جزئیاتی از فساد در واردات موبایل ، تعلیق 200 دفتر فروش سیم کارت اپراتور ها

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، جزئیاتی از ارسال پیامک هشدار نسبت به سوءاستفاده از اطلاعات مسافری برای 37000 تلفن همراه و پیگیری های بعدی برای برخورد با متخلفان را تشریح کرد.

جزئیاتی از فساد در واردات موبایل ، تعلیق 200 دفتر فروش سیم کارت اپراتور ها

به گزارش گروه مالی وبلاگ اخبار و رسانه ها، حمیدرضا دهقانی نیا در مورد آخرین وضعیت بیش از 30 هزار تلفن همراه غیرفعال شده که به صورت غیرقانونی و با سوءاستفاده از اطلاعات مسافری، رجیستر شده بودند، اظهار کرد: در حال حاضر هیچیک از این موبایل ها هنوز غیرفعال نشده اند، بلکه پیامک هشداری از سوی سامانه همتا برای دارندگان آن ها ارسال شده و در آن هشدار داده شده است که ثبت آن ها با سوءاستفاده از اطلاعات مسافری اجرا شده و مالکان این تلفن های همراه در فرصت داده شده باید اسناد خود را در ارتباط با این موضوع ارائه دهند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بر اساس پیامک ارسال شده، اگر اسناد دارندگان این تلفن های همراه بتواند قانونی بودن فرایند رجیستر شدن این موبایل ها را اثبات کند و نشان دهد که دارندگان آن ها مسافران واقعی بوده اند که مسئله ای نیست، ولی اگر قانونی بودن فرایند رجیستر شدن این موبایل ها احراز نگردد، قطعاً بر اساس قانون، گوشی ها قاچاق محسوب شده و در نتیجه یا مسدود می شوند و یا فرایند قانونی برای آن ها اجرایی خواهد شد.

وی گفت: ارسال پیامک به موبایل هایی که مشکوک به سوءاستفاده از اطلاعات مسافران برای رجیستر کردن موبایل های قاچاق بودند نشان داد که از 37 هزار گوشی موبایلی که این پیامک برایشان ارسال شده، تنها 7000 گوشی تلفن همراه روشن و در حال استفاده بوده و احتمالاً دارندگان آن ها مصرف کنندگان بوده اند و حدود 30 هزار تلفن همراه خاموش بوده و این یعنی قاعدتاً این موبایل ها به احتمال زیاد در دست مصرف کننده واقعی قرار ندارند.

دهقانی نیا با تاکید بر ضرورت برخورد با هرگونه تخلف و سوءاستفاده از قانون گفت: متاسفانه در ماجرای سوءاستفاده از اطلاعات مسافران برای رجیستر کردن گوشی های قاچاق، در بخش های دیگری هم اقدامات غیرقانونی اجرا شده است و آخرین حلقه زنجیر، موضوع رجیستری بوده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اولین تخلف در این زنجیره، خرید اطلاعات افرادِ غیر، بوده که کاملاً غیرقانونی است و بعد از آن هم خرید غیرقانونی سیم کارت از دفاتر فروش اپراتور ها با استفاده از اطلاعات هویتی افراد دیگر و حتی سوء استفاده از این اطلاعات و وارد کردن اطلاعات کذب در سامانه گمرک؛ لذا در این ماجرا، تنها تخلف، تخلف در موضوع رجیستری نبوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با این تخلفات برخوردی اجرا شده شده یا نه گفت: در این ماجرا با 200 دفتر فروش سیم کارت، توسط دستگاه های مربوطه برخورد شد و فعالیت آن ها تعلیق شد و قطعاً باید با همه متخلفان برخورد قانونی و لازم انجام گردد.

به گفته دهقانی نیا در پیامک های صادر شده برای دارندگان این موبایل ها، فرصتی یک ماهه برای عرضه مدارک مثبته مبنی بر قانونی بودن رجیستری مسافری در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزئیاتی از فساد در واردات موبایل ، تعلیق 200 دفتر فروش سیم کارت اپراتور ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از فساد در واردات موبایل ، تعلیق 200 دفتر فروش سیم کارت اپراتور ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید