بهترین روش های شستشو و ترمیم فرش

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، خبرنگاران: فرش و قالی در فرهنگ ایرانی، فراتر از وسایل و لوازم خانگی است و بخشی از فرهنگ و هنر تاریخی ایران را تشکیل می دهد. این نگاه متفاوت به فرش باعث شده تا نگهداری این محصول در هر نوع و کیفیتی که باشد، از اهمیتی بالا برخوردار گردد.

بهترین روش های شستشو و ترمیم فرش

فرش ایرانی به عنوان یک محصول بین المللی به انواع مختلف ماشینی و دستباف تقسیم می گردد که هرکدام با توجه به جنس، کیفیت و زمان استفاده شده برای ساخت و بافتن آن، مورد سنجش و قیمت گذاری قرار می گیرند.

همین سنجش و ارزش گذاری به مراحل شستشو و ترمیم نیز وارد شده و با توجه به این موضوعات است که یک فرش و قالی، فراتر از یک محصول با ارزش اقتصادی، به عنوان یک اثر هنری به پروسه شستشو و ترمیم وارد می گردد. پروسه ای حساس و دقیق که می تواند با یک اشتباه ساده، ارزش این کالای کم وبیش گران قیمت را تغییر دهد.

قالیشویی شربت اوغلی

قدیمی ترین و بزرگ ترین کارخانه قالیشویی در تهران با بیش از 50 سال تجربه درخشان ارائه دهنده کلیه خدمات قالی شویی، رفوگری و ترمیم تخصصی فرش و کلیه خدمات خشک شویی انواع مبلمان، موکت و خوشخواب می باشد. پس به راحتی می توانید به کسب و کاری که 50 سال به خوبی به مشتریانش خدمت نموده اعتماد کنید.

ایرادات شستشوی سنتی فرش

شستشوی سنتی فرش و قالی، نه تنها یک روش قدیمی از خانه تکانی به حساب می آید، بلکه به یک سنت فرهنگی و خانوادگی نیز تبدیل شده است. با این حال ایرادات مختلف شستشوی خانگی فرش باعث شده که در سال های اخیر، این روش به فراموشی سپرده گردد.

زندگی ماشینی و آپارتمان نشینی، فضا و زمان لازم برای شستشوی خانگی فرش را از بین برده است و البته هزینه های مناسب تر قالی شویی ها نیز مزید بر علت شده تا این سنت کم وبیش دوست داشتنی، از زندگی ما ایرانیان حذف گردد.

هرچند ایرادات فنی زیادی که به شستشوی سنتی فرش وارد می گردد را می توان دلیلی محکم تر برای حذف شستشوی خانگی فرش دانست. مصرف بالای آب، استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد و عدم آشنایی با روش های صحیح شستشوی فرش، از جمله دلایلی است که شستشوی سنتی و خانگی فرش به فراموشی سپرده شده است.

بسیاری از مواد شوینده صنعتی، اثر منفی و غیربهداشتی بر محیط و پوست انسان دارند و چه بهتر که در محیطی استاندارد، مکانیزه و بدون ارتباط مستقیم با انسان مورد استفاده قرار بگیرند. از سوی دیگر عدم خروج دقیق مواد شوینده از فرش نیز به سلامت و کیفیت فرش و تاروپود های آن ضربه می زند و در واقع نه به عنوان یک عمل ترمیمی، بلکه تخریب فرش و قالی به حساب می آید.

علاوه بر تجربه نیم قرنی و سرویس دهی پرسرعت و داشتن شعبه های کافی در تمام نقاط شهر، ارائه خدمات در محل هم یکی از مهم ترین وجه تمایز های

قالیشویی شربت اوغلی

با سایر رقبا است.

همین حالا با ما تماس بگیرید.

0211520

لکه گیری فرش

هرچند شستشوی خانگی فرش را به شما پیشنهاد نمی کنیم، اما ترمیم لکه های کوچک را می توان در خانه و با آنالیز جنس فرش انجام داد. در نظر داشته باشید که این موضوع در خصوص فرش های ماشینی و ارزان قیمت صدق می نماید. درصورتی که با فرشی دست باف و یا حتی یک فرش ماشینی گران قیمت روبرو هستید، بهتر است تا مراحل لکه گیری فرش را به یک قالی شویی استاندارد و متخصص بسپارید.

درهرصورت اگر قصد حذف لکه چای، قهوه و شیر را دارید، می تواند از محلول آب اکسیژنه 5 درصد بهره ببرید. لکه چسب یکی از سمج ترین انواع لکه است و وارد تاروپود فرش می گردد. محلول های آمونیاکی شستشو می توانند گزینه ای مناسب برای ترمیم لکه های چسبی باشند. البته این محلول ها سمی هستند و بهتر است توسط یک متخصص مورداستفاده قرار بگیرند.

شمع را می توان با استفاده از اتو و یک کاغذ از روی فرش پاک کرد و بهترین پاک کننده خاکستر سیگار نیز گلیسیرین است. برای حذف لکه و باقیمانده آدامس نیز باید از یخ بهره ببرید. هرچند احتمالاً مقداری از تاروپود فرش نیز در این پروسه آسیب ببیند.

لکه های جوهر اگر شدید باشد، باید به دست قالی شویی سپرده گردد، اما لکه های کوچک را می توان با استفاده از محلول آب و سرکه، تمیز کرد. در نظر داشته باشید که لکه هرچه کهنه تر باشد، از شانس کمتری برای پاک شدن با روش های خانگی برخوردار است.

شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش های ماشینی و کارخانه ای، یکی از سریع ترین و ارزان ترین خدماتی است که در قالی شویی ها ارائه می گردد. در سال های اخیر، به دلیل قیمت مناسب فرش های ماشینی، استفاده از این محصول در کشور ما افزایش یافته است. در نظر داشته باشید که برخلاف تصور، فرش های ماشینی بسیار آسیب پذیر هستند و باید با دقت بسیار بالا شسته شوند.

در یک قالی شویی استاندارد، با توجه به جنس و رنگ استفاده شده در فرش ماشینی موردنظر، روش شستشو و مواد شوینده انتخاب می گردد. فرش ماشینی ممکن است پشمی، کرک، آکریلیک و یا حتی ابریشمی باشد. همین تفاوت ساخت و جنس باعث شده تا شستشوی خانگی این گونه فرش ها را به شما پیشنهاد نکنیم.

در شروع پروسه مکانیزه شستشوی فرش ماشینی، این محصول وارد دستگاه خاک گیری می گردد تا تمامی گردوغبار از آن خارج گردد. پس ازآن محصول وارد دستگاه اتوماتیک شستشو می گردد تا با کمترین میزان مصرف آب و آلودگی محیط زیست، مراحل شستشو به خاتمه برسد. خشک شدن فرش نیز می تواند به صورت سنتی یا مکانیزه انجام گردد.

در نظر داشته باشید که لکه های خاص و ایرادات کلی فرش را باید به اطلاع قالی شویی برسانید و پیش از سپردن فرش به دست این کارشناسان، از اطلاع این افراد از شرایط کلی فرش، اطمینان کسب کنید. هرچند به صورت معمول، ایرادات کلی فرش به اطلاع شما رسانده خواهد شد. بااین حال در نظر داشته باشید که بسیاری از لکه های کهنه و ایرادات عمده، احتیاج به ترمیم فرش را افزایش می دهد و ممکن است با یک شستشوی ساده، برطرف نشوند.

یک قالی شویی استاندارد و مطمئن، بهترین و ارزان ترین

راه چاره شستشو و ترمیم فرش

ماشینی را به اطلاع شما خواهد رساند. در زمینه شستشو و ترمیم فرش ماشینی، هزینه تمام شده مهم ترین مسئله ای است که در ذهن قالی شویی و شما خواهد بود و باید ارزان ترین، اما مؤثرترین روش را برای ترمیم و بهبود شرایط فرش در نظر گرفته گردد.

قالیشویی شربت اوغلی

قدیمی ترین و بزرگ ترین کارخانه قالیشویی در تهران با بیش از 50 سال تجربه درخشان ارائه دهنده کلیه خدمات قالی شویی، رفوگری و ترمیم تخصصی فرش و کلیه خدمات خشک شویی انواع مبلمان، موکت و خوشخواب می باشد. پس به راحتی می توانید به کسب و کاری که 50 سال به خوبی به مشتریانش خدمت نموده اعتماد کنید.

همین حالا با ما تماس بگیرید.

0211520

شستشوی فرش های دستباف و گران قیمت

هرچند قیمت انواع فرش ماشینی چندان پایین نیست، اما قیمت و ارزش فرهنگی این گونه فرش ها، با محصولاتی دست باف، ابریشمی، تبریز، عتیقه و قدیمی، قابل مقایسه نیست. در قیمت گذاری فرش های دست باف، پارامتر های مختلفی مثل جنس فرش، هنرمند قالیباف، روش بافت و مدت زمان صرف شده برای بافت فرش تاثیرگذار است. علاوه بر این هرچه فرش قدیمی تر باشد، باارزش تر است و شستشوی آن نیز مشکل تر و حساس تر.

با این اوصاف می توانید به راحتی پیش بینی کنید که شستشوی خانگی فرش های با ارزش، درست مثل یک اثر هنری و یا نقاشی گران قیمت، غیرممکن است و تنها باید به دست کارشناسانی با تجربه انجام گردد. این موارد آن قدر حساس است که بسیاری از قالی شویی های تازه کار ممکن است فرش و محصول شما را نپذیرند و در صورت پذیرش نیز شانس زیادی وجود دارد که فرش به دلیل عدم آشنایی به روش های حساس شستشو و ترمیم، آسیب ببیند.

یک قالی شویی استاندارد و با تجربه، تنها مرجع مناسب برای شستشو و ترمیم محصولات دست باف و گران قیمت است. این کارشناسان در پروسه شستشوی این گونه فرش ها، با توجه به جنس، نحوه بافت و قدمت فرش، بهترین راه چاره شستشوی دستی و یا ماشینی فرش را انتخاب و به اطلاع صاحب فرش می رسانند. تضمین سلامت فرش از جمله مواردی است که در خصوص محصولات گران قیمت مثل فرش های عتیقه و قدیمی، اهمیت پیدا می نماید.

مواد شوینده استفاده شده برای فرش های دستباف و گران قیمت نیز متفاوت است و تنها با کارشناسی دقیق می توان یک شوینده مناسب را برای این گونه آثار هنری انتخاب کرد. در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از شوینده های خانگی یا تکنیک های شستشوی خاص که در اینترنت به فراوان وجود دارد، در شستشو و ترمیم فرش های دستباف بهره ببرید. یک اشتباه کوچک و به ظاهر ساده می تواند ارزش مادی و معنوی فرش شما را کاهش دهد و یا این محصول دوست داشتنی را برای همواره نابود کند.

رفوگری حرفه ای فرش

شاید بسیاری از کاربران و علاقه مندان به صنعت فرش، از روش های مدرن و باورنکردنی ترمیم و رفوی فرش بی خبر باشند. این روش ها که اغلب توسط قالیبافان و کارشناسان حرفه ای انجام می گردد، در راستای برگرداندن شرایط فرش به شرایط اولیه قرار دارند.

بسیاری از شرایط نامناسب فرش مثل خراب شدن ریشه ها، آسیب های سوختگی، کج شدن و ترمیم شیرازه فرش، تنها به دست کارشناسان حرفه ای فرش امکان پذیر است و نتیجه نهایی نیز به یک معجزه شباهت دارد.

ریشه زنی یا ریشه بافی، به ترمیم و مرمت ریشه های فرش گفته می گردد که تنها در قالی شویی های با تجربه و استاندارد ارائه می گردد. در این پروسه یک کارشناس قالی باف، باحوصله و صرف زمان زیاد، ریشه های فرش را ترمیم می نماید. این عمل شکل کلی فرش را زیباتر و فرش را تمیزتر و نوتر به نظر می رساند.

قالیشویی شربت اوغلی

قدیمی ترین و بزرگ ترین کارخانه قالیشویی در تهران با بیش از 50 سال تجربه درخشان ارائه دهنده کلیه خدمات قالی شویی، رفوگری و ترمیم تخصصی فرش و کلیه خدمات خشک شویی انواع مبلمان، موکت و خوشخواب می باشد. پس به راحتی می توانید به کسب و کاری که 50 سال به خوبی به مشتریانش خدمت نموده اعتماد کنید.

همین حالا با ما تماس بگیرید.

0211520

شیرازه فرش نیز که نوار های اطراف فرش به حساب می آیند، بعد از مدت زمان زیاد استفاده ممکن است دچار تخریب و پارگی گردد. ترمیم شیرازه فرش که به شیرازه دوزی یا شیرازه بافی مشهور است نیز از جمله خدماتی است که می توان از یک قالی شویی استاندارد انتظار داشت. ترمیم شیرازه فرش، مقاومت کلی فرش را افزایش می دهد و به زیبایی فرش می افزاید.

دارکشی فرش نیز از جمله خدماتی است که پس از شستشوی فرش، برای برطرف عیوب ابعادی و ترمیم شکل کلی فرش انجام می گردد. دارکشی با نظر کارشناس قالی شویی ممکن است به صورت دستی یا ماشینی انجام گردد.

رفو فرش، رنگ برداری و برطرف پوسیدگی ها و سوختگی ها از جمله خدمات باورنکردنی قالی شویی ها هستند که گاهی یک فرش ازدست رفته را به حیات برمی گرداند. هرچند باید در نظر داشته باشید که در زمینه محصولات عتیقه، بهتر است با نظر یک کارشناس حرفه ای فرش و قالی شویی، مراحل ترمیم انجام گردد.

یک ترمیم حرفه ای فرش، ترمیمی است که شکل کلی محصول را تغییر ندهد و از ارزش هنری و ریالی فرش نیز نکاهد. ترمیمی که به مخفیانه ترین شکل ممکن انجام می گردد و سلامت فرش را بهبود می بخشد.

انتخاب یک قالی شویی مناسب

در انتخاب یک قالی شویی مناسب می توانید به شهرت و قدمت قالی شویی توجه کنید. یک قالی شویی استاندارد معمولاً از کارشناسانی مختلف و با تخصص های متفاوت بهره می برد. در صورتی که با یک فرش با ارزش روبرو هستید بهتر است به موارد مهم در انتخاب یک قالی شویی مناسب دقت کنید.

نحوه صحیح پاسخگویی و ارائه توضیحات کافی از مهم ترین مسائلی است که یک قالی شویی استاندارد رعایت می نماید. قالی شویی انتخابی شما باید نه به عنوان یک بنگاه تجاری، بلکه به عنوان یک مشاور حرفه ای،

بهترین راه چاره شستشو و ترمیم فرش

موردنظر را در اختیار شما بگذارد.

هرچند هزینه و زمان تحویل در انتخاب یک قالی شویی تأثیر گذار است، اما مهم ترین فاکتور نیست. باید دقت کنید که هر گرانی یا ارزانی بی دلیل نیست و می تواند نشانه توجه و زمان صرف شده برای شستشو و ترمیم فرش شما باشد.

همین حالا با ما تماس بگیرید.

0211520

تنوع خدمات ترمیمی قالی شویی و ارائه ضمانت نامه نیز نشانه ای مناسب از حرفه ای بودن قالی شویی موردنظر است. یک قالی شویی حرفه ای، تمامی خدمات معرفی شده در این مقاله را ارائه می دهد و معمولاً از شستشوی فرش های دستباف، گران قیمت و عتیقه، فراری نیست. ارائه خدمات آنلاین پذیرش فرش نیز از نشانه های مدرن بودن قالیشویی مورد نظر است که می تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد.

در خاتمه می توانید با آنالیز خدمات ارائه شده در قالی شویی، زمان تحویل، قیمت تمام شده و البته نحوه صحیح برخورد کارشناسان و مسئولین شرکت قالی شویی موردنظر، بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ما مراجعه نمایید.

sharbatoghlico.com

منبع: برترین ها

به "بهترین روش های شستشو و ترمیم فرش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین روش های شستشو و ترمیم فرش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید