خبرنگاران استاندار: تامین آب پایدار برای جنوب کرمان پیگیری می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، کرمان - خبرنگاران - استاندار کرمان به دغدغه شهرستان های جنوبی کرمان در انتقال و تامین آب اشاره نمود و گفت: تدبیر و تامین آب پایدار برای جنوب این استان از محورهای کاری سفر فردا به تهران و ملاقات با وزیر نیرو خواهد بود، هرچند تمام استان کرمان در زمینه تامین آب مشکل دارد.

خبرنگاران استاندار: تامین آب پایدار برای جنوب کرمان پیگیری می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، علی زینی وند شبانگاه یکشنبه در ملاقات امام آدینه جیرفت با اشاره به دغدغه مردم جنوب استان در حوزه انتقال آب اضافه کرد: به صورت جدی و در حیطه اختیارات به این دغدغه ها توجه دارم و نظر خود را نیز در این مورد به صورت شفاف بیان نموده ام لذا همه باید تابع قانون باشیم زیرا کارها در چارچوب قانون بهتر پیش می رود.

وی گفت: باید توجه داشته باشیم که مطالبات اجتماعی را به تنش و اختلافات سیاسی تبدیل نکنیم و از ائمه آدینه هم می خواهیم که در این زمینه سایرین را هدایت نمایند.

استاندار کرمان گفت: دغدغه مردم جنوب در حوزه انتقال آب را مورد توجه داریم و بحث محیط زیست، کشاورزی و حفظ اکوسیستم هلیل رود تاریخی برای ما هم مهم است.

وی ضمن قدردانی از حضور امام آدینه و فرماندار جیرفت بیان داشت: کرمان استان باظرفیتی است و با توجه به گستردگی آن طبیعی است که توسعه و زیرساخت ها در همه مناطق آن هماهنگ نیست.

زینی وند عنوان نمود: علاقه مند و مصمم هستم که برای توسعه متوازن در استان وقت بگذاریم، مواردی را که می توانیم انجام دهیم و در دیگر موارد هم اسنادی را تعریف کنیم که آیندگان نیز به توسعه متوازن توجه جدی نمایند.

وی با اشاره به اقدامات استانداران قبلی کرمان برای توسعه متوازن گفت: کرمان، استانی گسترده و با تفاوت های اقلیمی و فرهنگی است که باید به این تفاوت ها احترام گذاشت و همان طور که نگاه جمهوری اسلامی نگاه عادلانه به همه اقوام و فرهنگ ها است.

زینی وند توضیح داد: در حوزه زیرساخت و اشتغال باید توجه بیشتری به مناطق کمتر توسعه یافته داشت.

مشخص های مالی پیروز را در جنوب کرمان حمایت می کنیم

استاندار کرمان به اقدامات موثر مشخص های مالی در استان به ویژه شهرستان قلعه گنج پرداخت و گفت: مدل بعدی این پیروزیت را در شهرستان منوجان دنبال می کنیم.

وی اضافه کرد: در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان مشخص های مالی را به صورت جدی وارد می کنیم که بتوانند بخشی از مسائل اشتغال این مناطق را حل نمایند.

زینی وند بر این نکته توضیح داد: در شرق و شمال استان نیز این کار در حال اجرا است، اما در جنوب توجه بیشتری معطوف می کنیم و حتما از جیرفت و عنبرآباد به زودی بازدید خواهیم داشت.

محیط زیست، کشاورزی و اکوسیستم هلیل رود برای ما مهم است

استاندار کرمان به واکنش ها در فضای مجازی در مورد انتقال آب هلیل رود اشاره نمود و گفت: نوع بعضی جهت گیری ها از حالت مطالبات عادی فراتر رفته و به سمت اختلافات پیش می رود که اصلا برای استان خوب نیست.

زینی وند توضیح داد: وظیفه و تاکید من به عنوان استاندار این است که دغدغه مردم جنوب در حوزه انتقال آب، مورد توجه داشته باشم، بحث محیط زیست، کشاورزی و حفظ اکوسیستم هلیل رود تاریخی هم برای ما مهم است.

استاندار کرمان ادامه داد: گزارشات مفصل و کارشناسی از مجموعه محیط زیست و آب گرفته ایم و در حال جمع بندی هستیم که به دغدغه های مردم هم توجه گردد.

وی گفت: بعضی از مطالبی که وارد موج رسانه و فضای مجازی می گردد واقعیت ندارد و طی یک ماه حضور بنده در کرمان، مطالبی درباره اینجانب در زمینه طرح انتقال آب هلیل رود تحلیل کردند که درست نبود و ممکن است برای دیگران هم تکرار گردد .

مذاکره استاندار با سیاسیون کرمان درباره انتقال آب هلیل رود کاملا کذب است

زینی وند بیان داشت: اینکه می گویند ما در تهران با سیاسیون کرمان درباره انتقال آب هلیل رود صحبت کردیم، کاملا کذب است و تا امروز هیچ شخصیت سیاسی، غیرسیاسی و مسئولی در کرمان درباره این موضوع دیدگاهی به من منتقل ننموده است.

استاندار کرمان عنوان نمود: این نوع ادبیات را از ادبیات منطقی مردم عزیز و خونگرم جنوب جدا می دانیم و این ادبیات مطالبه گری قانونی نیست، جوانان و نخبگان و دانشگاهیان باید از استاندارشان توقع داشته باشند که مدافع حقوق همه مردم و مجری بدون کم و کاست قانون باشد.

زینی وند با بیان اینکه استاندار مجری قانون است نه موضع یا مفسر قانون گفت: با اینکه تصمیمات از قبل بوده اما وظیفه ماست به مطالبات مردم توجه کنیم، در هرگونه پروژه و طرحی، مصالح و منافع عمومی مردم اولویت دارد که آن مصالح و منافع را باید کارشناسان و قانون تشخیص دهد.

استاندار کرمان گفت: مصالح و منافع مردم در فضاهای احساسی، تنش زا و مجازی تامین نمی گردد.

زینی وند ادامه داد: توقع ما از ائمه آدینه، نخبگان حوزه جنوب و مردم این است که به این مسائل توجه نمایند، ما در حوزه آب و طرح ها دقت داریم که حق و حقوقی از مردم ضایع نگردد.

وی گفت: 90 درصد مباحثی که از زبان ما ساختند و تحلیل کردند و هنوز نرسیده آغاز به تخریب کردند، اصلا ربطی به من و ایده های ما ندارد، در راه خدمتمان ملاحظه ای غیر از قانون و جمهوری اسلامی و منافع مردم نداریم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استاندار: تامین آب پایدار برای جنوب کرمان پیگیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: تامین آب پایدار برای جنوب کرمان پیگیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید