اقدام انسان محبت آمیز ایران و خروج خدمه کشتی کره ای از ایران

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه اطلاع داد خدمه کشتی کره ای که به اتهام ایجاد آلودگی زیست محیطی در خلیج فارس توقیف شده است، در یک حرکت انسان محبت آمیز توسط جمهوری اسلامی ایران اجازه خروج از کشور را دریافت کردند.

اقدام انسان محبت آمیز ایران و خروج خدمه کشتی کره ای از ایران

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده در اظهاراتی از اقدام انسان محبت آمیز جمهوری اسلامی ایران در مورد خدمه کشتی کره جنوبی اطلاع داد.

خطیب زاده گفت: به دنبال درخواست دولت کره جنوبی و مساعدت قوه قضائیه در چارچوب مقررات قضایی، خدمه کشتی کره ای که به اتهام ایجاد آلودگی زیست محیطی در خلیج فارس توقیف شده است، در یک حرکت انسان محبت آمیز توسط جمهوری اسلامی ایران اجازه خروج از کشور را دریافت کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال گفت: آنالیز قضایی پرونده تخلف کشتی و کاپیتان در چارچوب قوانین ادامه دارد.

وی از گفت وگوی تلفنی سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه با چوی قائم مقام وزارت خارجه کره اطلاع داد که طی آن موضوع آزادسازی هر چه سریع تر منابع ارزی ایران در این کشور مورد تاکید نهاده شد.

به گفته خطیب زاده طرفین در مورد سازوکارهای موثر جهت استفاده از این منابع رایزنی کردند و طرف کره ای بر اراده دولت این کشور و کوشش حداکثری برای برطرف محدودیت از این منابع در اسرع وقت تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اقدام انسان محبت آمیز ایران و خروج خدمه کشتی کره ای از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام انسان محبت آمیز ایران و خروج خدمه کشتی کره ای از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید