خارق العاده ترین پدیده های کره زمین

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، هر قسمتی از کره زمین دارای پدیده های منحصر بفرد و زیبایی است که شاید در هیچ جای دیگری پیدا نشود. شاید اغراق باشد اگر بگوییم قبل از مرگ حتماً باید این پدیده ها را ببینید اما حقیقت این است که دیدن این پدیده ها چنان لذتی به انسان می دهد که در هیچ جای دنیا نمی تواند تجربه کرد در این مطلب خارق العاده ترین پدیده های کره زمین را برای شما آماده نموده ایم و امیدواریم که مورد پسندتان قرار بگیرد:

خارق العاده ترین پدیده های کره زمین

1- شفق قطبی :

شفق قطبی بدون شک خارق العاده ترین و تماشایی ترین پدیده روی کره زمین است، پدیده ای که فقط در چند نقطه جهان مثل آلاسکا ، ایسلند و اسلو قابل مشاهده است. به شفق های قطبی، نور قطب شمال هم گفته می گردد زیرا آن ها فقط در نیم کره شمالی رویت می شوند و هر چقدر به قطب شمال نزدیک می شوید با توجه به مجاورت با قطب مغناطیسی شمالی زمین احتمال بیشتری می رود که بتوانید آن ها را ببینید به طور مثال در شهرهای شمالی کانادا که بسیار نزدیک به قطب هستند امکان رویت آن ها بسیار زیاد است.

2- مزارع استوقدوس:

برای گردشگرانی که مناطق سرد مثل ایسلند را دوست ندارند فرانسه یکی از اولین انتخاب هاست. شهر پرونس در جنوب فرانسه و در نزدیکی دریای مدیترانه به جای برف پوشیده از مزارع استوقدوس است. در انتها ماه های ژوئن و جولای که گل ها کاملاً شکفته اند این منطقه یک زیبایی خارق لعاده دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید.

3- درختان گیلاس:

ساکورا یا درختان گیلاس در چند شهر ژاپن به فراوانی دیده می شوند، چیزی که این پدیده را متمایز می نماید شکوفه های سفید و صورتی این درختان در ماه های مارس و آپریل است. این شکوفه ها منطقه را به یکی از خارق العاده ترین مناطق جهان تبدیل می نمایند. تعداد زیادی از گردشگرانی که به ژاپن می فرایند فقط به خاطر این پدیده خارق العاده به ژاپن سفر می نمایند.

4- توده های عظیم پرندگان:

شاید بارها تصاویری در تلویزیون دیده اید که در آن تعداد بسیار زیادی پرنده به صورت منظم با هم حرکت می نمایند و با هم تغییر راستا می دهند، این حرکت که مشابه پایکوبی است به صورت دسته جمعی اجرا می گردد و یکی از خارق العاده ترین پدیده هایی است که می توانید ببینید. این پدیده که در ساخت آن سارها با هم هماهنگ هستند بیشتر در کشور دانمارک اتفاق می افتد.

5- ساحل کاپوچینو:

این پدیده خارق العاده معمولاً هر 10 سال یک بار اتفاق می افتد و انسان های زیادی شانس دیدن آن را نداشته اند. این پدیده آخرین بار در سال 2007 در شمال سیدنی استرالیا رخ داد و ساحل این منطقه را به یک ساحل کاپوچینویی تبدیل کرد. گردشگرانی که آن موقع در ساحل بودند تا چند روز از این اتفاق شوکه بودند و آن را باور نمی کردند!

منبع: لست سکند

به "خارق العاده ترین پدیده های کره زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خارق العاده ترین پدیده های کره زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید