دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط علمی و آموزشی با کشور های همسایه دارد، توسعه ارتباطات بین الملل اولویت دانشگاه است

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه طی سال های گذشته با کشور های همسایه ارتباط خوبی داشته و توسعه ارتباطات بین الملل را اولویت فعالیت های خود قرار داده است.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط علمی و آموزشی با کشور های همسایه دارد، توسعه ارتباطات بین الملل اولویت دانشگاه است

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ اخبار و رسانه ها، دکتر سیداحمد معتمدی در جلسه بازدید سفیر ارمنستان از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تقویت ارتباطات بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر جزو برنامه های راهبردی این دانشگاه به شمار می رود که در این راستا تاکید داریم با کشور های همسایه از جمله کشور ارمنستان ارتباط علمی و آموزشی داشته باشیم.

وی افزود: کشور ارمنستان بعد از فروپاشی شوروی سابق جز اروپا به شمار می روند و ارتباط قوی با دانشگاه های غربی دارد که ما می توانیم از این پتانسیل استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه و دانشگاه های کشور ارمنستان می توانند در بسکمک زمینه ها از جمله فناوری اطلاعاتف برق و مخابرات ارتباط و تعامل داشته باشند.

دکتر معتمدی گفت: در چارچوب سیاست های دولت همواره ارتباط با همسایگان مورد توجه بوده که در این راستا ارتباط با ارمنستان خوب بوده و لازم است تقویت شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با کشور های همسایه از جمله عراق، ترکیه و افغانستان ارتباط نزدیکی دارد و این درحالی است که ارتباطات این دانشگاه ها با کشور های اروپایی نیز وجود دارد و ما با دانشگاه های اروپایی تفاهم نامه های مختلفی منعقد کرده ایم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: در ارتباط با دانشگاه های ارمنستان باید قوی تر عمل کنیم. اگر اقای سفیر در این زمینه کمک کنند ما نیز علاقه داریم که ارتباط توسعه یابد.

دکتر معتمدی گفت: این دانشگاه در تابستان مدرسه های تابستانی برگزار می کند که دانشجویان کشور های مختلف از جمله کشور های اروپایی در این مدرسه حضور دارند که بخش عمده برنامه های این مدرسه تابستانی کارآموزی و بازدید است که این امر تجربه موفقی بوده و استقبال خوبی نیز از برگزاری این مدرسه تابستانی شده است.

وی با اشاره به فعالیت برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در این برج 160 شرکت دانش بنیان و مراکز رشد مستقر هستند و برخی شرکت های خارجی نیز در این برج حضور دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط علمی و آموزشی با کشور های همسایه دارد، توسعه ارتباطات بین الملل اولویت دانشگاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط علمی و آموزشی با کشور های همسایه دارد، توسعه ارتباطات بین الملل اولویت دانشگاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید