آلمان: با انگلیس و فرانسه برای حفظ برجام همکاری می کنیم

به گزارش وبلاگ اخبار و رسانه ها، معاون صدراعظم آلمان سه شنبه گفته کشورش در حال همکاری نزدیک با انگلیس و فرانسه برای حفظ توافق هسته ای با ایران است.

آلمان: با انگلیس و فرانسه برای حفظ برجام همکاری می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار و رسانه ها، اولاف شولاز، معاون صدراعظم آلمان روز سه شنبه گفته کشورش در حال همکاری نزدیک با انگلیس و فرانسه به منظور حفظ توافق هسته ای برجام است.

کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام وعده دادند با تضمین منافع مالی ایران زمینه های ادامه پایبندی ایران به این توافق را فراهم آورند. مقام های ایران می گویند این کشورها علی رغم ایستادگی های لفظی و سیاسی در برابر اقدام آمریکا هیچ اقدام عملی برای محقق کردن این وعده ها صورت نداده اند.

جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج آمریکا از برجام یک سال صبر راهبردی را در دستور کار قرار داد و به طرف های توافق هسته ای به ویژه کشورهای اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می دادند مهلت داد به تعهدات خود ذیل توافق هسته ای عمل نمایند.

با گذشت یک سال و محقق نشدن وعده های اروپا، شورای عالی امنیت ملی ایران در بیانیه ای روز 18 اردیبهشت ماه به طرف های توافق هشدار داد در صورتی که ظرف 60 روز به تعهدات خود در زمینه های نفتی و بانکی عمل ننمایند ایران طبق مفاد برجام، از تعهدات خود ذیل این توافق خواهد کاست.

جمهوری اسلامی ایران تا کنون در دو گام از تعهدات خود کاسته و از روز یکشنبه (16 تیرماه) یک ضرب الاجل 60 روزه دیگر برای محقق شدن تعهدات سایر طرف ها صادر نموده است. تهران گفته در صورتی که تغییری در وضعیت ایجاد نگردد از 60 روز دیگر گام سوم را اجرایی خواهد نمود.

شولاز در بخش دیگری از سخنانش گفته که آلمان باید تمامی اقدامات ممکن را برای کاستن از تنش ها در خلیج فارس انجام دهد.

به نوشته رویترز معاون صدراعظم آلمان در مصاحبه ای با چند رسانه این کشور، درباره شدت دریافت تنش ها در خلیج فارس گفت: هدف همه سیاستمداران مسئول باید زیر نظر دریافت اوضاع به صورت دقیق باشد تا از ورود ناآگاهانه به یک بحران بزرگتر جلوگیری گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آلمان: با انگلیس و فرانسه برای حفظ برجام همکاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: با انگلیس و فرانسه برای حفظ برجام همکاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید