تمدن نوین اسلامی و دوره ظهور است باید برای رسیدن به بلوغ متعالی یاری گردد چرا که کشور های پیشرفت جهان اهداف متعالی داشتن برای علم و فناوری را مدنظر دارند.

عاملی درباره بازنگری کمیته جذب و پذیرش دانشجو نیز گفت: نشستی بین دبیرخانه شورا و ریاست مجلس شورای اسلامی داشتیم که روسای کمیسیون های مربوطه هم حضور داشتند تا تقسیم کار درباره کنکور صورت گیرد. نطام ارزیابی باید تغییر کند تا به نتیجه مطلوب برسیم، زیرا کنکور روش درستی نیست.

دبیر شورای انقلاب فرهنگی درباره عزم جدی دبیرخانه برای اصلاح روش کنکور در سال 98 گفت: در این زمینه اراده جدی داریم و جز ماموریت و اولویت اول ستاد علم و فناوری است. مسئله کنکور یک مساله ملی است و کوشش داریم در 6 ماه آینده به یک مدل قطعی برسیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عاملی: تا 6 ماه آینده به یک مدل قطعی درباره کنکور می رسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاملی: تا 6 ماه آینده به یک مدل قطعی درباره کنکور می رسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید