شرط سرمایه گذاری شستا

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، خبرنگاران : معاون مالی وزیر کار با تاسف بار خواندن تاخیر 6 ساله برای واگذاری زمین جهت احداث گاوداری در خانمیرزا توسط شرکت شستا، گفت: اگر طی دو ماه آینده موضوع زمین معین تکلیف نشود، این شرکت از سرمایه گذاری منصرف خواهد شد.

شرط سرمایه گذاری شستا

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها به نقل از فارس: حجت الله میرزائی عصر امروز در کارگروه مالی، اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری گفت: کاهش پنج درصدی میزان بیکاری در استان اقدام بسیار خوبی بوده که در سال های اخیر صورت گرفت اما هنوز چهارمحال و بختیاری با توجه به پیشرفت سایر استان ها در صندلی خود که دومین استان بیکار کشور بود مانده است.

معاون مالی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: سرمایه گذاری صنعتی چندانی در گذشته این استان صورت نگرفته و در میان 225 بنگاه فعال، فقط 23 بنگاه بالای 100 نفر دارد که نشان می دهد ساخت صنعتی این استان یک ساخت ریزدانه است که انتقال و کاربست تکنولوژی در چنین شرایطی امکان پذیر نیست و زنجیره های ارزش شکل نمی گیرند.

وی با بیان اینکه تقریبا هیچ برند معتبری در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد، گفت: بازار مطمئن، ایجاد زنجیره ارزش، ایجاد سرمایه در گردش درون استانی از جمله خواص وجود برند در هر استانی است.

متاسفانه در این استان زنجیره ارزش شکل نگرفته و خام فروشی صورت می گیرد

میرزائی تاکید نمود: این استان از نظر فراوری بادام، هلو، ماهی های سردآبی، صنایع فولاد و پتروشیمی دارای ظرفیت عظیمی است که متاسفانه در این استان زنجیره ارزش شکل نگرفته و خام فروشی صورت می گیرد که نه سودی برای فراوریکننده دارد نه توسعه ای برای استان ایجاد می نماید.

وی گفت: رد پای هیچ بنگاه معتبر و سرمایه گذار قوی بخش خصوصی در استان دیده نمی گردد و به قولی رها شده است که می توان با ایجاد تعامل جدی با آن ها یک خوشه عظیم صنعتی در صنایع غذایی، داروئی و فولاد ایجاد کرد.

باید بپذیریم که در چهارمحال و بختیاری فرهنگ کارآفرینی بسیار ضعیف است

معاون مالی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی توضیح داد: وقتی آمار داده می گردد که تسهیلات 400 میلیارد تومانی برای 5 هزار شغل صرف شده باید بپذیریم که در این استان فرهنگ کارآفرینی بسیار ضعیف است و مشاغل قوی و با حاشیه سود بالا در این استان با اعطای این تسهیلات ایجاد نشده زیرا 400 میلیارد در استان های دیگر صرف 4 الی 5 شغل می گردد.

لزوم افزایش جسارت و شجاعت مدیران استانی در مواجهه با قوانین

وی با اشاره به لزوم افزایش جسارت و شجاعت مدیران استانی در مواجهه با قوانین برای رفع مسائل مردم تاکید نمود: اگر می خواهیم حلقه فقر استان بریده گردد باید فرهنگ پیگیری، شناسایی، جذب و تکریم سرمایه گذار در مسؤولان و مدیران این استان نهادینه گردد که برای توسعه سریع و موثر، راهی جز هموار کردن جهت فعالیت سرمایه گذاران نیست.

دادن مهلت دو ماهه به مدیران برای حل مشکل واگذاری زمین برای احداث گاوداری عظیم توسط شستا

میرزائی با تاسف بار خواندن تاخیر 6 ساله واگذاری زمین برای احداث گاوداری با چند هزار راس گاو در خانمیرزا توسط شرکت شستا، گفت: دو ماه به مجموعه مدیران استان مهلت داده می گردد برای معین تکلیف زمین برای احداث گاوداری توسط شرکت شستا که اگر در طی این دو ماه محقق نشد این شرکت از سرمایه گذاری منصرف خواهد شد.

وی افزود: در حوزه تامین اجتماعی درمانگاهی در شهرستان های اردل به همت مردم نجیب این منطقه که از جیب خود 170 میلیون تومان پول دادند و زمین برای ساخت تهیه کردند که در دستور ساخت نهاده شد و حتما پیگیری خواهیم کرد همچنین در شلمزار نیز پیشنهاد ساخت درمانگاه داده شد که پیشنهاد منطقی بود که چانه زنی خواهیم داشت و تا وقتی این مراکز ساخته شوند همه هزینه های درمان مردم به آن ها پرداخت خواهد شد.

مسائل تاریخی بیمه فروشندگان مالی تا 2 ماه آینده حل خواهد شد

معاون مالی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیان داشت: در حوزه مسائل بیمه تامین اجتماعی یک گام بسیار عظیم در حال برداشته شدن است که بسیاری از فروشندگان مالی که مسائل تاریخی در زمینه بیمه داشتند تا 2 ماه آینده مسائلشان رفع خواهد شد و بخشنامه ها از 2 هزار به 60 عدد کاهش پیدا خواهد نمود و فرایند بازرسی، حل اختلاف بیمه ای و بیمه قراردادهای پیمان صورت پذیرد.

منبع: اقتصادنیوز

به "شرط سرمایه گذاری شستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط سرمایه گذاری شستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید