با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی فورت آشنا شویم

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، فورت در جنگ جهانی دوم آسیبهای کمی دید و تمام خیابانهایش مانند گاستاوارستا و هورنچاچ پرومناد، ساختمانهایی سالم با نماهایی زیبا دارند. در این شهر بیش از 1100 اثر تاریخی وجود داشته و در آن شما نماد گشنیز سه برگ را بسیار خواهید دید که این سه برگ نشان دهنده سه قدرت در قرون وسطی هستند. با ما در مقاله دیدنی های معروف فورت همراه باشید تا شما را با تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری فورت آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با معروف ترین جاذبه های دیدنی فورت برایتان جالب خواهد بود.

با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی فورت آشنا شویم

فهرست مطالب

موزه جودیسچ هاگاستاوارستاهورنچاچ پرومنادپارک فورت استادفیرتر فریمیتسنت مایکل (St. Michael)راتاوسموزه راند فانکموزه شهرداری فورتتئاتر فورتAlte VesteWildschweingehegeجنگل تنلرنورنبرگ

موزه جودیسچ ها

شهر فورت یک مرکز معنوی برای یهودی ها بوده و در آن کنیسه ها، مدارس تلمود و چاپخانه های عبری زیادی وجود داشتند. محل اصلی موزه یهودیان یک ساختمان به جا مانده از قرن 17 بوده که اکنون یک ساختمان مدرن است. این ساختمان از سالهای 1600 تا 1900 متعلق به یهودی ها بوده است. در این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی فورت یک غرفه برای معرفی مراسم ساکز Sukkot وجود دارد و اطلاعات این مراسم را از منابعی که از قرن 17 باقی مانده اند، به شما منتقل می نماید.

گاستاوارستا

این مورد از بهترین جاذبه های گردشگری فورت در طول قرنها محلی برای ناهار خوری و سرو نوشیدنی بوده است. هنگام غروب خورشید این خیابان تقریبا به یک کارگاه فراوری نوشیدنی مبدل می شود! خانه های سنگی این خیابان از دهه های 1700 و 1800 میلادی ساخته شده و در طول جنگ جهانی تنها آسیبهای جزسی به آنها رسیده اند. نام این خیابان از پادشاه سوئدی، گوستاو آدولف گرفته شده و گفته می شود که در طی جنگ سی ساله در گرینر باوم (درخت سبز) زندگی می نموده است. بعضی از ساختمانهای این خیابان مثل آلتس رنتم، دارای سقفهای شیروانی هستند.

هورنچاچ پرومناد

در حالیکه خانه های خیابان گوستاو سنتی هستند، معماری خیابان هورنچاچ پرومناد یک معماری نئوکلاسیک است. این خیابان در فاصله کمی از میدان فیرتر فریمیت قرار گرفته و برای تفریح در فورت مناسب هست. هورنچاچ پرومناد و خیابان Königswarterstraße که در موازات هورنچاچ پرومناد ولی در خلاف جهت آن قرار دارند، جایی بوده که اولین خط آهن آلمان در آن ساخته شده است. در این مورد از دیدنی های معروف فورت، باغهای زیبا و چمنهای متقارن وجود دارند. از این خیابان می توانید دو برج تاریخی هنر نو و Historicist را که در سالهای 1886 تا 1911 و به منظور استفاده های صنعتی ساخته شده را ببینید.

پارک فورت استاد

اگر احتیاج دارید تا یک هوای پاک را نفس بکشید، پارک این شهر یک محل مناسب برای این کار است. این مورد از بهترین جاذبه های گردشگری فورت در کنار رودخانه پگنیتس ساخته شده است. این پارک در قرن 19 گورستان اصلی شهر بوده، ولی از ابتدای قرن 20 این پارک را پاکسازی کردند. در این پارک درختانی هستند که قدمت آنها به بیش از 100 سال بر می شود. هنگام تابستان فعالیتهای زیادی را می توان در این پارک انجام داد مثل بازی گلف، رفتن به کافه ها، باغهای گل رز، نمایشگاه ها و محلهای نگهداری گلها.

فیرتر فریمیت

زمانیکه اولین راه آهن در سال 1835 به شهر فورت آمد، فیرتر فریمیت به مرکز جدید شهر تبدیل شد. ایستگاه اصلی این راه آهن یعنی لودویگز بانهوف در سال 1922 تعطیل و سپس توسط ارتش نازی در سال 1938 تخریب شد تا آن را تبدیل به یک محل صاف برای رژه ارتشهای نازی نمایند. در حال حاضر، این مورد از دیدنی های معروف فورت یک میدان عظیم و محل تجمع های شهری بوده و جشنواره های زیادی مثل جشنواره 12 روزه مایکل کرچوی در آن برگزار می شوند. این جشنواره معمولا از ابتدای اکتبر شروع شده و شامل موسیقی زنده، سواری های نمایشی و مراسم شکرگزاری هست.

سنت مایکل (St. Michael)

یکی از نشانه های قدرت شهر فورت و مرکز حاکمیت آن کلیسای چند صد ساله سنت مایکل بوده که قدمت آن به 1000 سال قبل باز می شود. این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی فورت طی هزار سال گذشته چندین بار بازسازی شده و در طی یک ساخت و ساز جدید در این کلیسا، نقشواره های altarpiece و گالری و مجسمه های زیادی ساخته شدند. لوحی که در محراب این کلیسا وجود دارد، در 1497 حکاکی شده و طاق ستاره ای این کلیسا در سال 1480 ساخته شده است.

راتاوس

ساخت این مورد از دیدنی های معروف فورت از سال 1840 تا سال 1844 به طول انجامید و توسط جرج فریدریش که یک مسیحی برکلیان بود، طراحی شد. هر روز ظهر در ساعت 12:04 در راهروی سرباز زپلین Led Zeppelin به سمت بهشت Heaven یک زنگ چندین بار نواخته می شود. این زنگها در سال 2007 ساخته شده و جای زنگهای کاریلون carillon که در جریان جنگ خراب شده بودند را گرفتند.

موزه راند فانک

این مورد از بهترین جاذبه های گردشگری فورت در سال 1993 افتتاح شد. این مجموعه موزه در چندین طبقه مرتب شده و پیشرفتهای آلمان را از سالهای اختراع تلگراف تا بوجود آمدن تکنولوژی نشان می دهد. تعداد زیادی نوار ضبط شده نیز از سالهای قدیم در این موزه نگهداری می شوند. این موزه همچنین دارای ابزار اندازه گیری مانند اسیلوسکوپ و فرستنده MID-100kw و ابزارهای پیشرفته صوتی بوده و طبقه دومش یک کافه است.

موزه شهرداری فورت

موزه شهرداری اولین بار در قرن نوزدهم توسط کنراد گبهارت، بازرگان و سیاستمدار محلی گردآوری شد. این شخص موزه خود را در سال 1937 ساخت، ولی این موزه از سال 2007 به محل جدیدی منتقل شد. این موزه و گالری با نمایش های چند رسانه ای، تاریخ این شهر را از حدود 5000 سال پیش تا قرن 21 به تصویر می کشند. همچنین، در این موزه می توانید اطلاعات مربوط به تجارتهای صورت گرفته و بعضی شخصیتهای معروف شهر فورت را بخوانید. در این موزه صنایع فراوریی و صنایع شیرینی سازی به خوبی نمایش داده شده و نمایشگاهی نیز در خصوص لودویگ ارهارد برقرار هست.

تئاتر فورت

این سالن تئاتر یک طراحی فوق العاده دارد و تمام اطراف این سالن بصورت منحنی هستند. اگر زبان آلمانی و فرهنگشان را به خوبی می شناسید، می توانید برای نمایش 300 ساله یک جایگاه رزرو نموده و به تماشای آن بنشینید. سالن های تئاتر بیشتر برای نمایش های کمدی و رستوران استفاده می شوند، اما این سالن ها محلی برای برگزاری رویدادهای مهم دیگر در این شهر هستند. مثلا، جشن اولین قهرمانی تیم Greuther Fürth در بوندسلیگا در سالن تئاتر فورت برگزار گردید. حتی اگر اهل هنر نیستید، رستوران زیبای این سالن تئاتر شما را به نوشیدن یک نوشیدنی دعوت می نماید.

Alte Veste

در سمت شرقی Fürther Stadtwald، برج بلندی قرار گرفته است. این برج در سال 1832 ساخته شده و نمادی برای عظیمداشت 200 امین سالگرد انتها نبرد سی ساله بین سوئد و امپراطوری روم است. این نبرد با پیروزی روم و با تلفات 2400 نفر از هر دو سمت به انتها رسید. این برج اکنون یک ایستگاه مخابراتی برای اداره آتش نشانی بوده و یک رستوران و یک تراس نیز در زیرش ساخته شده اند.

Wildschweingehege

در جنگل استادوالد یک زیستگاه حفاظت شده مخفی برای نگهداری از حیوانات وحشی وجود دارد. شما می توانید این حیوانات را درون حصار ببینید و حتی آنها را تغذیه کنید. در پاییز، خوکهای وحشی بلوطهای افتاده از درختان را می خورند. بهترین زمان برای سفر به این جنگل، فصل بهار هست؛ یعنی زمانیکه بچه خوکهای زیادی بدنیا می آیند.

جنگل تنلر

در شرق شهر فورت یک جنگل طبیعی به مساحت 934 هکتار وجود دارد که خانواده ها برای پیاده روی آخر هفته ها به آنجا می فرایند. هزاران سال پیش، بیشتر زمینهای این منطقه غیرقابل کشت بودند. در سال 1935 حدود 200 هکتار از این جنگل توسط ارتش برای آموزش تیراندازی، صاف و درختان آن قطع شدند. پس از اتمام جنگ، این جنگل توسط آمریکایی ها تا سال 1993 استفاده می شد و از آن موقع به بعد، این جنگل به صاحب اصلی خود یعنی طبیعت بازگردانده شد. گله های اسبهای پروزکی وحشی نیز در این جنگل زندگی می نمایند. این اسبها گونه های مغولی بوده که برای زندگی در فضاهای باز سازگاری یافته اند.

نورنبرگ

نورنبرگ، یک شهر قدیمی و محل زندگی استاد معماری رنسانس، آلبرت دوور بوده و حتی می توانید از خانه هایی که توسط این هنرمند بازسازی شده اند نیز دیدن کنید. قلعه نورنبرگ به عنوان مراکز اداره حکومتی رژیم های امپریالیستی و دادگاه های امپراتوری روم مقدس استفاده می شده است. این کاربری در زمان نازی ها تغییر زیادی نکرد و نازی ها از این قلعه به عنوان دادگاه قضایی نورنبرگ استفاده می کردند. در این قلعه یک موزه جهانی نیز در خصوص سوسیالیسم ملی وجود دارد.

منبع: همگردی

به "با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی فورت آشنا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی فورت آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید