صادقی: آقای سلطانی فر، آقای تاج، سوپرجام را برگزار کنید!، حرف های مجیدی درست است

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، امیرحسین صادقی، بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال از وزیر ورزش ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال خواست که سوپرجام را برگزار نمایند.

صادقی: آقای سلطانی فر، آقای تاج، سوپرجام را برگزار کنید!، حرف های مجیدی درست است

امیرحسین صادقی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ اخبار و رسانه ها، درباره عدم قهرمانی تیم فوتبال استقلال در فصل جاری گفت: تیمی که اول فصل بسته شد، معین بود که قهرمان نمی شود. امید ابراهیمی، مامه تیام و سرور جپاروف را از دست دادند. تیمی که می خواهد قهرمان شود نباید داشته هایش را از دست بدهد. رضا افتخاری مدیرعامل پیشین استقلال در این موضوع بسیار کم کار بود و مشاوران خوبی نداشت.

نمی دانم چطور سر و کله شفر در استقلال پیدا شد

وی در خصوص عملکرد وینفرد شفر در استقلال توضیح داد: قضیه انتخاب شفر مانند خرید کت و شلوار است. وقتی می خواهی کت وشلوار بخری در نظر می گیری برای مراسم عروسی است یا یک میهمانی معمولی. برای استقلال باید شرایط انتخاب مربی لحاظ می شد. نمی دانم معیار انتخاب شفر چه چیزی بود و چطور سر و کله اش پیدا شد. دلال ها و مدیربرنامه های دور و اطراف باشگاه باید قوی باشند اما آدم های دور و بر استقلال خیلی ضعیف و زیر خط فقر هستند. برای این آدم ها، استقلال مهم نیست. در باشگاه های دیگر از 10 نفر آدم های دور و اطراف باشگاه، 5 نفر دل شان برای باشگاه می سوزد، اما در استقلال همه دل شان برای خودشان می سوزد.

نتیجه دریافت شفر صدقه سری منصوریان بود

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال اعلام کرد: من اسم شفر را تنها در العین امارات شنیده بودم. در امارات مربی تأثیرگذار نیست و حضور بازیکنان خارجی تأثیرگذار است. معیار انتخاب شفر را نمی دانم و اگر سال گذشته نتیجه گرفت، صدقه سری کارهای علیرضا منصوریان بود. کاری به بعضی مسائل منصوریان ندارم، اما بازیکنانی گرفت که در تیم جا افتادند، ضمن اینکه وقتی تغییراتی در یک تیم ایجاد می شود، در چند هفته های اول نتیجه مثبتی می دهد، اما بعد از مدتی همه چیز به خود مربی بازمی شود. تیمی که فصل گذشته قهرمان جام حذفی شد، تیم علیرضا منصوریان بود.

ملی پوشان استقلال به خاطر جام جهانی خوب بازی می کردند

صادقی ادامه داد: دومین دلیل نتیجه دریافت استقلال در نیم فصل دوم فصل گذشته، بازیکنان بودند که به خاطر در پیش بودن جام جهانی می خواستند عیارشان را بالا نگه دارند تا در جام جهانی بازی نمایند. این مسئله هم نقطه قوت و هم ضعف برای استقلال بود. شما عملکرد ملی پوشان استقلال پس از جام جهانی را آنالیز کنید. به نظرم، باشگاه باید دو مربی داشته باشد، یک نفر به عنوان تمرین دهنده و دیگری که نفر اصلی است به عنوان روانشناس کار کند.

دوره لب خط ایستادن و داد و بیداد کردن تمام شده است

وی با بیان اینکه عیار یک مربی خوب در شرایط سخت معین می شود، توضیح داد: من فکر نمی کنم الکس فرگوسن در تمرینات لخت می شده و خودش به بازیکنان می گفته سانتر کنید و فلانی ضربه بزن. یک تیم باید روانشناس خوب داشته باشد تا افکار تاکتیکی را طراحی کند. لب خط ایستادن و ادا در آوردن عوام فریبی است و دوره این کارها گذشته است. مگر پلی استشین است که مدام به بازیکن کنار خط بگوییم برو عقب، برو جلو. یک مربی باید هر چند دقیقه یک بار مسائل تاکتیکی را به بازیکنانش گوشزد کند. وقتی مربی کنار خط گلویش را پاره می نماید، یعنی با تیم خوب کار ننموده است. این مشکل را همه تیم ها دارند. سر و صدا کردن دیگر تمام شده است. وقتی در استادیوم آزادی 100 هزار نفر حضور دارند، صدا به گوش بازیکنان نمی رسد که بخواهند کنار خط داد و بیداد نمایند.

مربی باید به حضورش در استقلال افتخار کند

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال اضافه نمود: دم مدیربرنامه شفر گرم که او را به استقلال آورد! یکی از دلایل دیگر نتیجه دریافت استقلال حضور سانیاک مربی اهل چک در کادر فنی شفر بود. آنطور که از بازیکنان شنیده بودم، سانیاک باعث پیشرفت تاکتیکی و تکنیکی شده و تیم را خوب تمرین می داد. شفر نتوانست مسائل حاشیه ای تیم را مدیریت کند. در فوتبال ایران سه، چهار تیم بزرگ هستند و مربی وقتی به این تیم ها می آید باید جام بگیرد، نه اینکه دنبال پول دریافت باشد. وقتی مربی به استقلال می آید، باید افتخار کند که به بزرگترین تیم ایران آمده است. او باید بداند بزرگترین افتخار فوتبالی اش حضور در استقلال بوده است. وقتی یک نفر در استقلال ماساژور هم می شود، افتخاراتش بالا می رود.

مربی نباید فقط به فکر پولش باشد

درست نیست مربی بیاید پولش را بگیرد و برود. صادقی با بیان این جمله تأکید کرد: پولی که این مربیان می گیرند، پول بیت المال است. این پول ها حاصل اشک ها و حرص و جوش های هواداران است، هوادارانی که در سرما و گرما، در شهرستان ها و تهران پشت تیم هستند. هوادار است که استقلال را بزرگ نموده است. جام و فقط جام هواداران را آرام می نماید. نمی گویم شفر آدم کوچکی است اما آدم هایی که او را به استقلال آوردند، کوچک بودند. بعد از آن هم بازیکنانی به استقلال آمدند که در حد این تیم نبودند. باز دم کسی که پاتوسی و ایسما را آورد، گرم!

مصدومیت آقاخان، بدشانسی بود

وی اضافه نمود: فارغ از این صحبت ها، استقلال در فصل جاری بدشانس هم بود. گذشته از اینکه وزارت ورزش و داوران چه کار کردند، تیم دچار بدشانسی هم شد. یکی از این بدشانسی ها مصدومیت مرتضی آقاخان بود. من به این بچه اعتقاد دارم و می تواند 10 سال در سطح اول تیم ملی و استقلال مانند علی دایی باشد. من یکی از منتقدان استقلال هستم که می گویم این تیم گلزن دارد، اما کسی را ندارد که ضربه آخر را بزند. کسی که بتواند بازی را در بیاورد. مصدومیت و دیگر مسائل باعث شد که استقلال بازیکنی مثل آقاخان را از دست بدهد. اگر استقلال آقاخان را داشت، 4،5 هفته دیگر قهرمان می شد.

استقلال سالم بازی می نماید و سالم جام می گیرد

بازیکن پیشین استقلال در ادامه گفت وگوی خود با وبلاگ اخبار و رسانه ها در رابطه با اظهارات فرهاد مجیدی که از معاون وزیر امور خارجه انتقاد نموده و مدعی شد که بعضی ها دنبال قهرمانی پرسپولیس هستند، گفت: حرف های مجیدی کاملا درست است. ما در مملکتی زندگی می کنیم که یارانه 45 هزار تومانی می گیریم. فرهاد تنهاست و فقط می تواند داد بزند. من به مسئولان استقلال نمی گویم که در فدراسیون فوتبال یا جای دیگر لابی کنید، چون استقلال عقبه اش این نیست. ما سالم بازی می کنیم و سالم جام می گیریم و دنبال حرف و حدیث نیستیم. مجیدی مگر بد حرفی زده است؟ او می گوید هواداران استقلال را خون به جگر نموده اید. اگر اشتباه داوری نبود و استقلال برنده بازی با صنعت نفت آبادان می شد، شانس زیادی برای قهرمانی داشت، چون بازی آخر استقلال در تهران بود و پرسپولیس در جم.

پیشکسوتان پرسپولیس حرمت مجیدی را حفظ نمایند

صادقی اعلام کرد: اگر استقلال برنده می شد، به دو امتیازی پرسپولیس می رسید و باورها و امیدها اینجا معین می شد. پیشکسوتان پرسپولیس که از مجیدی انتقاد کردند، کمی منطقی فکر نمایند. آنها باید احترام پیشکسوتان استقلال و مجیدی را نگه دارند. پسر وزیر ورزش علنی گفته هوادار چه تیمی است. خود هواداران پرسپولیس یکسری چیزها را می دانند. مجیدی اطلاعات کامل دارد که حرف می زند، البته ما باید به استقلال بچسبیم تا از این حواشی بیرون بیاید. استقلال باید بدون دخالت وزارت ورزش تیم ببندد. استقلال اصلا نیازی به وزارت ورزش ندارد. علی فتح الله زاده مگر چه کار می کرد؟ خودم شاهد بودم که وزارتخانه 7،8 میلیارد تعهداتش را نمی داد اما فتح الله زاده استقلال را قهرمان می کرد.

استقلال در وزارت ورزش برای آقایان محله عبور و مرور شده

وی ادامه داد: آقایان در وزارت ورزش وقتی حرف از استقلال می زنند، باید سلام و صلوات بفرستند، نه اینکه چهار نفر بچه بایستند و کمیته و هیئت مدیره تشکیل بدهند. مگر می شود در طول دو سال 8 نفر از اعضای هیئت مدیره گرفته تا مدیرعامل باشگاه تغییر کند؟ چرا در پرسپولیس این اتفاقات نمی افتد؟ استقلال برای وزارتخانه شده محله عبور و مرور افراد! آقایان حرف از دو شغله بودن افراد می زنند، پس چرا اینها انتخاب شدند؟ استقلال نیازی به احدی ندارد و پشتیبانش هواداران هستند. کسی که با مجیدی مخالفت نموده، وجدان داشته باشد. برانکو مشکل خروجی داشت و گفت نمی آیم اما خیلی زود مشکل مالیاتی اش را حل کردند. این مسائل معین است که در آن چه می گذرد.

خسروی منطقی صحبت کند

بازیکن پیشین استقلال با انتقاد از داوری دیدار استقلال با صنعت نفت آبادان گفت: کاری به مسائل داوری ندارم، اما آقای علی خسروی چطور گفته توپ روی هوا اوت شده به زمین که برگشته روی خط افتاده است. مگر بازیکن سوباسا بوده که طوری پاس داده که توپش بیرون رفته و به زمین برگشته است. آبادان بود و هوا گرم. لطفا طوری حرف بزنند که با منطق جور در بیاید. آقایان فکر می نمایند مردم نمی فهمند. چطور یاری داور با فاصله 35 متری توپ را دیده، اما داور کنار خط که خم شده و نظاره گر است، دیده که توپ اوت نشده است. قبول دارم اینها بهانه است و دو امتیاز پرید و رفت. با بحث کردن امتیاز برنمی شود.

آقای سلطانی فر، آقای تاج، سوپرجام را برگزار کنید!

صادقی با انتقاد از عملکرد وزارت ورزش توضیح داد: وزارت ورزش باید ثابت کند که هوادار هیچ تیمی نیست. اگر چه نظرم این است که وزارتخانه خدمتی به ورزش نمی نماید. کسانی آمده اند که ورزشی نیستند. آقایان وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، آقای تاج و آقایان سازمان لیگ و دپارتمان داوری، اگر می گویید مسئله ای با استقلال ندارید، لطفا سوپرجام را برگزار کنید. کمی وجود داشته باشید، کمتر حرف بزنید و عمل کنید. قانون من در آوری نداشته باشید و سوپرجام را برگزار کنید. مگر نمی گویید پرسپولیسی نیستید و بی طرف هستید، وجود دارید و ادعا دارید، سوپرجام را برگزار کنید. لطفا گند کار را در نیاورید.

فردوسی پور را کنار گذاشتید، اما دهان ما را نمی توانید ببندید

وی اعلام کرد: آقای سلطانی فر که نمی دانم عقبه کاری تان چیست، لطفا عدالت داشته باشید. عادل فردوسی پور را کنار گذاشتد تا گند آقایان بالا نیاید. شاید بتوانید فردوسی پور را کنار بگذارید، اما نمی توانید دهان ما را ببندید، مگر اینکه ما را به زندان اوین ببرید. بهانه تراشی نکنید و نگویید فلان مسئول استقلال گفته که در سوپرجام بازی نمی کنیم. آقای وزیر ورزش، آقای تاج، لطفا سوپرجام را برگزار کنید تا این مسائل برای همواره جمع شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صادقی: آقای سلطانی فر، آقای تاج، سوپرجام را برگزار کنید!، حرف های مجیدی درست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی: آقای سلطانی فر، آقای تاج، سوپرجام را برگزار کنید!، حرف های مجیدی درست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید