جذاب ترین رخدادهای جهان موتورسیکلت

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، در این گزارش نگاهی به 10 رویداد هیجان انگیز صنعت موتورسیکلت در سال 2019 انداخته شده است .

جذاب ترین رخدادهای جهان موتورسیکلت

وبلاگ اخبار و رسانه ها -2019 را می توان سالی درخشان برای موتورسیکلت های جدید دانست. هر روز شاهد استفاده بیشتر از موتورسیکلت در تمام نقاط جهان هستیم و ظهور فناوری نیز در این بخش روزبه روز افزایش می یابد. البته همواره در راستا، پیروزی ها و شکست هایی وجود دارد؛ هیجان پیروزی و رنج شکست همواره جذاب است و جهانی موتورسیکلت نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حال نزدیک شدن به نیمه سال 2019 هستیم و به همین مناسبت نگاهی به هیجان انگیزترین رخدادهای صنعت موتورسیکلت می اندازیم.

10. بازگشت کاوازاکی W800

کاوازاکی W800 موتورسیکلتی است که بین سال های 2011 تا 2016 به تولید رسید و پس از مدتی توقف، بار دیگر در سال 2019 وارد مرحله ساخت شد. W800 از سری محبوب W کاوازاکی محسوب می شود که 3 مدل از آن بین سال های 1967 تا 1975 در بازار موجود بود. کاوازاکی W800 دارای پیشرانه حجم 799 سی سی است که 47 اسب بخار قدرت و 60 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. باتوجه به قیمت نسبتاً ارزان، می توان بازگشت این موتورسیکلت را به خط تولید کاوازاکی، اقدامی بزرگ برای کسب سهم بیشتر در بازار قلمداد کرد.

9. بازگشت رویال انفیلد

رویال انفیلد هنوز هم در میدان رقابت باقی مانده است؛ سال گذشته این شرکت از موتورسیکلت Himalayan رونمایی کرد که ازجمله مدل های تأثیرگذار بازار محسوب می شود. اما موتورسیکلت های جدید سری 650 رویال انفیلد با نام کنتیننتال GT و اینترسپتور واقعاً تحسین هر بیننده ای را بر می انگیزند. سری 650 رویال انفیلد از پیشرانه 648 سی سی تک میل سوپاپ رو (SOHC) همراه با شاسی ساخته شده توسط هریس پرفورمنس بهره می برد. هر دو نسخه این موتورسیکلت از رنگ های جذاب با خطوط بدنه زیبا استفاده می کنند و قیمتی حدود 6000 دلار برای آن ها مشخص شده است. به نظر می رسد که این محصولات بتوانند خیلی خوب از عهده نیازهای علاقه مندان جهانی موتورسیکلت های کلاسیک بربیایند.

8. موتورسیکلت ها به آزادی بیشتری دست می یابند

امکان حرکت دو موتورسیکلت درکنار هم بین خطوط، طی دو سال اخیر به قوانین کالیفرنیا اضافه شده است. ایالت یوتا هم قانون نصف و نیمه را امضا کرد تا بتواند حق اشتراک گذاری محدود خط حرکت را اجرایی کند که به هرحال بهتر از هیچ است. هم اکنون ایالت اورگن هم قصد دارد قانونی را تصویب کند که به موتورسواران اجازه می دهد بین خودروها حرکت کنند.

7. افرادی که مارک مارکز را در موتوجی پی شکست دادند

مارک مارکز، قهرمان اسپانیایی مسابقات موتورسواری، یکی از پیروز ترین افراد در این رشته محسوب می شود. مارک مارکز، سابقه هفت بار قهرمانی جهان را در کارنامه دارد که پنج بار آن را در موتوجی پی کسب کرده است. مارکز از سال 2013 با تیم هوندا فرایند روبه رشدی را تجربه کرد و اینک به عنوان قهرمانی بی رقیب شناخته می شود. اما هر کسی پاشنه آشیلی دارد و همواره نمی تواند روی سکوی اول بایستد. مارکز نیز از این قاعده مستثنی نیست و طی ماه های گذشته در مقابل برخی موتورسواران مغلوب شده است. ماه گذشته در گرندپری موتورجی پی تگزاس، الکس رینز برای اولین بار جلوتر از مارکز ایستاد و برنده شد. در ادامه، فابیو کوارتارارو از تیم یاماها نیز پول پوزیشن پیست خرز را به خود اختصاص داد تا امید زیادی برای کسب سکو از گرندپری اسپانیا داشته باشد؛ هرچند که شرایط مسابقه طبق میل کوارتارارو پیش نرفت و در مسابقه اصلی رقابت را به مارکز واگذار کرد. آندرا دیویزیوسو نیز از جمله موتورسوارانی است که در فصل جاری، عنوان قهرمانی گرندپری قطر را به خود اختصاص داد.

6. پیشرانه باکسر بی ام و

آیا پیشرانه 1800 سی سی باکسر بی ام و، قدرتی به اندازه یک پیشرانه 1600 سی سی خطی 6 سیلندر تولید می کند؟ واقعاً عجیب و شاید هم مسخره به نظر برسد؛ اما بی ام و قصد دارد در رویداد کنکو دلگانس 2019 از شاهکار جدیدی رونمایی کند. حدود دو هفته آینده در سواحل زیبای دریاچه کومو در منطقه لمباردی ایتالیا، شاهد پیشرانه قدرتمند باکسر بی ام و خواهیم بود که قرار است در مدل های آینده استفاده شود.

5. موتورسیکلت آمریکایی متفاوت

حدود دو هفته پیش، موتورسیکلت ایندین FTR1200 مجوز حضور در مسابقات باجا (Baja) را دریافت کرد. موتورسیکلت معمولی آمریکایی V-Twin برای شرکت در این مسابقات به خوبی تقویت شد تا قدرت پیشرانه به 123 اسب بخار برسد. به خاطر داشته باشید که ایندین با یک موتورسیکلت شهری قدم به مسابقات محصولات تقویت شده گذاشت. با این تفاسیر باید منتظر بنشینیم و ببینیم که بازار در مقابل این موتورسیکلت چه واکنشی از خود نشان می دهد.

4. لایتنینگ استرایک

شرکت موتورسیکلت سازی لایتنینگ از محصول جدید الکتریکی خود رونمایی کرد که تحویل آن از دو ماه دیگر آغاز خواهد شد. موتورسیکلت جدید لایتنینگ استرایک کربن ادیشن (Lightning Strike Carbon Edition) نام دارد و با قیمت 19,998 دلار برای خریداران عرضه می شود. لایتنینگ استرایک از بدنه فیبر کربن، سیستم تعلیقاُلینز در جلو و عقب، ترمز برمبو، داشبورد مسابقه ای AIM Strada مجهز به زمان سنج و GPSبهره می برد. موتورسیکلت الکتریکی لایتنینگ دارای موتور 20 کیلووات ساعت است که با هر بار شارژ می تواند مسافتی بین 240 تا 320 کیلومتر را طی کند. لایتنینگ می گوید که این موتورسیکلت از شارژر سطح 3 استفاده می کند که با 20 دقیقه شارژ، می تواند شعاع حرکتی حدود 160 کیلومتر ارائه دهد.

نسخه استاندارد لایتنینگ استرایک دارای موتور الکتریکی 10 کیلووات، شعاع حرکتی و قدرت کمتر است؛ اما گشتاور تولیدی آن به 244 نیوتن متر می رسد و وزن آن نیز 13 کیلوگرم نسبت به نسخه کربن ادیشن کمتر خواهد بود. قیمت این موتورسیکلت از 12 هزار و 998 دلار آغاز می شود و مشتریان می توانند طی ماه های آینده آن را در بازار آمریکا خریداری کنند.

3. استقبال زنان از سواری با موتورسیکلت

تعداد زنانی که در آمریکا مالک موتورسیکلت هستند، به 19 درصد افزایش یافته است. چنین آماری در ابتدا کمی مشکوک به نظر می رسید و باعث شد تا بررسی های بیشتری درباره صحت ارقام ارائه شده انجام شود. در پیگیری ها مشخص شد که آمار واقعی زنان مالک موتورسیکلت، بیش از 19 درصد است. به عبارت دیگر، در میان تمام گروه های سنی، زنان هم اکنون 19 درصد مالکان موتورسیکلت را تشکیل می دهند. اما بررسی دیگری در سال 2018 نشان داد که مالکیت زنان گستردگی بیشتری در نسل جوان دارد. در میان تمام مالکان موتورسیکلت از نسل X، زنان 22 درصد را در اختیار داشتند. در میان نسل Y نیز 26 درصد را زنان تشکیل می دادند. نتایج مطالعه ای مشابه در سال 2009 نشان داد که زنان 9 درصد از مالکان موتورسیکلت را به خود اختصاص داده بودند؛ بنابراین تعداد مالکان زن طی 10 سال، 10 درصد افزایش یافته است که در خورتوجه به نظر می رسد.

2. موتورسیکلت های آف رود جدید در راه بازار

برخی از موتورسیکلت های آف رود (ADV) بسیار بزرگ و برخی نیز خیلی کوچک هستند. اما سلیقه مشتریان به سمتی حرکت می کند که احتمالاً در آینده شاهد مدل های متوسط نیز خواهیم بود. یکی از این موتورسیکلت ها که تا سال آینده در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت، یاماها Tenere 700 است. برای کسانی که به ماجراجویی علاقه زیادی دارند، گزینه های دیگری هم هستند که از جمله می توان به موتورسیکلت KTM 790 ادونچر و MotoGuzzi V85TT اشاره کرد. نسخه تفریحی KTM 790 از پیشرانه 799 سی سی مایع خنک هشت سوپاپ مشابه با مدل دوک 790 بهره می برد. پیشرانه دو سیلندر خطی با قدرت 105 اسب بخار، آن را به گزینه ای جذاب برای سواری در طبیعت تبدیل می کند.

1. بازگشت موتورسیکلت های 5000 دلاری

حرکت به سمت تولید موتورسیکلت های قدرتمند یا قیمت کمتر، از چند سال پیش با معرفی مدل شگفت انگیز KTM 390 Duke آغاز شد. نسل دوم این موتورسیکلت که هم اکنون در بازار وجود دارد، دوست داشتنی تر است و با قیمت 5499 دلار برای خریداران عرضه می شود. از جمله سایر مدل های این رده می توان به کاوازاکی Z400 با قیمت 4799 دلار، بی ام و G310 GS با قیمت 5695 دلار، رویال انفیلد هیمالیایی با قیمت 4499 دلار، کاوازاکی Versys-X 300 با قیمت 5699 دلار، هوندا CRF230L با قیمت 5199 دلار و هوندا مانکی با قیمت 3999 دلار اشاره کرد.

منبع :زومیت

منبع: بیت ران

به "جذاب ترین رخدادهای جهان موتورسیکلت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذاب ترین رخدادهای جهان موتورسیکلت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید