سبحانی فر: شورای رقابت به التهابات قیمتی بازار خودرو دامن زد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اعلام خبر بازنگری و افزایش قیمت خودرو در برنامه سیما توسط رییس شورای رقابت به معنای مجوز دولت برای جهش قیمت، دامن زدن به التهابات قیمتی بازار و از بین بردن امنیت روانی مصرف کنندگان خودرو بود.

سبحانی فر: شورای رقابت به التهابات قیمتی بازار خودرو دامن زد

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگاران گفت: نظام عرضه و تقاضا به صورت طبیعی معین کننده قیمت کالا و خدمات است اما به دلیل غیرعادی بودن وضعیت فراوری، صنعت و اقتصاد کشور نمی توان این قاعده اقتصادی را پیاده کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: بازار فراوری، توزیع و مصرف خودرو باید حتما کنترل گردد اما مدیریت بازار به این معنا نیست که رییس شورای رقابت در برنامه خبری سیما از احتمال بازنگری و افزایش چندباره قیمت خودرو سخن بگوید. شرایط اقتصادی و وضعیت بازار خودرویی کشور به گونه ای نیست که بتوان از افزایش قیمت صحبت کرد.

وی اضافه کرد: بخشی از قیمت خودرو متاثر از مواد اولیه و قطعات خودرویی است که با ارز 4200 تومانی وارد می گردد علاوه بر آن به دلیل داخلی بودن سایر مواد اولیه مورد احتیاج خودروسازان از قبیل پتروشیمی، فولاد و مس، قیمت این اقلام متاثر از نوسانات نرخ ارز نیست که بخواهد بهانه ای برای افزایش قیمت خودرو باشد، حتی کاهش قیمت برخی از این مواد مثل فولاد موجب کاهش هزینه فراوری هر دستگاه خودرو در این بخش می گردد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس توضیح داد: شورای رقابت و رییس آن نباید به گونه ای صحبت کند که به التهابات قیمتی بازار خودرو دامن بزند. اعلام بازنگری و افزایش قیمت خودرو در برنامه سیما به معنای مجوز دولت برای جهش قیمت، دامن زدن به التهابات قیمتی بازار و از بین بردن امنیت روانی مصرف کنندگان خودرو است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سبحانی فر: شورای رقابت به التهابات قیمتی بازار خودرو دامن زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبحانی فر: شورای رقابت به التهابات قیمتی بازار خودرو دامن زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید