تردد 200 هزار نفر از مرز مهران طی 24 ساعت گذشته

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، استاندار ایلام از تردد بیش از 200 هزار نفر از مرز مهران طی 24 ساعت گذشته اطلاع داد.

تردد 200 هزار نفر از مرز مهران طی 24 ساعت گذشته

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی گفت: در 24 ساعت گذشته بیش از 200 هزار نفر به وسیله مرز بین المللی مهران تردد داشتند که از این میزان، بیش از 166 هزار و 393 نفر وارد کشور و 35 هزار و 354 نفر از کشور خارج شدند.

او گفت: روند ورود زوار به داخل کشور ادامه دارد و در این راستا استان ایلام و ستاد اربعین در آمادگی کامل است.

استاندار ایلام اضافه کرد: به رغم دو برابر شدن تعداد زائران در مرز مهران، خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد و مسائل نسبت به سال گذشته به حداقل رسیده است.

او گفت: توسعه زیرساخت ها استان، ایجاد تمهیدات ویژه لازم، باعث شده ترددها و خدمات در مرز مهران قابل قبول باشد.

سلیمانی دشتکی به همدلی و همکاری اعضای ستاد اربعین استان ایلام اشاره نمود و گفت: هم افزایی اعضای ستاد و خدمات رسانی، پراکنش تردد زوار و زودتر رفتن زائرین برای شرکت در مراسم اربعین باعث شده تردد روانی در مرز مهران داشته باشیم.

او اضافه کرد: خوشبختانه تردد در جاده های استان روان است و فقط شاهد ترافیک نیمه سنگین در محور مهران ـ ایلام ـ حمیل هستیم و اگر با ایجاد پل ها و تونل در راستا زیرگذر ارغوان نبود شاهد مسائل ترافیکی بودیم.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام گفت: سال جاری با جداسازی راستا تردد اتوبوس ها از پایانه برکت و ایجاد کنارگذر شرقی و غربی باعث شده مسائل ترافیک در مرز مهران نداشته باشیم.

او با اشاره به این که سوخت موردنیاز خودرو زائران در کل استان فراهم شده است، گفت: استان برای خدمات رسانی به زائران در آمادگی کامل است و مشکل خاصی وجود ندارد.

سلیمانی دشتکی بیان داشت: در سطح شهر مهران پنج اکیپ ثابت و دو اکیپ سیار کار پایش اطلاع رسانی و ایمنی سوخت را در دستور کار خوددارند.

منبع: میراث آریا

به "تردد 200 هزار نفر از مرز مهران طی 24 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد 200 هزار نفر از مرز مهران طی 24 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید