سرعت زیاد تخریب جنگل های آمازون

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، بر اساس آمار رسمی منتشر شده تخریب جنگل های آمازون در برزیل بین ماه های ژانویه-اوت در سال 2019 میلادی نسبت مدت مشابه سال گذشته عملاً 2 برابر شده است.

سرعت زیاد تخریب جنگل های آمازون

به گزارش، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس آمار رسمی منتشر شده در روز یکشنبه، تخریب جنگل های آمازون در برزیل بین ماه های ژانویه-اوت سال 2018 تا همین دوره در سال 2019 میلادی عملاً دو برابر شده است و به عدد 6.404 کیلومتر مربع رسیده است.

میزان تخریب جنگل آمازون در سال گذشته در برزیل 3.336 کیلومتر مربع بوده است. برزیل شاهد افزایش 91.9 درصدی جنگل زدایی در منطقه آمازون است.

فقط در ماه اوت (مرداد-شهریور) 1.700 کیلومتر مربع از جنگل آمازون نابود شد. این رقم سه برابر میزان جنگل زدایی در همین مدت در سال 2018 میلادی می باشد.

کارشناسان بر این باورند که برای نخستین بار از سال 2008 میلادی رقم 10.000 کیلومتر مربع تخریب جنگل می تواند سال جاری محقق گردد. متخصصان و مدافعان محیط زیست معتقدند که دلیل شدت دریافت تخریب جنگل آمازون در برزیل، فشار هایی است که ساکنان جنگل و دامداران برای گشایش ذخیره گاه های بومی و مناطق حفاظت شده بر دولت وارد می نمایند.

آن ها در این کارزار خود از حمایت ژائیر بولسونارو، رییس جمهور برزیل نیز برخوردار هستند. فعالیت های معدنی نیز نقش مهمی در تخریب جنگل آمازون دارند. کارشناسان معتقدند که کانون های آتش سوزی در آمازون طی ماه سپتامبر (شهریور-مهر) افزایش خواهد یافت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سرعت زیاد تخریب جنگل های آمازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرعت زیاد تخریب جنگل های آمازون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید