الیزابت وارن برای نخستین بار از جو بایدن پیشی گرفت

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها به نقل از وبگاه خبری هیل، نتایج یک نظرسنجی مقدماتی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا- که روز شنبه اعلام شد- نشان می دهد سناتور الیزابت وارن دموکرات از ایالت ماساچوست برای نخستین بار توانست در ایالت آیووا از جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و نامزد کنونی انتخابات این کشور پیشی بگیرد.

الیزابت وارن برای نخستین بار از جو بایدن پیشی گرفت

طبق این آراء، 22 درصد از رأی دهندگان آیووا از ریاست جمهوری سناتور وارن حمایت می نمایند؛ در حالی که 20 درصد حامی بایدن هستند.

پس از سناتور وارن و جو بایدن، سناتور برنی سندرز با 11 درصد آراء، شهردار پیت بوتجیج با 9 درصد آراء و سناتور کاملا هریس با 6 درصد آراء قرار می گیرند.

گفتنی است که در سه نظرسنجی گذشته در ایالت آیووا، جو بایدن همیشه از الیزابت وارن پیشی گرفت؛ اما در حال حاضر تیم انتخاباتی وارن شاهد افزایش حمایت رأی دهندگان بود.

گفتنی است که این نظرسنجی- با ضریب خطای مثبت یا منفی 4 درصد- با شرکت 602 عضو انجمن حزبی دموکراتها در تاریخ 14 لغایت 18 سپتامبر انجام شد.

گفتنی است که جو بایدن نامزد پیشتاز حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در حوزه های اصلی انتخابیه است؛ هرچند که تیم انتخاباتی وارن نیز ظرف ماههای اخیر شاهد پیشرفت قابل توجهی بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "الیزابت وارن برای نخستین بار از جو بایدن پیشی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الیزابت وارن برای نخستین بار از جو بایدن پیشی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید