اظهار تاسف استاندار خراسان شمالی نسبت به عملکرد برخی از مدیران کل

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، محمدرضا خباز شامگاه سه شنبه در شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی نسبت به عملکرد برخی از دستگاه های اجرایی واکنش نشان داد و اظهار کرد: متأسفم به حال خودمان و کشورمان که ظرف یک ماه نمایندگان سه دستگاه نتوانستند یک ساعت برای مصوبات جلسه قبل وقت بگذارند، اینها را باید در کتاب گینس بنویسید، در کشوری که جهاد اقتصادی را پیش گرفته مدیران آنقدر بی خیال و بی رمق باشند.

اظهار تاسف استاندار خراسان شمالی نسبت به عملکرد برخی از مدیران کل

به گفته خباز مدیران معاونان خود و معاون معاونانشان را و همینطور سلسه مراتب طی می گردد و در نهایت نگهبان در جلسات حضور می یابند خودشان نیز در نهایت از مصوبات جلسه بی اطلاع می مانند.

وی عدم توجه به بخش خصوصی را یک ضعف بزرگ دانست و توضیح داد: اگر بخش خصوصی مهم قلمداد می شد مدیران کل نسبت به مصوبات جلسه قبل به این شکل برخورد نمی کردند.

رئیس شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی در استان در عین حال به اقتصاد ضعیف بخش دولتی نیز اشاره نمود و گفت: با اقتصاد دولتی که نمی توان کشور را اداره کرد زیرا تمام درآمد دولت یا از فروش نفت است یا از محل مالیات و سایر بخش هاست که 85 درصد این درآمد صرف امور جاری می گردد و 15 درصد باقی می ماند از این میزان نیز فقط 7.5 درصد تخصیص می یابد که کفاف اداره کشور را نمی دهد.

البته به عقیده خباز، خراسان شمالی نسبت به سمنان شرایط بهتری برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد اما طلسم باز نشده ای دارد که باید گره آن را باز کرد.

وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت: باید شرایطی فراهم آوریم تا بخش خصوصی احساس کند دولتی ها حامی آنها هستند و برای بهار شدن شرایط شان کوشش لازم را مبذول می دارند.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: دو شهر راز و جرگلان و مانه و سملقان که به نسبت سایر شهرهای استان محروم تر هستند باید با راه اندازی تعاونی ظرفیت کسب و کار را ارتقاء داد.

لازم به ذکر است، مجید پور عیسی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز نسبت به عدم حضور نمایندگان مجلس، رئیس کل دادگستری، سرپرست سازمان برنامه و بودجه و مدیر کل تأمین اجتماعی اعتراض نموده و درخواست کرد تا جلسات طوری تنظیم گردد تا اعضای این شورا حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اظهار تاسف استاندار خراسان شمالی نسبت به عملکرد برخی از مدیران کل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهار تاسف استاندار خراسان شمالی نسبت به عملکرد برخی از مدیران کل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید