ایلام به یکی از استان های ممتاز در حوزه تجاری تبدیل می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، سلام امینی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: نمایندگان امروز در خانه ملت لایحه پیشنهادی از سوی دولت برای الحاق 8 منطقه به مناطق آزاد تجاری و صنعتی و 12 منطقه جدید ویژه اقتصادی را مورد آنالیز قرار دادند.

ایلام به یکی از استان های ممتاز در حوزه تجاری تبدیل می گردد

وی ادامه داد: پس از آنالیز و نکته نظرات افراد موافق و مخالف در نهایت این لایحه در مرحله کلیات با 127 رای موافق، 51 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 196 کننده به تصویب رسید.

امینی تاکید نمود: پس از این مرحله کنندگان جزئیات آنرا مورد آنالیز قرار خواهند داد که در صورت تصویب نهایی مهران نیز جزو مناطق آزاد تجاری و صنعتی قرار خواهد گرفت ولی پیش بینی ها حکایت دارد اصل بر تصویب کلیات بوده و در مرحله جزییات نیز تصویب خواهد شد.

کنند مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مجموعه مدیریتی استان و به ویژه استاندار و مجمع کنندگان ابراز امیدواری کرد ایلام با اجرای این مصوبه به یکی از استان هایس ممتاز کشور در حوزه تجاری و بازرگانی تبدیل گردد.

لازم به ذکر است براساس این لایحه و در صورت تصویب نهایی در استان های گلستان (اینچه برون)، ایلام (مهران)، اردبیل(اردبیل)، سیستان و بلوچستان(سیستان)، کردستان (بانه-مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، کرمانشاه (قصرشیرین) منطقه آزاد تجاری - صنعتی ایجاد می گردد.

همچنین در صورت تصویب نهایی این لایحه به دولت اجازه داده می گردد اراضی نیمه شمالی جزیره هرمز به وسعت 21 کیلومتر مربع به هم پیوسته و راه اتصال دریای آن به جزیره قشم را ایجاد کند.

در صورت تصویب نهایی این لایحه به دولت اجازه داده می گردد در استان های فارس(فسا و لار)، یزد(ابرکوه و میبد)، زنجان(زنجان)، کهکیلویه و بویراحمد(گچساران)، آذربایجان غربی(سرو_ارومیه)، خراسان رضوی(خواف و قوچان)،لرستان(خرم آباد)، قزوین(تاکستان) و اصفهان(شاهین شهر) منطقه ویژه اقتصادی ودر استان البرز(ساوجبلاغ) منطقه ویژه اقتصادی دارویی ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایلام به یکی از استان های ممتاز در حوزه تجاری تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلام به یکی از استان های ممتاز در حوزه تجاری تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید