رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با رئیس جمهوری کوبا دیدار کرد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها به نقل از رویترز، باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با میگوئل دیاز کانل رئیس جمهوری جدید کوبا در هاوانا پایتخت این کشور دیدار کرد.

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با رئیس جمهوری کوبا دیدار کرد

بر اساس اعلام رویترز، هدف از سفر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا به کوبا آنالیز روابط پرتنش میان واشنگتن و هاوانا و همچنین دیگر مسائل دارای منافع مشترک میان دو کشور بوده است.

باب کورکر که از منتقدان ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز به شمار می آید، در ماه آوریل امسال میلادی با رائول کاسترو رئیس جمهوری پیشین کوبا دیدار نموده بود.

این در حالیست که میگوئل دیاز کانل رئیس جمهوری جدید کوبا چندی پیش اعلام نموده بود که روابط این کشور با آمریکا در دولت دونالد ترامپ تنزل پیدا نموده است.

رئیس جمهوری کوبا در ادامه گفته بود: هاوانا برای مصاحبه با واشنگتن آمادگی لازم را دارد، اما ایالات متحده باید به کوبا احترام بگذارد و از موضع بالا به این کشور امر نکند. اگر آمریکا به همین رویه نابخردانه خود ادامه دهد، مصاحبهیی در کار نخواهد بود. باید از ترامپ پرسید که آیا مایل است با ما مذاکره کند یا نه؟ اگر آمریکا بخواهد از موضع قدرت مطلق با ما تعامل کند، ما حرفی برای گفتن نداریم زیرا برای دفاع از خود، کاملا آماده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با رئیس جمهوری کوبا دیدار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با رئیس جمهوری کوبا دیدار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید