رتبه دوم شرکت ملی پست کشور در سطح منطقه

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، نعمتی در مراسم روزجهانی پست گفت: کشور ما در حوزه پست، رتبه دوم در منطقه را داراست.

رتبه دوم شرکت ملی پست کشور در سطح منطقه

به گزارش خبرنگار ، بعد از ظهر امروز و در آستانه هفدهم مهرماه (9 اکتبر) مصادف با روز جهانی پست، نشست خبری مهندس حسین نعمتی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با حضور جمعی از اصحاب رسانه در محل ساختمان مرکزی این شرکت برگزار گردید.

حسین نعمتی در این نشست ضمن گرامیداشت روز جهانی پست گفت: اتحادیه جهاتی پست حدود150 سال پیش با حضور 22 کشور شروع به کار کرد که امروز 174 کشور در این اتحادیه عضویت دارند؛ هم اکنون هم کشور ما در حوزه پست، رتبه دوم در منطقه را داراست.

نعمتی با تاکید بر این نکته که شبکه پستی ما در سرتاسر کشور در حال خدمت رسانی به مردم است گفت: امروزه روند و روال پستی در جهان در حال تغییر است به نحوی که از بحث پست نامه، جهت گیری شان به سمت بسته و امانت است و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست و ما در طی یکسال گذشته کوشش کردیم که این زمینه را فراهم کنیم و خوشبختانه بر اساس آمار و اطلاعاتی که وجود دارد نشان می دهد در زمینه پست نامه و امانت اقدامات بسیار خوبی از سوی شرکت پست انجام شده و زیرساخت های مناسبی در این زمینه انجام گرفته است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه نمود: آمار ترافیکی کشور در حوزه پست در حال رشد است؛ برای نمونه ضروری است به این نکته اشاره کنم که در شش ماهه نخست سال 98، شاهد یازده درصد رشد ترافیکی در خدمات ثبتی که شامل حوزه های پست سفارشی، پست پیشتاز و پست ویژه است، بودیم.

نعمتی ادامه داد: در حوزه بسته و امانت نیز شاهد رشد 41 درصدی هستیم و آمار نشان می دهد که 11 میلیون بسته و امانت توسط شرکت ملی پست در کشور جا به جا شده است.

او اضافه نمود: خوشبختانه یکی از سرویس هایی که در سطح شبکه پستی کشور فعال شده و همکاران ما توانسته اند عملکرد خوبی در آن داشته باشند، موضوع خرید و فروش اینترنتی است که در شش ماه گذشته شاهد 14 درصد رشد در این مقوله بودیم.

مدیرعامل شرکت ملی پست همچنین گفت: امروز صد درصد نامه رسان های ما در سراسر کشور به کارتخوان سیار مجهز شده اند. رویکرد شرکت ملی پست در بحث استفاده از ظرفیت جوانان پیروز بوده به طوری که میانگین سنی مدیران شبکه پستی کشور زیر 45 سال است که در نوع خود عدد مناسبی است.

او اضافه نمود: در سطح شبکه پستی کشور، 14 هزار نقطه تماس وجود دارد و 5 هزار راستا مبادله پستی تعریف کردیم که این موضوع نشان دهنده دسترسی مناسب هموطنان به پست است.

نعمتی در ادامه با اشاره به آمار و ارقام بین المللی در حوزه پست گفت: شرکت ملی پست کشورمان در سال 2018 رتبه 48 جهانی و رتبه دوم منطقه را داراست.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست با اشاره به پوشش کامل کشور در حوزه دارا بودن کدپستی گفت: هم اکنون 56 میلیون کدپستی در کشور وجود دارد که هر 6 ماه یکبار این کد های پستی توسط شرکت به هنگام سازی و به روز رسانی می کنیم.

نعمتی در مورد همکاری شرکت پست با الوپیک و شکل گیری الوپست و همچنین پاسخ به این سوال که آیا شرکت پست حاضر به همکاری با سایر استارت آپ ها در حوزه پستی است یا خیر، گفت: خوشبختانه با شکل گیری الوپست ما شاهد استقبال هموطنان از این موضوع و ایجاد ترافیک پستی در این خصوص هستیم و ما البته هیچگونه انحصاری برای همکاری با شرکت های دیگر فعال در این حوزه قائل نیستیم و این آمادگی از سوی شرکت ملی پست وجود دارد تا با شرکت های مختلف در مقوله پستی همکاری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پست در پاسخ به سؤالی در مورد افزایش تعرفه های پستی گفت: متولی بحث تعرفه های پستی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و کمیسیون مربوطه اش است و همانطور که در جریان هستید حدود 3 سال بود که شاهد افزایش تعرفه های پستی نبودیم اما اخیرا با توجه به بحث تورم به ناچار درخواست کردیم تا تعرفه های پستی افزایش پیدا کند و از ابتدای ماه مهر نیز بحث افزایش تعرفه ها را اعمال کردیم و تمامی قوانین و مقررات مربوطه رعایت شد.

معاون وزیر و رئیس شرکت ملی پست در مورد ارسال گذرنامه در روزهای فعلی توسط این شرکت گفت: تاکنون 450 هزار گذرنامه از سوی شرکت پست به زائران اربعین حسینی(ع) ارسال شده است؛ روزانه حدود 40 هزار گذرنامه و برگه تردد از سوی نیروی انتظامی به شرکت پست ارسال می گردد که به این موارد، به محض دریافت توسط ما، به سرعت برای تحویل به زائران آماده می گردد.

نعمتی ادامه داد: شرکت پست با تشکیل ستاد اربعین و تعامل با نیروی انتظامی در مراکز اصلی تجزیه مرسولات پستی شیفت 24 ساعته دائر نموده است و شیفت توزیع گذرنامه تا ساعت 22 فعال است؛ روند توزیع گذرنامه در شهرستان ها نیز چیزی در حدود 48 ساعت زمان می برد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رتبه دوم شرکت ملی پست کشور در سطح منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه دوم شرکت ملی پست کشور در سطح منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید