اسکندری: نخستین آموزشگاه بولینگ ایران تجهیز می گردد، عصار و همایون با پیگیری مدیری، در مسابقات شرکت می نمایند

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد گفت: قرار گردیده مجموعه بولینگ انقلاب را تجهیز کنیم، چون بولینگ احتیاج به لاین استاندارد دارد، اما در ایران این شرایط و استانداردها فراهم نیست.

اسکندری: نخستین آموزشگاه بولینگ ایران تجهیز می گردد، عصار و همایون با پیگیری مدیری، در مسابقات شرکت می نمایند

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ اخبار و رسانه ها، هاشم اسکندری در جمع وبلاگ اخبار و رسانه ها در خصوص توجه به رشته بولینگ گفت: با داورزنی، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش جلسات متعددی در مورد بولینگ داشتیم. متأسفانه صندلی این رشته در کشور ما خوب دیده نگردیده است درحالی که کشورهای حوزه خلیج فارس پرقدرت وارد شدند و رشد کردند. بعد از پیروزی انقلاب از جنبه تفریحی به این رشته نگاه گردیده اما من بعد از حضورم در فدراسیون کوشش زیادی کردم تا یک پایگاه قهرمانی داشته باشیم و انتها مجموعه بولینگ انقلاب از چند روز گذشته به صورت اجاره در اختیار ما نهاده شد که اتفاق مبارک و خوبی محسوب می گردد.

از عدم جدیت رئیس کنفدراسیون بولینگ آسیا تا حذف از بازی های آسیایی

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد اضافه کرد: با توجه به تعدد مدال ها و توزیع 36 مدال در بازی های آسیایی 2018 بولینگ می توانست در صندلی ایران مؤثر باشد.

در این دوره از بازی های آسیایی اندونزی با قدرت میزبانی که داشت، چون در بیلیارد مقام آور نبود، رشته ای مثل پنچاک سیلات را گذاشت. به نظرم مسئولان می توانند با سرمایه گذاری در بولینگ در این رشته هم به مدال برسیم. اگر رئیس کنفدراسیون آسیا جدی بود، اجازه نمی داد با توجه به عضویت زیاد کشورهای آسیایی در این رشته، بیلیارد از بازی ها حذف گردد. امیدوارم در دوره بعد بتوانیم با حضور در آسیا برای ایران مدال آور باشیم و با برنامه ریزی 4 ساله در دوره بعد موفق باشیم.

وی توضیح داد: در این دوره 4 ساله آخر حضور من در فدراسیون دو بار فدراسیون برتر آسیا شدیم که فکر می کنم در کمتر رشته ای شاهد این اتفاق بوده ایم.

شروع تجهیز مجموعه بولینگ انقلاب

اسکندری با اشاره به لزوم تجهیز مجموعه بولینگ انقلاب گفت: قرار گردیده مجموعه بولینگ انقلاب را تجهیز کنیم، چون بولینگ احتیاج به لاین استاندارد دارد اما در ایران این شرایط و استانداردها فراهم نیست و این موارد باعث افت 30درصدی ورزشکاران ما در مسابقات گردیده است. بعد از تجهیز مجموعه به دنبال یک میزبانی خوب در ایران هستیم. اگر وزارت ورزش در بحث ارزی از ما حمایت نمایند، این تجهیز را زودتر انجام می دهیم. با وزارت ورزش نشست داشتیم و قول حمایت دادند.

نگاه باشگاه ها به بولینگ تفریحی است

وی تأکید کرد: دستگاه های ما عمدتاً دسته دوم چینی است که استاندارد مسابقه را ندارد، مجموعه خلیج فارس شیراز کمی به استاندارد نزدیک است و یک مجموعه در اصفهان داریم، در مجموع استانداردهای اولیه را نداریم. باشگاه ها بیشتر به جنبه تفریحی این رشته توجه می نمایند البته سعی می نمایند که به یاری هیئت ها هم بیایند.

کوشش فدراسیون بولینگ برای جذب مربی خارجی

اسکندری در خصوص استفاده از مربیان خارجی برای رشد بولینگ گفت: حضور مربیان حرفه ای در بولینگ ضروری است. مربیان خارجی را در دنیا رصد کردیم و به دنبال حضور مربی خارجی هستیم . ما هنوز مربی استاندارد بین المللی در این حوزه نداریم و برای این کار کوشش کردیم اما خواسته ما محقق نمی گردد مگر با حضور مربیان خارجی و کسب تجربه مربیان داخلی کنار آنها.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد در پاسخ به این سؤال که رشد بولینگ در سطح استان ها چگونه است، مطرح نمود: کمیته های بولینگ ما در استان ها فعال هستند اما به خاطر وجود مجموعه های کم بولینگ در کشور کار سخت است. با وزارت کشور تفاهم کردیم که در مجموعه های تجاری این رشته دیده گردد و این اتفاق در برخی استان ها افتاده است.

وی تأکید کرد: در ایران پتانسیل های خوبی در بولینگ داشتیم و قبل از انقلاب عنوان سومی دنیا داشتیم و دوباره هم می تواند این اتفاق بیفتد و قهرمانان زیادی را پرورش دهیم.

مسئولان با اعزام دو نماینده بولینگ به جاکارتا موافقت نکردند

اسکندری در خصوص دلیل غیبت نمایندگان بولینگ ایران در بازی های آسیایی 2018 گفت: برای بازی های آسیایی در رشته بولینگ درخواست اعزام دو نفر را دادیم ولی موافقت نشد، بچه های ما در ترکیه تمرین و از امکانات خوب این کشور برای آمادگی خود استفاده کردند ولی با وجود پیگیری ها چون گفتند شانس مدال نداریم اعزام نشدیم. اگر در ورزش سرمایه گذاری گردد و دل به کار بدهیم بهترین استعدادها وجود دارد و می توانیم موفق باشیم.

وی در خصوص میزبانی ایران در مسابقات اسنوکر گفت: درخواست برگزاری مسابقات دنیای برای اسنوکر را داریم و بعد از تبریز گرید A را گرفتیم و آماده میزبانی هستیم.

برنامه های خوب مهران مدیری برای برگزاری مسابقات بیلیارد هنرمندان

اسکندری در ادامه به تشکیل کمیته هنرمندان اشاره نمود و گفت: مسئولیت کمیته هنرمندان را به مهران مدیری دادیم و وی طرح های زیبایی دارد و می خواهد به فدراسیون هم یاری کند. او سناریویی را دیده که هنرمندان در این رشته رقابت نمایند و فیلم آن توزیع خانگی داشته باشد. با پیگیری های مدیری مسابقات هنرمندان را به زودی برگزار می کنیم. علیرضا عصار و حامد همایون برخی از کسانی هستند که اعلام آمادگی کردند. هنرمندان قرار است به صورت دوره ای با هم بازی نمایند چون جمع کردن هنرمندان در یک زمان کنار هم سخت است. برای ما حاشیه درست کردند که چون انتخابات نزدیک است با مهران مدیری صحبت کردیم ولی ما مدت ها بود که برای حضور او کوشش کردیم.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد اضافه کرد: در بحث مسابقات هنرمندان موضوع مالی برای ما مهم بود که مدیری گفت نگران نباشیم. قرار بود این مسابقات آخر شهریور برگزار گردد ولی احتمالاً مهر ماه برگزار خواهد شد.

از برگزاری انتخابات فدراسیون در آینده ای نزدیک تا شایعه پراکنی ها در مورد رئیس

وی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر چند هیئت استان فعال هستند، گفت: با راه اندازی هیئت قم، هر 31 استان ما فعال هستند. 3 هیئت استانی داریم که با سرپرست اداره می شوند و تا انتخابات فرصت برگزاری انتخابات آنها را نداریم. برای انتخابات فدراسیون هم 3 نفر کاندیدا هستیم قرار است اواخر شهریور انتخابات برگزار گردد.

اسکندری با اشاره به برخی شایعات در آستانه انتخابات این فدراسیون یادآور شد: سفرها را یک خط درمیان و بعضاً با هزینه شخصی می روم ولی برخی در جهت تخریب من از این موضوع استفاده می نمایند.

وی در ادامه هم به فعالیت های بولس اشاره نمود و گفت: در بولس در بحث همگانی آن ورود کردیم، 15 استان ما در این رشته فعال هستند و حتی زمین بولس دارند. بولس می تواند در چند سال آینده در بخش همگانی فعال گردد و در پارک ها وارد گردد.

بولینگ و بیلیارد تنها یک میلیارد بودجه دریافت می نماید

اسکندری آماری از فعالیت بولینگ و بیلیارد در کشور ارائه کرد و گفت: 1700 کلوپ بیلیارد در کل کشور داریم. بولینگ هم ابتدای حضور من در فدراسیون 11 مجموعه بود که به 27 مجموعه رسیده و در کوششیم تا آن را توسعه دهیم.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد در خصوص بودجه این فدراسیون یادآور شد: یک میلیارد بودجه داریم و 34 مسابقه در سال و این بودجه برای ما کافی نیست. به دنبال جذب اسپانسر هستیم و در این زمینه کارهای خوبی انجام نیز می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اسکندری: نخستین آموزشگاه بولینگ ایران تجهیز می گردد، عصار و همایون با پیگیری مدیری، در مسابقات شرکت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکندری: نخستین آموزشگاه بولینگ ایران تجهیز می گردد، عصار و همایون با پیگیری مدیری، در مسابقات شرکت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید