ترامپ: آنچه اتفاق می افتد استیضاح نیست، کودتا است

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه اقدام نمایندگان دموکرات در شروع تحقیقات استیضاح از او را کودتا توصیف کرد.

ترامپ: آنچه اتفاق می افتد استیضاح نیست، کودتا است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ اخبار و رسانه ها، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) اقدام نمایندگان دموکرات برای شروع تحقیقات جهت استیضاح او را کوشش برای کودتا علیه مردم کشورش توصیف کرد.

ترامپ در توئیتر نوشت: طبق چیزهایی که روز به روز دستگیرم می گردد دارم به این نتیجه می رسم که اتفاقی که در حال رخ دادن است استیضاح نیست بلکه کودتایی است با هدف ربودن قدرت مردم، رأی آنها، آزادی شان، حقشان ذیل متمم دوم قانون اساسی، مذهبشان، دیوار مرزی شان و حق اعطا شده به آنها به عنوان شهروند ایالات متحده آمریکا.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز 3 مهرماه رسماً شروع تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح شده در ارتباط با گفت وگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین گفت.

رسانه های آمریکا گزارش داده اند ترامپ در این مکالمه تلفنی کوشش نموده رئیس جمهور اوکراین را برای تحقیقات فساد از کسب و کار جو بایدن و پسر او هانت تحت فشار قرار دهد.

روزنامه وال استریت ژورنال اخیراً گزارش داد ترامپ در بخشی از آن مکالمه اعطای یاری نظامی به اوکراین را به انجام این تحقیقات منوط نموده است.

کاخ سفید چهارشنبه هفته گذشته تحت فشار شدید نمایندگان کنگره و رسانه های آمریکایی بالأخره متن گفت وگوی تلفنی رؤسای جمهور آمریکا و اوکراین را منتشر کرد.

بر اساس این متن که از حالت طبقه بندی خارج شده و روی پایگاه اطلاع رسانی کاخ سفید قرار گرفته، دونالد ترامپ در این مکالمه تلفنی از ولودیمیر زلنسکی به پرونده فرزند جو بایدن نگاهی بیاندازد.

با این وجود، در متن منتشر شده از سوی کاخ سفید، به یاری های اقتصادی آمریکا به اوکراین اشاره ای نشده و ترامپ دستکم به صورت مستقیم پرداخت یاری به کی یف را به پیگیری پرونده بایدن مشروط ننموده است. ترامپ البته پیش از طرح درخواست خود، به زلنسکی یادآوری می نماید که آمریکا، بر خلاف اروپایی ها از جمله آلمان، به اوکراین یاری های زیادی نموده است.

کاخ سفید اذعان نموده است که این متن، پیاده شده کلمه به کلمه صحبت های ترامپ و زلنسکی نیست. علاوه بر این، در سه بخش از متن، درست در جایی که ترامپ در حال طرح درخواستش است، ادامه جمله تقطیع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ: آنچه اتفاق می افتد استیضاح نیست، کودتا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: آنچه اتفاق می افتد استیضاح نیست، کودتا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید