دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت: مدیر بازنشسته ای در وزارت اقتصاد و دارایی و بانک ها نداریم

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست هیات دولت گفت: وزارت اقتصاد هیچ مدیر بازنشسته ای نداریم.

دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت: مدیر بازنشسته ای در وزارت اقتصاد و دارایی و بانک ها نداریم

به گزارش ، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع وبلاگ اخبار و رسانه ها گفت: هیچ مدیر بازنشسته ای در وزارت امور اقتصاد و دارایی، شرکت های وابسته و بانک ها وجود ندارد.

وی در خصوص استعفای مسعود نیلی و تاثیر آن بر راهبری اقتصاد در دولت، گفت: سیاست های اقتصادی دولت متکی بر شخص نیست.

وی در پاسخ به تغییرات صورت گرفته در تیم اقتصادی دولت، اعلام کرد: طراحی سیاست های اقتصادی در دولت اصلا به فرد متکی نیست. این یک کار جمعی است که با ریاست ریس جمهوری موارد مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ می گردد.

وزیر اقتصاد درباره وضعیت بازار جدید ارزی اظهار کرد: خوشبختانه در مصوبه ای که در شورای عالی اقتصادی تصویب شده تسهیلات قابل توجهی در نظر گرفته شده تا بخش خصوصی آزادتر در بازار ورود کند.

دژپسند درخصوص حواشی واگذاری کارخانه نیشکر هفت تپه و اعتراضات کارگران آن، توضیح داد: این واگذاری ها شرایطی دارد و مسائلی که پیش آمده ربطی به واگذاری ها ندارد، مسائلی وجود دارد که در فرآیند توسعه طرح هایی که واگذار شده گاهی مسائلی به وجود می آورد که تبعاتی را به همراه دارد.

وی اضافه نمود: کارگران چون حقوق شان را نگرفته بودند، ناراحت بودند بنابراین با صبحت هایی که با خریدار و مجموعه مدیریتی فعلی شد قرار است که مطاله آنها را پرداخت کگردد و مسائل کاهش پیدا کند.

وزیر اقتصاد درباره اینکه اگرsvp به نتیجه نرسد، چه راهکاری برای دورزدن تحریم ها وجود دارد، گفت: ما کوشش می کنیم که ان شاءالله به نتیجه برسد. حتما راه های جایگزین طراحی شده و ما خود را متکی به یک راهکار نمی کنیم که اگر این راهکار بر فرض محال به نتیجه نرسد با مشکل روبه رو شویم.

دژپسند درباره حذف یارانه اقشار پردرآمدها، اظهار کرد: بحث یارانه در قالب بودجه و سیاست های سال آینده مورد بحث قرار می گیرد و هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.

وی در خاتمه با اشاره به شکل گیری اتاق مدیریت ضد تحریم در وزارت اقتصاد، گفت: اتاق مدیریت ضدتحریم را مدتهاست شکل دادیم و در حال پایش اقدامات طرف خارجی و برخورد و مقابله با آن از سوی خودمان هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت: مدیر بازنشسته ای در وزارت اقتصاد و دارایی و بانک ها نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت: مدیر بازنشسته ای در وزارت اقتصاد و دارایی و بانک ها نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید