زنان کارآفرین برای تأمین وثیقه مشکل دارند، تشکل ها تسهیل گری نمایند

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، معصومه ابتکار عصر دوشنبه در بازدید از نمایشگاه توانمندی های تولیدی، صادراتی و فرصت های سرمایه گذاری استان البرز در جمع خبرنگاران گفت: بانوان ایرانی همواره در اقتصاد ملی نقش داشته اند.

زنان کارآفرین برای تأمین وثیقه مشکل دارند، تشکل ها تسهیل گری نمایند

وی با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات اجرا شده نزدیک به 30 درصد فراوری ناخالص ملی مربوط به ارزش کار خانگی زنان بوده، گفت: زنان ایرانی در حوزه اقتصاد بسیار فعال هستند، خصوصاً زنان تحصیل نموده که می خواهند در حوزه های مختلف کار نمایند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بابیان اینکه مهارت آموزی باید بر اساس علایق و سلایق باشد و مهارت ایجاد کسب وکارهای کوچک و متوسط احتیاج به آموزش دارد، گفت: بدون مهارت آموزی ممکن است کسب وکار پایدار که منجر به درآمدزایی گردد محقق نگردد، این آموزش ها توسط دولت به وسیله مراکز فنی و حرفه ای و قراردادهای که با بخش های مختلف داریم در حال اجرا است.

ابتکار بابیان اینکه یاری به زمینه بازاریابی بعد از مهارت آموزی از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: افزایش مهارت های که فراورینماینده بتواند بازاریابی برای صادرات و داخل انجام دهند از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی بابیان اینکه امروز اینترنت بسیار به یاری بازاریابی کالای فراوریی درآمده است، گفت: با همکاری وزارت ارتباطات کارهای مشترکی در حال اجرا است، در این زمینه دولت تمام کوشش خود را برای تأمین احتیاج اولیه و حتی تسهیلات لازم برای زنان انجام می دهد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه زنان در حال حاضر برای تأمین وثیقه مشکل دارند و احتیاجمند حمایت های بیشتر هستند، گفت: تشکل ها و تعاونی ها برای تسهیلگری در حوزه تضمین لازم، دست به کار شوند.

ابتکار با تأکید بر اینکه در بخش کشاورزی و صنعت امتیازات ویژه ای برای بانوان در نظر گرفته شده است، گفت: در شهرک های صنعتی امکانات ویژه ای برای بانوان در نظر گرفته شده و در این زمینه کارهای خوبی در حال اجرا است.

وی بابیان اینکه با وزیر صنعت هم جلسه ای در این زمینه برگزار نموده ایم، گفت: این دیدار سبب شد دفتر ویژه ای برای رسیدگی به مسائل زنان کارآفرین در نظر گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: حضور زنان در اقتصاد رشد داشته و بین سال 95 تا 96 تا 60 درصد از مشاغل خانگی و کوچک و متوسط مربوط به بانوان بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زنان کارآفرین برای تأمین وثیقه مشکل دارند، تشکل ها تسهیل گری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان کارآفرین برای تأمین وثیقه مشکل دارند، تشکل ها تسهیل گری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید