سرنوشت بودجه 98 کرمانشاه به همت نمایندگان مجلس بستگی دارد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، هوشنگ بازوند امروز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان که با حضور مجمع نمایندگان استان و با محوریت بودجه 98 برگزار گردید، گفت:شورای برنامه ریزی موتور محرکه توسعه استان است و حضور و همراهی مستمر نمایندگان مجلس، اهمیت دوچندانی به آن می بخشد و می توانیم با قدرت بیشتری برنامه توسعه استان را پیش ببریم.

سرنوشت بودجه 98 کرمانشاه به همت نمایندگان مجلس بستگی دارد

وی اضافه نمود:مجمع نمایندگان استان در فرایند تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و منطقه ویژه اقتصادی اورامانات کار بسیار بزرگی انجام دادند که جای تقدیر بسیار دارد.

استاندار کرمانشاه گفت:در بودجه 98 نیز باید از ظرفیت نمایندگان به بهترین شکل ممکن بهره بگیریم و سرنوشت بودجه برای استان هایی مانند کرمانشاه در همین مرحله اول و هنگام تدوین لایحه بودجه توسط دولت معین می شودکه در این مرحله باید از حمایت و ظرفیت نمایندگان برای افزایش بودجه استان استفاده کنیم. وی بیان نمود:وضعیت ادارات استان در زمینه اعتبارات هزینه ای بسیار مناسب نیست و آن ها توان پرداخت هزینه آب، برق و گاز، اضافه کاری و حق ماموریت را ندارند و این وضعیت ادارات ما را زمینگیر نموده است و نمایندگان می توانند در حل این مشکل یاری نمایند.

بازوند اضافه نمود:حل بسیاری از مسائل نیازمند تفویض اختیار به مدیران استانی است ولی وزارت خانه ها تمایلی به واگذارکردن این اختیارات ندارند و مجلس باید برای اصلاح این وضعیت یاری کند.

وی بیان نمود:اگر اختیارات استانی لازم برای تصمیم گیری پیرامون بازسازی مسکن مهرهای سرپل ذهاب و اسلام آباد وجود داشت تاکنون این موضوع به پایان رسیده بود.

استاندار کرمانشاه بیان نمود:بانک ها تسهیلات حوزه مسکن را با تضمین های زنجیره ای به زلزله زدگان واگذار می نمایند ولی متاسفانه در زمینه واگذاری تسهیلات اشتغال زایی برابر ضوابط عادی عمل می نمایند که به دلیل مشکل بودن تامین تضمین ها، روند کار بسیار سخت گردیده است. وی اضافه نمود:واگذاری واحدهای راکد به بخش خصوصی که فرصت مناسب برای رونق اقتصادی کرمانشاه است و این طرح علاوه بر مصوبه مجلس، از پشتوانه مصوبه سران سه قوه و تایید رهبر معظم انقلاب نیز برخوردار است.

بازوند ابراز داشت: پروژه هایی که در این قالب به طرح به بخش6 خصوصی واگذار می شوند تا 10 سال از معافیت مالیاتی برخوردارند و کاربری آن ها طبق درخواست خریدار قابل تغییر است. وی اضافه نمود:حوزه آبریز سیروان 600 میلیون مترمکعب در سال آب مازاد دارد و بر این اساس مدیریت ارشد استان به دنبال انتقال بخشی از این آب از مسیر پاوه، روانسر و کرمانشاه به منظور توسعه بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی و همچنین تامین آب شرب است و برای تصویب این طرح بسیار مهم نیازمند همراهی همه جانبه نمایندگان استان هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سرنوشت بودجه 98 کرمانشاه به همت نمایندگان مجلس بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت بودجه 98 کرمانشاه به همت نمایندگان مجلس بستگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید