ابلاغ ثبت 2 منطقه در فهرست میراث طبیعی به استاندار اردبیل

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، در نامه هایی جداگانه از سوی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مراتب ثبت دو اثر طبیعی در فهرست میراث ملی به استاندار اردبیل ابلاغ شد.

ابلاغ ثبت 2 منطقه در فهرست میراث طبیعی به استاندار اردبیل

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، در متن یکی از نامه های دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به اکبر بهنام جو استاندار اردبیل آمده است:

در اجرای تبصره ماده 2 قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب دی ماه 1382 و آیین نامه اجرایی آن، مصوب چهارم مرداد 1384 به شماره 26975/ت 32925ه، هیئت محترم وزیران با موضوع ثبت میراث طبیعی ارزشمند کشور در فهرست میراث طبیعی ملی؛ منطقه فسیلی بیله سوار واقع در استان اردبیل، شهرستان بیله سوار پس از تشریفات قانونی لازم به شماره 558 مورخ 97/12/22 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید، ابلاغ می گردد.

اثر مذکور ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت این وزارت است و تدوین ضوابط حفاظتی و معین عرصه و حریم این اثر بر عهده این وزارت خواهد بود، هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر گردد، ممنوع است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذیربط استان ابلاغ و از نتیجه این وزارت را آگاه کنند.

همچنین در نامه ای جداگانه و مشابه از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مراتب ثبت منطقه دودکش های جن قیزیل قایا به شماره 571 در فهرست میراث طبیعی ملی به استاندار اردبیل ابلاغ شد.

منبع: میراث آریا

به "ابلاغ ثبت 2 منطقه در فهرست میراث طبیعی به استاندار اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ ثبت 2 منطقه در فهرست میراث طبیعی به استاندار اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید